Historie a kulturní dědictví Kanárských ostrovů
Historie a kulturní dědictví Kanárských ostrovů

Kanárské ostrovy jsou bohaté na historii a kulturní dědictví. Díky jejich poloze v Atlantském oceánu byly tyto ostrovy v minulosti cílem mnoha návštěvníků, kteří přinesli mnoho kulturních vlivů. Nejstarší známé osídlení na Kanárských ostrovech se datuje do doby před 8 000 lety. První návštěvníci byli pravděpodobně Berberové, kteří přišli z severní Afriky. Mezi dalšími návštěvníky byli Řekové, Feničané a Římané. Všichni tito lidé přinesli do oblasti svou kulturu a svůj vliv.

Kanárské ostrovy byly dlouho obývány domorodými obyvateli, známými jako Guancové. Tyto kultury byly velmi odlišné od všech těch, které přinesli první návštěvníci. Guancové se specializovali na výrobu keramiky a vyráběli různé nástroje z kamene.

V 15. století byly ostrovy dobyty Španělskem a od té doby se staly součástí španělského impéria. Toto období přineslo mnoho evropských kulturních vlivů, které se projevily v architektuře, umění, hudbě a jídle.

Kanárské ostrovy jsou bohaté na historii a kulturní dědictví. Oblast byla obývána již od doby před 8 000 lety, kdy byli první návštěvníci z Afriky. Po nich přišly další kultury, jako Řekové, Feničané a Římané, kteří přinesli svůj vliv do oblasti. Kultura domorodých Guanců byla také velmi odlišná od těch, které přinesli první návštěvníci. Po dobytí ostrovy Španělskem v 15. století byly do oblasti přineseny další evropské kulturní vlivy. Díky těmto vlivům má oblast bohaté kulturní dědictví.

TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE

Nejvýznamnější historické památky a kulturní dědictví na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou plné nádherných památek a kulturního dědictví, které lákají turisty. Mezi nejvýznamnější patří:

 • Katedrála sv. Anny v Santa Cruz de Tenerife – katedrála založená v roce 1511 a zasvěcená sv. Aně je jednou z nejvýznamnějších památek na Kanárských ostrovech.
 • Kostel sv. Jana Křtitele v San Cristobal de La Laguna – jedna z nejstarších staveb v Tenerife, byla postavena v roce 1511 a je nejvýznamnější stavbou svého druhu na ostrovech.
 • Vykop El Gigante – obrovský vykop v El Hierro je největším vyhloubeným komplexem na Kanárských ostrovech a jeho stáří se odhaduje na více než 4000 let.
 • Španělské památky na Fuerteventuře – město La Oliva je domovem řady památek, včetně Casa de los Coroneles, starobylého kostela sv. Jana Křtitele a královského paláce Real Fuerteventura.
 • Cristo de La Laguna – socha Krista postavená v San Cristobal de La Laguna v roce 1789 je jednou z nejvýznamnějších památek na Kanárských ostrovech.

Historie a kulturní dědictví Kanárských ostrovů

Kanárské ostrovy – Místa s Vysokou Kulturní Hodnotou

Kanárské ostrovy jsou skupinou 14 žijících ostrovů, které se nacházejí ve Středomoří, západně od Afriky. Jsou oblíbeným turistickým cílem, a to jak pro jejich významnou mezinárodní historii, tak pro širokou škálu přírodního a kulturního dědictví. Ostrovy jsou domovem mnoha historických památek, jako jsou antické hradby, kláštery a kostely, které začaly vznikat již ve 13. století. Ostrovy jsou domovem také rozsáhlého přírodního dědictví, jako jsou vulkány, pouště, deštné lesy a korálové útesy. Lidé se mohou těšit na nádherné pláže, krásnou vegetaci a vodní sporty. Kanárské ostrovy jsou také domovem širokého spektra kulturních tradic, včetně výtvarného umění, hudby, tance, gastronomie a místních řemesel.

TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE

Jak dlouho byly Kanárské ostrovy obydleny?

Kanárské ostrovy byly obydleny po celá staletí. První moderní obyvatelé, kteří přišli z Afriky, se usídlili na ostrovech v 6. století před naším letopočtem a přinesli s sebou svou kulturu a jazyk. Od té doby byly ostrovy obývány různými kulturami, včetně Římanů, Maurů a Španělů.

Jaké jsou nejvýznamnější památky Kanárských ostrovů?

Mezi nejvýznamnější památky Kanárských ostrovů patří: starobylé stavby v městě La Laguna, stará pevnost El Castillo de San Cristóbal, starobylá chrámová stavba v městě La Orotava, věž Torre del Conde v městě La Gomera a také Fortaleza de Ansite v městě El Hierro.

Které tradice se na Kanárských ostrovech dodnes udržují?

Na Kanárských ostrovech se dodnes udržují tradice a zvyky, jako jsou lidové tance, hudební a výtvarné umění, gastronomické tradice a mnoho dalšího. Mezi nejznámější tradice patří lidové tance, jako je chotis, jota a tango, stejně jako výroba tradičních výrobků, jako je kožené zboží, korálky a umělecké díla.

Historie a kulturní dědictví Kanárských ostrovů

 • Kanárské ostrovy se datují do neolitické doby (7000 př.nl) a prvními obyvateli byli Guancové.
 • Po Kristově narození přišli Římané a po nich Arabové.
 • V 15. století ostrovy dobyli Španělé a začali je kolonizovat.
 • Kulturní dědictví Kanárských ostrovů se vyznačuje unikátní architekturou, která se skládá ze středověkých kostelů, starých měst a tradičních vesnic.
 • Kanárské ostrovy jsou také významnými centry pro moderní umění, hudbu a literaturu.
 • Je také domovem největšího kulturního festivalu v Evropě, Festivalu Kanárských ostrovů.

Historie a kulturní dědictví Kanárských ostrovů

– Tento článek je určen pro všechny, kteří mají zájem o historii a kulturní dědictví Kanárských ostrovů.
– Cílem článku je pomoci čtenářům pochopit, jaké jsou kulturní hodnoty, které jsou součástí dědictví Kanárských ostrovů.
– Článek by také měl poskytnout informace o nejdůležitějších událostech a momentech v historii Kanárských ostrovů.

 

Kategorie: Dovolená

Předchozí článekJak si naplánovat jídelníček pro dvacítku bez stresu
Další článekHurghada – Jak ušetřit na dopravě
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno