Oblíbená DIETA v AKCI

Díváte se často na své nehty a přejete si znát způsob, jak urychlit jejich růst? Pokud je odpověď ano, jste na správném místě. Rychlejšího růstu nehtů dosáhnete dodržováním různých opatření, jako je kombinace správné výživy, hydratace a promyšlených postupů péče o nehty. V tomto článku uvádíme různé způsoby, které vám mohou pomoci urychlit růst nehtů.

Způsoby, jak rychleji růst vaše nehty

Udržujte vyváženou stravu

Dobrá výživa je základem zdravých nehtů. Ujistěte se, že vaše strava obsahuje různé vitamíny a minerály nezbytné pro růst nehtů, jako je biotin, vitamín E, železo a zinek. Přidejte do jídla potraviny, jako jsou vejce, ořechy, listová zelenina a chudé bílkoviny, abyste nehtům poskytli živiny, které potřebují k rozkvětu.

Zůstaňte hydratovaní

Hydratace je klíčem k celkovému zdraví, včetně zdraví vašich nehtů. Pití dostatečného množství vody pomáhá předcházet dehydrataci, která může vést ke lámavosti a pomalu rostoucím nehtům. Snažte se vypít alespoň osm sklenic vody denně, aby byly vaše nehty a tělo dobře hydratované.

Čtěte také: Tajemství zdravých nehtů: Výhody jojobového oleje na nehty a jak jej používat

Jemná péče o nehty

Zacházejte s nehty opatrně, abyste se vyhnuli lámání a poškození. K tvarování nehtů používejte jemný pilník a vyhněte se agresivnímu pilování, které je může oslabit. Při zastřihování zvolte měkký, zaoblený tvar, abyste snížili riziko zachycení a zlomení. Kromě toho chraňte své nehty nošením rukavic při pracích, které zahrnují vodu nebo agresivní chemikálie.

Biotinové doplňky

Podle recenze provedené společností Journal of Drugs in Dermatology (JDD), požití 2,5 mg biotinu denně zlepšuje celkové zdraví nehtů a snižuje lámání nehtů.

Biotin, také známý jako vitamín H, je vitamín B, který hraje klíčovou roli ve zdraví nehtů. Zatímco biotin se nachází v různých potravinách, užívání biotinového doplňku může být pohodlný způsob, jak zajistit, že dostáváte dostatečné množství. Pokud plánujete užívat doplňky, promluvte si nejprve se svým lékařem.

Čtěte také: Zarudnutí a otoky kvůli zarostlým nehtům? Zde jsou jeho příčiny a léčebná opatření

Pravidelné zvlhčování

Stejně jako vaší pokožce, i vašim nehtům prospívá pravidelná hydratace. Denně aplikujte výživný olejíček na kůžičku nebo hydratační krém na ruce, abyste udrželi nehty hydratované a zabránili jejich vysoušení a lámavosti. Zdravé, zvlhčené nehty jsou méně náchylné k lámání a štěpení.

Vyhněte se tvrdým přípravkům na nehty

Některé přípravky na nehty, jako jsou odlakovače na nehty na bázi acetonu a silná lepidla, mohou být na nehty drsné a bránit jejich růstu. Zvolte jemnější odstraňovače bez acetonu a vyberte si laky na nehty, které neobsahují škodlivé chemikálie. Umožněte svým nehtům dýchat tím, že je budete pravidelně nelakovat.

Podle Journal of Cosmetic DermatologyPravidelná aplikace nalepovacích umělých nehtů prokazatelně oslabuje přirozené nehty a zvyšuje jejich náchylnost k lámání.

Pravidelné masáže

Stimulování krevního oběhu kolem nehtů je další účinný způsob, jak podpořit růst. Každý den si krouživými pohyby několik minut jemně masírujte nehtová lůžka. To nejen podporuje průtok krve, ale také pomáhá při distribuci živin do nehtové matrice, kde se tvoří nové nehtové buňky.

Sečteno a podtrženo

Přijetím těchto přirozených strategií do své rutiny můžete podpořit své nehty v dosažení jejich plného potenciálu. Pamatujte, že trpělivost je klíčová, protože růst nehtů je postupný proces a výsledky nemusí být okamžité.

[Disclaimer: This article contains information for informational purposes only, hence, we advise you to consult your expert if you are dealing with any nail disorder.]

Oblíbená DIETA v AKCI
Často kladené dotazy

Jak upevnit růst nehtů?

1. Pravidelná péče o nehty a ruce

Zdravé nehty jsou základem pro rychlý růst. Pravidelné používání hydratačních krémů a olejů může podpořit zdraví nehtů a urychlit jejich růst.

2. Zdravá strava a doplňky stravy

Vitamíny a minerály hrají důležitou roli ve růstu nehtů. Zahrňte do své stravy potraviny bohaté na biotin, železo, zinek a vitamíny A, C a E. Můžete také zvážit užívání doplňků stravy pod dohledem odborníka.

3. Opatrná manipulace s nehty

Abyste minimalizovali riziko lámavosti nehtů a ztráty délky, mějte na paměti, že nehty jsou citlivé na agresivní manipulaci. Snažte se vyhýbat nadměrnému používání chemických přípravků a nářadí na péči o nehty.


Oblíbená DIETA v AKCI

– Důležitost vyvážené stravy a doplňování vitamínů
– Udržení hydratace těla pro zdravé nehty
– Opatrná péče a ochrana nehtů
– Výhody biotinových doplňků
– Pravidelné zvlhčování nehtů
– Vyhněte se tvrdým přípravkům a umělým nehtům
– Pravidelné masáže pro stimulaci růstu nehtů
– Trpělivost a konzultace s odborníkem

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – móda a krása

Předchozí článekJak vybrat ty správné dámské hodinky od značky Gant✅
Další článekVodotěsné vibrátory, které si můžete vzít s sebou do sprchy
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno