Dovolená v Egyptě
Dovolená v Egyptě
Hurghada – ideální místo pro dovolenou u moře

Hurghada – oázou pro dovolenou u moře

Hurghada je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Egyptě a není divu. Toto město s krásnými plážemi nabízí mnoho možností k relaxaci a zábavě.

Pláže v Hurghadě

Hurghada má několik krásných pláží, které jsou ideální pro odpočinek a slunění. Oblíbenou pláží je například pláž Belona, která je vhodná i pro rodiny s dětmi díky pozvolnému vstupu do moře.

Vodní sporty

Pokud máte rádi adrenalin, pak v Hurghadě nebudete zklamaní. Na místních plážích si můžete vyzkoušet různé vodní sporty, například windsurfing či potápění. V případě potápění si můžete užít zážitek z pozorování podmořského života v Rudém moři.

Kulturní památky

Hurghada není jenom o plážích a vodních sportech. V blízkosti města se nacházejí také kulturní památky, které stojí za prohlídku. Například nedaleko Hurghady se nachází chrám Karnak v Luxoru, který je pozoruhodný svým velkolepým architektonickým stylem a historickým významem.

V Hurghadě určitě nebudete mít čas na nudu. Navštivte toto krásné město a užijte si nezapomenutelnou dovolenou u moře.

Zdroje:

Czech TourismDovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Hurghada – ideální místo pro dovolenou u moře

Co Hurghada nabízí pro dovolenou u moře?

Hurghada je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Egyptě a je ideálním místem pro dovolenou u moře. Má krásné břehy Rudého moře s mnoha místy k potápění a šnorchlování. Hurghada také nabízí širokou škálu vodních sportů, jako jsou windsurfing, kitesurfing nebo vodní lyžování.

Jaké aktivity mohu v Hurghadě podniknout?

V Hurghadě se nenudí ani ti návštěvníci, kteří nestojí o vodní sporty. Můžete si užít pěší procházku po břehu a užívat si krásného výhledu na moře a hory. Dále si můžete prohlédnout místní trhy s mnoha druhy koření, textilními výrobky a šperky. Hurghada je také skvělým výchozím bodem pro výlety do pouště nebo do Luxoru, kde můžete navštívit starověké památky.

Jaké jsou nejlepší pláže v Hurghadě?

Hurghada má mnoho krásných pláží na svém území. Oblíbené jsou například El Gouna, Sahl Hasheesh a Makadi Bay. Pláže jsou písečné a mají přístup k čistému moři. Většina pláží je vybavena lehátky a slunečníky a nabízí širokou nabídku vodních sportů.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Hurghady?

Hurghada lze navštívit po celý rok, ale nejlepší období pro návštěvu je od října do května, kdy jsou teploty příjemné a je méně horko než v létě.

Mám se bát bezpečnostních rizik v Hurghadě?

Hurghada je relativně bezpečné místo, ale jako v jakémkoli turistickém místě je důležité být obezřetní a postupovat podle zásad bezpečnosti. Raději si nechte vodu a potraviny koupit v těch místech, kde je koupí šance veliká. Důkladně si rozmyslete před tím, než se rozhodnete odejít z města a vycházet do přírody. Důležitá je také prevence proti malárii a jiným tropickým nemocem, jako je například žlutá horečka, které mohou být přenášeny hmyzem.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Hurghada – ideální místo pro dovolenou u moře

Hurghada – ideální místo pro dovolenou u moře

O Hurghadě

Hurghada je egyptské letovisko ležící na břehu Rudého moře. Je známé především svými krásnými plážemi a podmořskými zážitky díky korálovým útesům.

Doprava

Do Hurghady se můžete dostat letadlem z mnoha evropských letišť. Mezinárodní letiště Hurghada je vzdáleno pouze několik kilometrů od samotného města.

Co navštívit v Hurghadě?

Pláže

Největší předností Hurghady jsou nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysově modrým mořem. Zde si budete moci užít slunce, koupání a šnorchlování.

Podmořský svět

Korálové útesy jsou samozřejmě největší předností podmořského světa v Hurghadě. V této oblasti najdete spoustu potápěčských center a můžete vyrazit na šnorchlování nebo potápění.

Palmový ostrov

Tento umělý ostrov nabízí luxusní hotely, restaurace a bary. Přitahují sem hlavně ti turisté, kteří hledají větší odlehlost a soukromí.

Kde se ubytovat?

V Hurghadě najdete spoustu hotelů a resortů různých cenových kategorií. Vyberte si to, co Vám nejvíce vyhovuje.

Odkazy

Zajímavé odkazy týkající se Hurghady:


Dovolená v Egyptě v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekJe Egypt stále bezpečný k cestování?
Další článekTreking na Kapverdách: objevování turistických tras a přírodních krás
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno