Tipy pro přežití v horkých letních dnech v Tunisku

Horké letní dny v Tunisku

Tunisko je krásná země, která ale může být v létě velmi horká. Pokud se chystáte na dovolenou v Tunisku, měli byste dodržovat několik tipů, abyste přežili horké letní dny.

Dbejte na pitný režim

Při vysokých teplotách se z těla ztrácí hodně tekutin, proto je důležité pít hodně vody nebo koktejlů, které Vám dodají elektrolyty. Snažte se vypít minimálně dva až tři litry tekutin denně.

Noste lehké oblečení

Abyste se necítili přes horko, nosíte lehké, bavlněné oblečení, které Vás udrží v chladu. Zároveň raději zvolte světlé barvy, které přilákají méně slunečního záření.

Hledat stín

Ve stínu je většinou o několik stupňů chladněji, proto se snažte vyhledávat stíny pod stromy, slunečníky nebo k případu si s sebou vezměte stánek.

Namáčejte se v bazénu nebo na pláži

Namáčejte se v bazénu nebo jezdejte na pláži, kde si můžete dopřát osvěžení. Kromě toho s sebou vezměte deštník, opalovací krém a oblečení na ochranu proti slunci.

Jezte lehká jídla

Přestože v Tunisku najdete spoustu chutných jídel, při horkém počasí raději zvolte lehčí jídla a pozorujte své pití. Konzumujte více ovoce a zeleniny, které obsahují hodně vody a vitamínů.

I tento odkaz Vám pomůže získat více informací o extrémních teplotách v USA


Dovolená v Tunisu

Dovolená v Tunisu v AKCI

Tipy pro přežití v horkých letních dnech v Tunisku

Nosit vhodné oblečení

V horkém počasí je důležité si obléct lehké a prodyšné oblečení, které bude chránit před sluncem a zároveň nezadrží teplo. Doporučujeme univerzální kousky, jako jsou šaty a sukně, které jsou prodyšné a zároveň ochrání vaše nohy před slunečními paprsky.

Pijte hodně vody

V horkých letních dnech je klíčové udržovat přiměřenou hydrataci. Pijte hodně vody a nespoléhejte pouze na limonády a sladké nápoje, které zvyšují pocit žízně. Doporučujeme se vyhnout alkoholu a kávě, které mohou vysušovat tělo.

Vyhýbejte se polednímu slunci

V době od 12 do 15 hodin je slunce nejsilnější a nejnebezpečnější. Pokud je to možné, vyhněte se pobytu na přímém slunci v této době. Pokud se musíte v této době pohybovat venku, noste klobouk, ochranné brýle a nanesete si krém s vysokým ochranným faktorem.

Snažte se udržovat tělo chladné

V horkém počasí se doporučuje udržovat tělo chladné. Používejte klimatizaci, ventilátory a sprchujte se častěji. Pokud nemáte přístup k těmto věcem, můžete použít mokré ubrusy na krku a zápěstí nebo se vyděsit do mraveniště.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou užít si letní dovolenou v Tunisku bezpečně a s úsměvem <3

Dovolená v Tunisu

Dovolená v Tunisu v AKCI

Dovolená Tunisko

Dovolená Tunisko – ideální destinace pro dovolenou na pobřeží Středozemního moře

Tunisko je země, která se nachází v severní Africe a nabízí návštěvníkům překrásné pláže, kulturní památky a fantastickou gastronomii. Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou na pobřeží Středozemního moře, Tunisko je tou správnou volbou.

Pobřeží Tuniska

Pobřeží Tuniska je rozděleno do několika oblastí, které nabízejí různé možnosti pro dovolenou. Mezi nejznámější patří Hammamet, Monastir, Sousse a Djerba. Každá z těchto oblastí má své výhody a záleží na vás, kterou si zvolíte. Hammamet je ideální pro rodiny s dětmi, Monastir nabízí krásné památky, Sousse je plné života a Djerba je ideální pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou.

Kulturní památky v Tunisku

Tunisko je bohaté na historii a kulturní památky. Mezi nejznámější patří amfiteátr v El Jem, který je jedním z největších na světě, hrobka Cartagu v Sidi Bou Said a Medina v Tunisu. Pro ty, kteří se zajímají o historii, je Tunisko ideálním místem pro dovolenou.

Gastronomie v Tunisku

Tunisko nabízí fantastickou gastronomii, která je plná koření a bylin. Mezi nejznámější jídla patří kuskus, který se podává s masem a zeleninou, chorba (zelná polévka), mechouia (pečená paprika s olivovým olejem a kořením) a Brik (plněný křehký koláč). Pokud se chcete pokochat skvělou tuniskou kuchyní, určitě navštivte místní restaurace a ochutnejte místní speciality.

Závěr

Tunisko je fantastickou destinací pro dovolenou na pobřeží Středozemního moře. Nabízí krásné pláže, kulturní památky a fantastickou gastronomii. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou, Tunisko je tou správnou volbou.

Více informací o Tunisku na Wikipedii

Dovolená v Tunisu v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekJak si užít zájezd na Mauricius naplno – tipy pro cestování na ostrov☀️
Další článekMarsa Alam – čerstvá destinace pro dovolenou
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno