Dovolená v Egyptě
Dovolená v Egyptě

Je Egypt stále bezpečný k cestování?

Bezpečnostní situace v Egyptě

Od roku 2011, kdy došlo k revoluci a následnému odvolání prezidenta Mubaraka, Egypt bojuje s politickou nestabilitou a nejednotností. Tato situace se odráží i v bezpečnostní situaci v zemi. Ačkoli se bezpečnostní opatření v turistických oblastech Egypta v posledních letech výrazně zlepšila, zůstává situace na celém území Egypta nestabilní a bezpečnostní rizika stále přetrvávají.

Aktuální bezpečnostní doporučení cestovních kanceláří

Podle zahraničních ministerstev zemí, jako jsou například Spojené státy americké, Velká Británie nebo Německo, přetrvává v Egyptě nadále vysoké bezpečnostní riziko. Tyto země cestujícím doporučují dodržovat zvýšenou obezřetnost, zejména v hlavním městě Káhiře a na Sinaji.

Navzdory tomu však mnoho cestovních kanceláří stále nabízí zájezdy do Egypta. Tyto kanceláře se snaží minimalizovat rizika a zajistit pro své klienty maximální bezpečnostní opatření.

Jak minimalizovat rizika při cestování do Egypta?

Existuje několik tipů, jak minimalizovat bezpečnostní rizika při cestování do Egypta:

  • Dodržujte bezpečnostní doporučení místních úřadů a cestovních kanceláří
  • Nechodte ve večerních hodinách do nebezpečných oblastí měst
  • Zdržujte se více v turistických oblastech, kde je zajištěna větší bezpečnost
  • Používejte pouze oficiální taxislužby a nejízdnější dopravní prostředky
  • Pamatujte na to, že je nebezpečné navštěvovat náboženská místa v době náboženských svátků

Externí odkazy

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Je Egypt stále bezpečný k cestování?

Egypt je země plná historie a krásných památek, které ročně přitahují tisíce turistů. Ačkoliv Egypt prošel politickými změnami, které mohou cestování ztížit, země zůstává relativně bezpečná pro turisty.

Nicméně, jako v jakékoliv jiné zemi, existuje v Egyptě riziko kriminality a teroristických útoků. Je důležité být opatrný a dodržovat bezpečnostní opatření.

Když cestujete do Egypta, měli byste být obezřetní, pokud jde o bezpečnost. Měli byste se vyhnout oblastem, které jsou známé jako nebezpečné, jako jsou například hranice s Libyí a Súdánem nebo oblast Severního Sina.

Kromě toho byste měli být opatrní, pokud jde o svou bezpečnost v místech s velkým množstvím lidí, jako jsou například trhy, nákupní centra a památky. Zároveň je důležité si být vědom pravidel silničního provozu a místních zvyklostí.

Pokud si budete dávat pozor, můžete si užít krásy Egyp­ta a přispět k obnově tamního turistického průmyslu.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Je Egypt stále bezpečný k cestování?

Od revoluce v roce 2011 a teroristických útoků v roce 2015 se mnoho lidí ptá, zda je Egypt stále bezpečným místem pro turisty. Nicméně, jak ukazují statistiky, přehnané zprávy v médiích mohou mít negativní dopad na turistický průmysl v Egyptě.

Aktuální situace

V současné době je bezpečnostní situace v Egyptě stabilní a mnoho turistických atrakcí, jako jsou pyramidy v Gíze a luxusní letoviska na pobřeží Rudého moře, jsou opět otevřené pro turisty. Ulice ve velkých městech jsou plné lidí a cestování v Egyptě se opět stává oblíbeným.

Doporučení pro cestování do Egypta

Pokud se rozhodnete navštívit Egypt, je důležité dodržovat několik doporučení, jako je sledování zpráv a rad vlády a místních úřadů, vyhnout se oblastem, které jsou označeny jako nebezpečné a respektovat místní zvyky a kulturu. Také se ujistěte, že máte platné cestovní doklady a pojištění.

Další užitečné informace o cestování do Egypta můžete najít na stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Dovolená v Egyptě v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekProč navštívit Kapverdy: nejlepší tipy pro zájezd na ostrovy
Další článekHurghada – ideální místo pro dovolenou u moře
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno