Luxor – královské město v Egyptě

Luxor je město v horním Egyptě, které se nachází na východním břehu řeky Nil. Je to jedno z nejvýznamnějších míst Egypta a bylo hlavním městem během Nové říše (1550-1070 BC). V této době zde byly postaveny některé z nejvýznamnějších památek Egypta, jako jsou chrámy Karnak a Luxor, nebo hrobky v Údolí králů.

Chrám Karnak

Chrám Karnak je největší chrám v Egyptě a byl postaven během více než 2000 let. Tento chrám je rozdělen na několik částí a každá část byla postavena během jiného období. Nejvýznamnější částí chrámu je Velký sál s obrovskými sloupy. Celý chrám Karnak byl původně spojen s chrámem Luxorským, který je v blízkosti, a spojovaly je Dvě brány.

Odkazy na další informace:

Údolí králů

Údolí králů je místo, kde jsou pohřbeni faraoni Nové říše. Nachází se v blízkosti Luxoru a je známé svými hrobkami s bohatou výzdobou. Nejznámější hrobky jsou Hrobka krále Tutanchamona, Hrobka Ramzese II. a Hrobka Setiho I. Návštěva tohoto místa je velice populární mezi turisty.

Odkazy na další informace:

Chrám Luxorský

Chrám Luxorský je druhým největším chrámem v Egyptě a byl také postaven během Nové říše. Tento chrám byl spojen s chrámem Karnak pomocí Dvou bran a celý komplex byl považován za posvátný. Chrám Luxorský obsahuje Velkou kolonádu, kde jsou obrovské sloupy, a také Malou kolonádu, kde je několik menších sloupů.

Odkazy na další informace:

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Luxor, královské město v Egyptě – Často kladené dotazy

1. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Luxoru?

Luxor má mezinárodní letiště, takže můžete dojet letecky. Z Káhiry můžete jet vlakem nebo autobusem, což trvá asi 10 hodin.

2. Jaká místa by měl turista v Luxoru navštívit?

Luxor je známý svými antickými památkami, jako jsou chrámy v Karnaku a Luxoru a Údolí králů. Můžete také navštívit trhy a staré řemeslné dílny.

3. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity pro turisty v Luxoru?

Mezi nejoblíbenější aktivity patří plavba po Nilu, návštěva antických památek, jako jsou Údolí králů a Karnak, a objevování trhů a řemeslných dílen.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Luxoru?

Nejlepší časy návštěvy Luxoru jsou od října do dubna, kdy je počasí mírné. V létě může být velmi horko, takže je lepší návštěvy odložit na někdy jindy.

5. Jaký je oblečkový kodex v Luxoru?

V Luxoru je vhodné nosit pokrývku hlavy, volné a konzervativní oblečení, zejména při návštěvě chrámů a jiných svatých míst. Plavky a krátké šortky by neměly být nošeny mimo plážové oblasti.

6. Jaká je místní kuchyně v Luxoru?

Místní kuchyně Luxoru je ovlivněná Středomořím a Blízkým východem. Mezi speciality patří kuskus, kebab, hummus a různé druhy grilovaného masa a ryb.

7. Jaké jsou průměrné ceny jídla a ubytování v Luxoru?

Ceny jídla a ubytování v Luxoru se pohybují od velmi levných až po luxusní. Průměrné ceny za jídlo jsou asi $ 5-10 a za ubytování $ 30-50 na noc v základním hotelu. Luxusnější hotely mohou být až $ 150-200 na noc.

8. Je bezpečné cestovat do Luxoru?

Luxor je bezpečnou destinací pro turisty, ale stejně jako v jakémkoli jiném městě byste měli být obezřetní a dodržovat zásady osobní bezpečnosti.

9. Je třeba mít vízum k návštěvě Luxoru?

Ano, abyste mohli navštívit Luxor, potřebujete platné vízum. Vízum můžete získat na letišti nebo na hranicích při vstupu do země.

10. Jaké jsou doporučené propagační produkty, které by turisté měli vzít z Luxoru?

Mezi doporučené suvenýry patří různé druhy koření, koberce a textilie s arabskými vzory, stříbrné a zlaté šperky a umělecké díla.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Historie Luxoru

Luxor byl kdysi hlavním městem starověkého Egypta a stěžejním centrem faraonovské civilizace. Nachází se na východním břehu řeky Nil v horním Egyptě. V této oblasti se nachází mnoho památek a chrámů, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Památky v Luxoru

Mezi nejvýznamnější památky v Luxoru patří:

  • Chrám v Karnaku
  • Chrám v Luxoru
  • Dolní a Horní Egypt
  • Dolní město
  • Hrobky králů
  • Královská údolí

Kde se ubytovat v Luxoru

Při návštěvě Luxoru doporučujeme si domluvit ubytování v blízkosti starověkých památek a chrámů. V blízkosti centra města je mnoho hotelů od luxusních po levnější možnosti.

Co ochutnat v Luxoru

Egyptská kuchyně je proslulá svými kořeněnými jídly a sladkými dezerty. V Luxoru si můžete vychutnat místní speciality jako jsou kofta, falafel, hummus, baba ghanoush a baklava.

Pláže v Luxoru

Luxor neleží přímo u moře, ale v blízkosti města se nachází několik menších pláží u řeky Nil. Nejvíce oblíbenou pláží je Banana Island, která je pojmenována podle výsadby banánových stromů na ostrově.

Přijďte navštívit královské město Luxor a zažijte jedinečnou atmosféru starověkého Egypta.

Zdroj: Egypttoday.com

Dovolená v Egyptě v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekJak se chovat v Egyptě: 10 pravidel
Další článekZážitky a dobrodružství na dovolené v Tunisku
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno