Home Cestování a dovolená Svižná prohlídka Berlína v Německu

Svižná prohlídka Berlína v Německu

0
Svižná prohlídka Berlína v Německu

Berlín, hlavní město Německa, je se svými četnými památkami, muzei a památníky magnetem pro milovníky historie. Od Pruského impéria, postupného vzestupu nacionalismu za Hitlerovy vlády, druhé světové války, vzniku studené války následované pádem Berlínské zdi v roce 1989 a pádem železné opony, je minulost Berlína přesvědčivá.

Braniborská brána

Braniborskou bránu najdete snadno. Stačí sledovat hemžení lidí podél Unten den Linden, oblíbeného 1,5 km dlouhého bulváru v centru Berlína, směrem k ikonické stavbě.

Braniborská brána

Braniborská brána Obrázek od Nikolaus Bader z Pixabay

Tento velkolepý klasický oblouk je nejvýznamnější památkou města. Na objednávku krále Fridricha Viléma II. byl postaven v letech 1788 až 1791 a stal se symbolem znovusjednocení s pádem Berlínské zdi. Když jsem procházel obloukem, viděl jsem historickou budovu německého parlamentu s lesknoucí se skleněnou kupolí, jen co by kamenem dohodil.

Památník holocaustu

Sledoval jsem průvodce po památníku holocaustu připomínajícím bludiště a cítil jsem, jak mi jde mráz po zádech, když se nade mnou jakoby tyčí 2 711 šedých sloupů, které při každém kroku vrhají dlouhé stíny. Pokračovali jsme v chůzi, abychom se zastavili na velmi obyčejném parkovišti, které bylo k mému šoku postaveno nad Hitlerovým bunkrem, kde prý skončil.

památník holocaustu

památník holocaustu

Berlínská zeď

Krátká tlustá zeď s vyčnívajícími železnými tyčemi, ostnatým drátem a obrovskými mezerami s chybějícími kusy cementu se ukázala být nechvalně proslulou Berlínskou zdí, která blokovala život na téměř tři desetiletí a rozdělovala východní a západní Německo s protichůdnými politickými ideologiemi. Ukázalo se, že tato Zeď dělala to všechno a mnohem víc a utvářela běh našeho světa.

Braniborská brána

Braniborská brána

Půldenní prohlídka Berlína – 17,65 GBP inl mapa města

Zažijte historii Berlína na této půldenní procházce s průvodcem po městské čtvrti Mitte. Navštivte pamětihodnosti města z doby pruské, císařské, nacistické, studené války a moderní éry. Projděte se podél Berlínské zdi a Braniborské brány. Podívejte se na Reichstag a Památník holocaustu a vyslechněte si příběhy o studené válce v Berlíně na Checkpoint Charlie. Zahrnuje bezplatnou mapu města a průvodce.

Berlínská kulinářská scéna

Zatímco město Berlín je domovem několika prvotřídních restaurací oceněných hvězdičkou Michelin, jako je Restaurant Facil a Tim Raue, má také skvělou scénu s pouličním jídlem.

V příhodně nazvaném „Curry at the Wall“ se podává tradiční a veganský currywurst: berlínský základ složený z nakrájené německé klobásy neboli wurst, politý kečupem a posypem kari. Chutné, teplé a podávané s hranolky, to bylo ideální svačina toho podzimního odpoledne.

Mustafův Gemüse Kebap je vyhlášený kiosek, který až do časných ranních hodin nabízí vydatné maso a kebab falafel s grilovanou zeleninou. Jedné noci jsem se vynořil ze stanice metra Mehringdamm.

Döner Kebab, o kterém je známo, že vznikl v Berlíně v 70. letech 20. století jedním z prvních tureckých přistěhovalců v zemi, se vyrábí z kořeněného masa oholeného z vertikálního grilu, podobně jako řecký gyro nebo arabská shawarma.

Zatímco příběh o jeho původu zůstává velmi sporný, jeho ohromující popularita v Berlíně a ve zbytku země je nepopiratelná. Má kultovní pokračování.

Currywurst od Kari u zdi Berlína

Vydejte se na prohlídku Ethnic Eats od 76,77 GBP

Ochutnejte to nejlepší z východního Berlína během tohoto pěšího výletu ochutnejte historii této oblasti spolu se směsí chutných etnických jídel a tradičních německých jídel. Projděte se kolem moderních galerií, komunistických bulvárů, obchodů s kebabem, butikových pekáren a německých prodejců klobás. Součástí je průvodce, všechny vzorky potravin a balená voda. Prozkoumejte umělecké galerie, bulváry ze sovětské éry a pouliční nástěnné malby východního Berlína.

Multikulturalismus v Berlíně

Německo a zejména Berlín je domovem největší turecké populace mimo Turecko spolu s mnoha dalšími národnostmi. Zamiloval jsem se do atmosféry, budov pokrytých graffiti a kaváren na chodníku, kde se podávají tradiční vodní dýmky, vedle sekáčů a módních butiků.

