kapverdy dovolena
kapverdy dovolena

Krajina, klima a flora a fauna Kapverd

Krajina

Kapverdské ostrovy jsou tvořeny vulkanickým původem většinou čedičových pohoří a útesů, vystupujících z oceánu. Slepené pískové pláže a malebná přístavní městečka jsou domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin.

Klima

Kapverdské ostrovy leží v oblasti subtropického podnebí, mají převážně suché a horké klima s nízkou vlhkostí vzduchu. Teplota se pohybuje kolem 25-30 °C po celý rok, s teplým mořem a nepříliš frekventovanými bouřemi.

Flora a fauna

Kapverdské ostrovy jsou domovem unikátní flóry a fauny. Mezi nejvýznamnější patří endemický ptačák kapverdský vrabec, který se vyskytuje pouze na těchto ostrovech a luskoun zelený, také endemický plaz. Z rostlin je to například kapverdský dřín, stromy krokus a dracena a mnoho dalších druhů. Celkově je na Kapverdách přes 700 druhů rostlin a 130 druhů ptáků.

Zdroje:

https://www.kapverdy.info/

https://www.nationalgeographic.com/travel/destinations/africa/cape-verde/Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Krajina, klima a flora a fauna Kapverd:

1. Jaká je krajina Kapverd?

Kapverd se skládá ze 10 ostrovů, které leží v Atlantském oceánu poblíž pobřeží Afriky. Ostrovy jsou hornaté a sopečné, s řídce osídlenými rovinami.

2. Jaké je klima v Kapverd?

Kapverd má velmi suché a teplé klima. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30 °C během celého roku. Období dešťů se vyskytuje především v srpnu a září, ale srážky jsou velmi omezené.

3. Jaká je flora Kapverd?

Kapverd má velmi chudou floru, protože se nachází v oblasti s malým množstvím srážek. Výrazná část ostrovů je pokrytá pouštěmi a neplodnými kopci se skalnatými útesy. Roste tam ale i několik endemických druhů rostlin a kaktusů, které jsou specifické pro tuto oblast.

4. Jaká je fauna Kapverd?

Fauna Kapverd je podobně chudá jako flóra. Vyskytují se tam druhy ještěrů, ježuriků, gekonů, hadů a různých ptáků, z nichž některé jsou endemické. V minulosti tam žilo také několik druhů kachen, ale dnes jsou již vyhynulé.

Doufáme, že vám tyto informace pomohou lépe pochopit krajinné, klimatické a biologické charakteristiky Kapverd.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Krajina, klima a flora a fauna Kapverd

Krajina Kapverd

Kapverdské ostrovy leží v Atlantském oceánu, asi 570 km jižně od Kanárských ostrovů. Tvoří ho celkem 10 větších a menších ostrovů, z nichž je největší ostrov Santiago. Kapverdy jsou vesměs hornaté ostrovy s nehostinnou kamenitou krajinou, většinou přímořskou vegetací a pouštěmi vnitrozemí.

Většina obyvatel žije na pobřeží, kde najdeme i největší města. Mezi nimi například hlavní město Praia, které se nachází na ostrově Santiago, nebo město Mindelo na ostrově São Vicente. Obyvatelé Kapverd se věnují zejména rybolovu a turistickému průmyslu.

Klima Kapverd

Kapverdy se nacházejí v subtropickém pásmu, kde se setkávají studené vody Kanárských proudů a teplá voda Guinejského zálivu. Díky tomu na Kapverdách panuje velmi příjemné, mírné podnebí celoročně. Nejteplejší měsíce jsou srpen a září, kdy teploty dosahují až 30 °C.

Navzdory příjemnému podnebí se však Kapverdy potýkají s nedostatkem vody, což kompenzují vodními nádržemi a odsolovacími zařízeními, která slouží k výrobě pitné vody.

Flora a fauna Kapverd

Flora

Vzhledem k převážně suchému podnebí na Kapverdách se zde nachází jen velmi málo vegetace, a to především v přímořských oblastech nebo na úrodných pláních vnitrozemí. Zde najdeme například palemové háje, kaktusy, agáve, ale také mango a papáje. Na některých ostrovech se pěstují i víno a káva.

Fauna

Kapverdské ostrovy jsou domovem mnoha zvláštních druhů zvířat, jako jsou například zelení gekoni, veverky, ještěrky a hadi. Na pobřeží najdeme řadu druhů ryb, jako jsou tuňák nebo makrely, ale i karety a delfíny. Oblast kolem Kapverd je také oblíbeným stanovištěm pro pozorování velryb.

Pro více informací o Kapverdách navštivte kapverdy.cz.


Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článek5 důvodů, proč si vybrat dovolenou na Řeckých ostrovech🏖️
Další článekNejkrásnější pláže Řecka, které byste neměli minout🏖️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno