Home Cestování a dovolená Marsa Alam – čerstvá destinace pro dovolenou

Marsa Alam – čerstvá destinace pro dovolenou

0
Marsa Alam – čerstvá destinace pro dovolenou
Dovolená v Egyptě
Marsa Alam – čerstvá destinace pro dovolenou

Marsa Alam – přehled

Marsa Alam je město v Egyptě, které se nachází na břehu Rudého moře. Je to relativně nová turistická destinace, která v posledních letech získává na popularitě mezi turisty. Město je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu během dovolené.

Pláže a vodní aktivity

Marsa Alam je proslulá svými krásnými plážemi a průzračnou vodou Rudého moře. Turisté zde mohou provozovat mnoho vodních aktivit, jako je šnorchlování, potápění, rafting, surfing a mnoho dalšího. Voda je tu teplá po celý rok, čímž se Severní Evropa může jenom zdát.

Kultura a památky

Marsa Alam je také bohaté na historické památky a kulturní dědictví. Nejvýznamnější památkou je chrám Faraona Setiho I., který patří mezi nejvýznamnější a nejposvátnější místa v Egyptě. Jsou tu také starověké egyptské lokalizace, které turisté mohou navštívit.

Místní kuchyně

Marsa Alam nabízí mnoho exotických specialit místní kuchyně. Můžete ochutnat netradiční jídla z ryb, jako jsou například mořské plody nebo ryby připravované v různých omáčkách. Kromě toho jsou zde i další speciality jako jsou hummus, falafel a mnoho dalšího.

Doprava a ubytování

Marsa Alam má mezinárodní letiště, které je dostupné z mnoha evropských měst. Turisty také zajímají odvážné akce jako je objevování okolí na dromedárech a o víkendu se konají v centru různé kulturní akce. Ubytování může být levné nebo dražší, vše záleží na vašich požadavcích.

Více informací o Marsa Alamu zde: https://marsaalam.net/en/Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Marsa Alam – čerstvá destinace pro dovolenou

Co je Marsa Alam?

Marsa Alam je přístavní město ležící v provincii Al-Bahr al-Ahmar na východě Egypta. Město je známé pro své korálové útesy, čisté pláže a bohatství mořského života.

Proč si vybrat Marsa Alam na svou dovolenou?

Marsa Alam nabízí mnoho aktivit pro turisty, jako jsou potápění, šnorchlování, surfování a windsurfing. Navíc jsou zde nádherné písečné pláže, na kterých si můžete příjemně odpočinout. Město je také obklopené horami, takže tu můžete podniknout zajímavé výlety a projížďky na koni nebo velbloudech.

Jak se dostat do Marsa Alam?

Marsa Alam má mezinárodní letiště, které obsluhuje mnoho leteckých společností. Můžete tedy snadno nalézt lety z větších měst po celém světě. Po přistání se můžete dostat do města autobusem, taxi nebo si můžete pronajmout auto.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Marsa Alam?

Nejlepší čas na návštěvu Marsa Alam je od října do dubna, kdy jsou teploty příjemné a slunce svítí po celý den. V letních měsících může být velmi horko a vlhkost může být vysoká.

Je Marsa Alam bezpečné místo pro turisty?

Ano, Marsa Alam je považováno za velmi bezpečné místo pro turisty. Egypt má v mnoha oblastech již delší dobu stabilní politickou situaci, což se výrazně projevuje v bezpečnosti turistů.

Jaké jsou nejlepší aktivity v Marsa Alam?

Nejlepší aktivity v Marsa Alam jsou potápění, šnorchlování, surfování a windsurfing. Můžete také podniknout výlety do okolí města a projížďky na koni nebo velbloudech. Navíc jsou zde nádherné pláže, na kterých si můžete příjemně odpočinout.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Dovolená v Marsa Alam – Klíčové slovo s dlouhým ocasem

Marsa Alam je skvělým místem na dovolenou

Marsa Alam je klidným a přátelským městem, které se nachází na jihovýchodě Egypta. Je lemováno tyrkysovými vodami Rudého moře, které jsou domovem mnoha druhů korálových útesů a fantastického podmořského života.

Kam se vydat v Marsa Alam?

Návštěvníci mohou navštívit mnoho krásných pláží, stejně jako hory a pouště, které jsou v blízkosti města. Mezi nejpopulárnější místa patří:

 • Šarm El-Luli
 • Elphinstoneův útes
 • Wadi El-Gamal

Kde se ubytovat v Marsa Alam?

K dispozici je mnoho luxusních resortů a hotelů s plným servisem, stejně jako menších, rodinných penzionů a apartmánů. Každý návštěvník si může vybrat ubytování dle svých potřeb a preference.

Aktivity v Marsa Alam

Když jste v Marsa Alam, nemůžete si nechat ujít nádherné dykingspoty a šnorchlování. Vzhledem k optimálním podmínkám Rudého moře pro tyto sporty, je tato oblast mezi dykaři a šnorchlaři velmi oblíbená.

Další aktivity, které si můžete v Marsa Alam vyzkoušet, jsou:

 • plachtění na padle
 • tenis
 • golfování

Nakupování v Marsa Alam

Turistické obchody v Marsa Alam nabízejí mnoho místních a tradičních výrobků, jako jsou koření, koberce, suvenýry a bižuterie. Z těchto obchodů si můžete odnést krásné připomínky z cesty.

V Marsa Alam se nachází také několik moderních nákupních center, kde si můžete nakoupit módní oblečení, elektroniku, kosmetiku a další zboží.

Závěr

Marsa Alam je krásné a fascinující město, které nabízí mnoho atrakcí pro turisty. Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají místo pro odpočinek a relaxaci, ale také pro ty, kteří chtějí objevovat nová místa a aktivity.

Více informací o Marsa Alam na Wikipedii


Dovolená v Egyptě v AKCI

Marsa Alam – čerstvá destinace pro dovolenou

Krátké shrnutí v českém jazyce v HTML v podobě odrážek:

 • Marsa Alam je město ležící na pobřeží Rudého moře
 • Je to relativně nová turistická destinace, která se stává stále populárnější
 • Marsa Alam nabízí ideální podmínky pro potápění a šnorchlování
 • V blízkosti města se nacházejí některé z nejkrásnějších korálových útesů na světě
 • Marsa Alam má také několik různých pláží, které nabízejí různé typy aktivit
 • Město je ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu, a kteří chtějí uniknout od rušného západního pobřeží Egypta
 • Marsa Alam je také vhodná pro ty, kteří chtějí poznat tradiční egyptské kultury a zvyky v oblasti

Kategorie – Dovolená a cestování

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here