Tyto okresy jsou domov pro některé z nejúžasnějších projektů ve městě, jako je Markthalle Neun – úspěšná hala s občerstvením podávající globální pouliční jídlo pod jednou střechou.

Strávil jsem hodiny procházením živých ulic, prozkoumáváním týdenních trhů na březích Sprévy a obdivováním mnoha malebných mostů, včetně mého osobního oblíbeného, ​​Oberbaumského mostu: pozoruhodné dvouvěžové stavby z 19. století.

Berlínská televizní věž Obrázek od 12138562 z Pixabay

Odtud přes vodu jsem mohl vidět ikonickou 368 metrů vysokou Berlínskou televizní věž a dále je nablýskaná nákupní promenáda Ku'damm a sedmipatrové luxusní nákupní centrum KaDeWe.

Unikátní berlínská muzejní krajina

S délkou 1,3 km je to spolu s nejdelším souvislým úsekem Berlínské zdi také nejdelší galerií pod širým nebem na světě s více než 100 uměleckými díly z doby pádu Berlínské zdi. Nejznámější graffiti je „Fraternal Kiss“ od Dmitrije Vrubela, který zobrazuje společný polibek mezi socialistickými vůdci Leonidem Brežněvem a Erichem Honeckerem, reprodukovaný z fotografie pořízené v roce 1979.

Berlínský historický Muzejní ostrov, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, se skládá z pěti muzeí světové třídy rozprostírajících se na velké ploše. Muzejní ostrov, který nabízí neuvěřitelné artefakty jedinečné ve své poloze, musíte vidět.

17 metrů vysoká Tržní brána v Milétu v Muzeu Pergamon a 3000 let stará busta Nefertiti v Neues Museum byly působivé a prohlížely si originální umělecká díla Caspara Davida Friedricha, Augusta Rodina, Renoira a mnoha dalších v Alte Nationalgalerie (Stará národní galerie) byla radost.

Později jsem přešel most do Monbijouparku na severním cípu ostrova, naproti Bode Museum na břehu Sprévy. Oblíbené místo setkání místních obyvatel, ale pro mě to byla ten den oáza klidu, kochat se krásným výhledem, pozorovat lodě proplouvající kolem a dýchat. Alespoň na těch pár okamžiků jsem se cítil jako Berlíňan.

SOUBOR FAKTU:

POBYT: Park Inn by Radisson Hotel má centrální polohu.

PROHLÍDKY: Existuje několik zájezdů, kulturních, na kole a gurmánských zájezdů. Zkontroluj je tady.
FAQs – Svižná prohlídka Berlína v Německu

Časté dotazy

1. Jak dlouho trvá svižná prohlídka Berlína?

Svižná prohlídka Berlína obvykle trvá 4-5 hodin, v závislosti na programu a míře zájmu účastníků.

2. Jak se mohu přihlásit na svižnou prohlídku Berlína?

Registrace na svižnou prohlídku Berlína je možná prostřednictvím našich webových stránek nebo přímo na místě v informačním středisku.

3. Jsou v ceně vstupy do památek během prohlídky?

Ano, v ceně svižné prohlídky Berlína jsou zahrnuty vstupy do vybraných památek a muzeí.


Berlín, hlavní město Německa, je se svými četnými památkami, muzei a památníky magnetem pro milovníky historie. Od Pruského impéria, postupného vzestupu nacionalismu za Hitlerovy vlády, druhé světové války, vzniku studené války následované pádem Berlínské zdi v roce 1989 a pádem železné opony, je minulost Berlína přesvědčivá.

Braniborská brána

Braniborskou bránu najdete snadno. Stačí sledovat hemžení lidí podél Unten den Linden, oblíbeného 1,5 km dlouhého bulváru v centru Berlína, směrem k ikonické stavbě.

Památník holocaustu

Sledoval jsem průvodce po památníku holocaustu připomínajícím bludiště a cítil jsem, jak mi jde mráz po zádech, když se nade mnou jakoby tyčí 2 711 šedých sloupů, které při každém kroku vrhají dlouhé stíny.

Berlínská zeď

Krátká tlustá zeď s vyčnívajícími železnými tyčemi, ostnatým drátem a obrovskými mezerami s chybějícími kusy cementu se ukázala být nechvalně proslulou Berlínskou zdí, která blokovala život na téměř tři desetiletí a rozdělovala východní a západní Německo s protichůdnými politickými ideologiemi.

Berlínská kulinářská scéna

Zatímco město Berlín je domovem několika prvotřídních restaurací oceněných hvězdičkou Michelin, má také skvělou scénu s pouličním jídlem.

Multikulturalismus v Berlíně

Německo a zejména Berlín je domovem největší turecké populace mimo Turecko spolu s mnoha dalšími národnostmi.

Unikátní berlínská muzejní krajina

S délkou 1,3 km je to spolu s nejdelším souvislým úsekem Berlínské zdi také nejdelší galerií pod širým nebem na světě s více než 100 uměleckými díly z doby pádu Berlínské zdi.

Pokud se vám náš článek líbil, budu ráda, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost.


Kategorie – Dovolená a cestování

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here