Krásná země plná turistů

Řecko je země plná krásných pláží, které lákají každý rok tisíce turistů z celého světa. Pokud se chystáte na dovolenou do Řecka, nezapomeňte si projít naše tipy na nejkrásnější pláže, které byste neměli minout.

1. Pláž Navagio na ostrově Zakynthos

Tato pláž je neuvěřitelně krásná a zároveň poměrně těžce dostupná. Musíte se vydat na výlet lodí, které jezdí ze sousedních pláží, nebo na prohlídku z okolních skal. Pláž je obklopená vysokými horami a útesy, voda je průzračně modrá a na bílém písku se to jen hemží turisty s selfie tyčemi.

2. Pláž Balos na ostrově Kréta

Tato pláž se nachází na malém poloostrově a kromě ní tam najdete jen pár chat a snack bar. Cesta na pláž je třeba absolvovat pěšky, ale výhled na nekonečné moře a okolní hory stojí za to. Pláž je nádherně čistá a okolo nich se rozprostírají útesy s malými zátokami a pohádkovými scenériemi.

3. Pláž Kanali na ostrově Kefalonie

Tato pláž patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším plážím v Řecku. Leží na západním pobřeží ostrova a nad pláží se tyčí vysoké bílé útesy. Voda je průzračná a krásně modrá, pláž čistá a písek jemný. Zkuste dorazit v pozdních hodinách, kdy se pláž vyprázdní a vy si ji můžete užít v klidu.

Připravte si slunečník a ručník a vyražte na jednu z nejkrásnějších pláží Řecka!

Další nádherné pláže v Řecku najdete zde

Dovolená Řecko

Nejkrásnější pláže Řecka jsou na ostrovech a pevnině. Zde jsou některé z nejlepších pláží, které byste neměli minout:

1. Pláž Elafonisi – na Krétě, s krásně růžovým pískem a průzračným mořem.
2. Pláž Navagio – na Zakynthosu, známá také jako „Loďková pláž“ kvůli vraku lodi na pobřeží. Tato pláž je obklopena vysokými skalami a je jednou z nejvíce fotografovaných pláží v Řecku.
3. Pláž Balos – na Krétě, s bílým pískem a tyrkysovým mořem. K této pláži se lze dostat pouze trajektem nebo přes náročnou turistickou stezku.
4. Pláž Red Beach – na Santorini, s červeným plážovým pískem a úchvatným výhledem na sopky.
5. Pláž Myrtos – na Kefalonii, s bílým pískem a azurovým mořem. Tuto pláž lze vidět v mnoha řeckých turistických letácích.

Kromě těchto pláží existuje mnoho dalších krásných míst k návštěvě na pobřeží Řecka. Doporučujeme, abyste se nechali inspirovat a objevili podle vlastního gusta.

Dovolená v Řecku

Dovolená v Řecku v AKCI

Nejkrásnější pláže Řecka, které byste neměli minout

Řecko je známé svými krásnými plážemi a turistickým ruchem. Pokud tedy hledáte klidné místečko, kde si odpočinout od davů a užít si krásu moře, je důležité vědět, kam zamířit. Zde vám přinášíme seznam nejkrásnějších pláží Řecka, které byste určitě neměli minout.

1. Pláž Navagio

Pláž Navagio se nachází na ostrově Zakynthos v oblasti Středozemního moře. Je to jedna z nejkrásnějších pláží Řecka, kterou určitě musíte vidět. Nachází se na útesu a lze se k ní dostat pouze lodí. Modré vody a bílý písek tvoří krásnou kombinaci na pozadí skal.

2. Pláž Elafonisi

Pláž Elafonisi se nachází na ostrově Kréta a je známá svým růžovým pískem. Okolní oblast je chráněná a nabízí velké množství druhů rostlin a živočichů. Pláž je velmi oblíbená mezi turisty a nabízí řadu aktivit včetně šnorchlování a surfování.

3. Pláž Balos

Pláž Balos se nachází na ostrově Kréta a je známá svými tyrkysovými vodami. Je to ideální místo pro ty, kdo touží po klidném odpočinku a krásném pozadí. Kromě toho se zde nacházejí řecké ruiny, které stojí za návštěvu.

4. Pláž Myrtos

Pláž Myrtos se nachází na ostrově Kefalonie a je známá svým modrým mořem a bílým pískem. Je to jedna z nejkrásnějších pláží Řecka a nabízí řadu aktivit včetně šnorchlování a potápění.

5. Pláž Lalaria

Pláž Lalaria se nachází na ostrově Skopelos a je oblíbená mezi turisty díky svým bílým útesům a tyrkysovým vodám. Nachází se v malé zátoce a lze se k ní dostat lodí.

Závěr

V těchto plážích najdete klid a pohodu, kterou tak často hledáme. Pokud plánujete návštěvu Řecka, měli byste se rozhodně vydat na tyto nejkrásnější pláže, které se v této zemi nacházejí. Vaše dovolená tak bude nezapomenutelná a plná zážitků.

Dovolená u moře Řecko

Dovolená v Řecku v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekKrajina, klima a flora a fauna Kapverd
Další článekVýlety v Tunisku: co vidět a navštívit
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno