Home Cestování a dovolená Proč navštívit Kapverdy: nejlepší tipy pro zájezd na ostrovy

Proč navštívit Kapverdy: nejlepší tipy pro zájezd na ostrovy

0
Proč navštívit Kapverdy: nejlepší tipy pro zájezd na ostrovy
kapverdy dovolena

Ostrovská atmosféra a krásné pláže

Kapverdy jsou tvořeny desítkou větších a menších ostrovů, které nabízejí úchvatnou atmosféru. Můžete se těšit na klidné a příjemné prostředí, kde si odpočinete od každodenního shonu. Navíc zde najdete pláže, které patří k nejkrásnějším na světě. Budete mít možnost si užít slunce, moře i písek v jednom.

Šnorchlování a potápění

Kapverdy jsou také rájem pro milovníky podmořského světa. Můžete si vychutnat krásnou přírodu, kterou nabízí Korálový útes a různé druhy ryb. Proto si zde nezapomeňte půjčit šnorchl a potápěčskou výbavu a vyzkoušet si nezapomenutelný zážitek.

Kapverdská kuchyně a místní kultura

Na Kapverdách se můžete naučit o místním způsobu života a kultuře. Navštivte města a obce, kde se můžete setkat s místními obyvateli a ochutnat neopakovatelné kapverdské kulinářské speciality. Mezi nejznámější patří Cachupa – tradiční kréolské jídlo, které se připravuje z kukuřice, fazolí a různého masa.

Kapverdy v zimním období

Pro ty, kteří nechtějí cestovat během letního období, jsou Kapverdy ideální zimní destinací. Zde máte zaručeno slunečné počasí, teploty kolem 25 stupňů a nikdy se neobejdete bez slunečních brýlí. Ideální na odpočinek od zimní šedi a sněhu.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Proč navštívit Kapverdy: nejlepší tipy pro zájezd na ostrovy

Kapverdy jsou souostrovím vulkanických ostrovů, které se nacházejí v Atlantském oceánu, zhruba 570 kilometrů západně od Afriky. Tato exotická destinace nabízí návštěvníkům nespočet krásných pláží, zářivě modré moře a skvělé možnosti pro potápění a šnorchlování. Pokud stále váháte, zda si připlatit za zájezd na Kapverdy, zde je několik důvodů, proč byste si neměli tuto destinaci nechat ujít.

1. Jedinečné krajiny
Kapverdy jsou domovem mnoha neobvyklých druhů rostlin a zvířat, které se jinde na světě nevyskytují. Největší ostrov, Santiago, je známý svými horskými vrcholy a velkými plantážemi cukrové třtiny. Santa Maria na ostrově Sal je jednou z nejkrásnějších pláží na Kapverdách a bývá často označována za rajské místo.

2. Vynikající potápěčské možnosti
Kapverdy jsou jednou z nejlepších destinací na světě pro potápění a šnorchlování. Podmořský svět je zde fantastický, s mnoha druhy ryb a korálů, spousta jeskyní, potápěčských center a útesů. Pro milovníky této aktivity je Kapverdy skvělou volbou.

3. Bohatá kultura
Kapverdy byly po mnoho let portugalskou kolonií a toto ovlivnění je dodnes zřejmé v jazyce, hudbě a kulinářských tradicích. Místní lidé jsou srdeční a pohostinní, takže určitě ochutnejte místní speciality, jako jsou „cachupa“ (národní jídlo Kapverd) a „grogu“ (místní rum).

4. Skvělé počasí
Kapverdy mají celoročně teplé a slunečné počasí, což je ideální pro ty, kteří hledají zimní slunce. Teploty se pohybují mezi 24 a 29 stupni Celsia a deštivé období je minimální. To znamená, že tuto destinaci můžete navštívit kdykoliv během roku.

5. Možnost relaxace a odpočinku
Kapverdské ostrovy jsou skvělým místem na odpočinek od každodenního shonu. Pokud toužíte po klidném pobytu plném relaxace na pláži, Kapverdy jsou tou správnou volbou. Pokud ale více preferujete aktivnější dovolenou, můžete si zde užít potápění, surfování, rybaření a další pobytové aktivity.

Nyní už víte, proč stojí za to navštívit Kapverdy. Pokud se chystáte na tuto krásnou destinaci, nezapomeňte si přibalit plavky, opalovací krém a samozřejmě fotoaparát, abyste si tuto nezapomenutelnou dovolenou co nejlépe zaznamenali.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Úvod

Kapverdy jsou afričtí ostrovy, které jsou ale spíš evropské než africké. Nachází se zde mnoho pláží, přírodních parků, ale také kulturních památek. Pokud plánujete návštěvu Kapverd, níže naleznete nejlepší tipy pro zájezd na tyto ostrovy.

Nejlepší ostrovy

Santiago

Santiago je největší a nejhustěji zalidněný z kapverdských ostrovů. Nachází se zde hlavní město Praia, kde si můžete prohlédnout místní trhy, muzea a kostely. Na ostrově se také nachází národní park Serra da Malagueta s krásnými výhledy na okolní krajinu.

São Vicente

São Vicente je kultivovanější než ostatní ostrovy. Nachází se zde město Mindelo, které je plné kulturních akcí, jako jsou koncerty, divadelní představení a festivaly. Také se můžete vydat na prohlídku ostrova či vyzkoušet surf.

Sal

Sal je ostrov s nejkrásnějšími plážemi na celých Kapverdách. Pláž Santa Maria je oblíbeným místem turistů a nabízí skvělé podmínky pro koupání, potápění a surf.

Pro více informací o kapverdských ostrovech, navštivte oficiální stránky Visit Cape Verde.

Kdy jet

Nejlepší období pro návštěvu Kapverd je od listopadu do května, kdy jsou teploty mírné a průměrná denní teplota nepřesahuje 28°C. V létě zde bývá velmi horko a suché.

Doprava

Na Kapverdách se můžete pohybovat lodí, letadlem, ale také taxíkem či mikrobusem. Mezi jednotlivými ostrovy operuje několik místních letových společností, které nabízejí i přepravu z jednoho ostrova na druhý v rámci celých Kapverd.

Pro páry doporučujeme pronajmout auto a prozkoumat ostrovy na vlastní pěst.

Stravování

Tradiční kapverdská kuchyně se skládá především z ryb a masa, ale také z mnoha druhů ovoce a zeleniny. Mezi nejznámější speciality patří kachupa, která se podává k obědu či večeři a skládá se z kukuřice, fazolí, ryb a masa. Také si můžete vychutnat místní speciality v jednom z provozoven Praia Restaurant.

Závěr

Pokud toužíte po nádherných plážích, kulturních akcích, ale také po aktivní dovolené, určitě navštivte Kapverdy. Tento africký ráj nabízí vše, co si může turista přát. Pro další informace o kapverdských ostrovech navštivte oficiální stránky Visit Cape Verde.

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Previous article Kapverdské ostrovy: ideální destinace pro dovolenou
Next article Je Egypt stále bezpečný k cestování?
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here