Home Cestování a dovolená Jak se chovat v Egyptě: 10 pravidel

Jak se chovat v Egyptě: 10 pravidel

0
Jak se chovat v Egyptě: 10 pravidel
Dovolená v Egyptě

Jak se chovat v Egyptě: 10 pravidel

1. Oblečení

V Egyptě se očekává, že se turisté obléknou slušně, a to zejména při návštěvě památek či chrámů. Doporučuje se nosit dobře zakrytá ramena a kolena a nevyzývavé oblečení.

2. Respektujte zvyky a tradice

2.1. Náboženství

V Egyptě je většinovým náboženstvím islám. Je důležité vzdát se alkoholu a dodržovat zvyky spojené s náboženstvím.

2.2. Běžné zvyky

Respektujte místní kulturu, nevstupujte do mešit bez předchozího svolení a nedotýkejte se cizích lidí bez jejich svolení.

3. Mluvte pomaleji a jasněji

Pokud neumíte mluvit arabštinou, mluvte pomaleji a jasněji anglicky. Někteří místní mohou mít potíže s porozuměním cizinci.

4. Jednejte s úsměvem

Místní lidé oceňují vstřícnost a úsměv. Mějte pozitivní přístup ke všem lidem, s nimiž se setkáte. Může to vést k přátelství a získání užitečných kontaktů.

5. Buďte opatrní při dopravě

V Egyptě je doprava chaotická a riziková. Buďte opatrní, když přecházíte ulici a používejte výsuvné břímě (pokud je dostupné).

6. Nedávejte místním peníze bez přemýšlení

Nedávejte peníze místním bez zvážení důsledků. Mnoho místních dětí a prodavačů žádá o almužny, ačkoliv to nemusí být vždy pravé. Pokud chcete pomoci, pomozte organizaci.

7. Buďte opatrní s jídlem a pitím

Ujistěte se, že pijete pouze balenou vodu a jedete v renomovaných restauracích, aby se vyhnuli nemocem a otravě jídlem.

8. Učte se základní fráze arabštiny

Dodržování zvyků a tradic v Egyptě je důležité. Odměna za to může být pozitivní reakce. Proto se snažte naučit několik základních frází arabštiny.

9. Pokud cestujete, mějte vždy pas při sobě

Mějte vždy platný pas při sobě, když cestujete. Nechte si kopii pasu v bezpečí pro případ, že byste ho ztratili nebo vám byl ukraden.

10. Buďte respektující k místním lidem

Respektujte místní lidi a jejich zvyky. Buďte ohleduplní vůči jejich zvykům a kulturám.

Dovolená v Egyptě

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/egypt“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Egyptě v AKCI[/su_button]

Jak se chovat v Egyptě: 10 pravidel

1. Respektujte místní kulturu a tradice. Egypt je země s hlubokými kořeny v historii a víře, takže se ujistěte, že se chováte pokorně a uctivě k místním obyvatelům.

2. Pokaždé se slušně oblékejte a zakrývejte své tělo. Egypt je konzervativní země, takže byste se měli vyhnout nošení krátkých šortek, mini sukní a odhalených ramen.

3. Chovejte se přátelsky a uctivě ke každému, s kým se setkáte. Egypťané jsou milí lidé, takže se snažte být maximálně zdvořilí během vašeho pobytu v Egyptě.

4. Nepoužívejte vulgarismy ani výrazy, které by mohly urazit místní obyvatele. Zachovejte si slušnost a respektujte místní kulturu.

5. Nepijte alkohol na veřejnosti nebo v místech, kde to není povoleno. Egypt je islámská země, takže alkohol je omezen na méně turistické oblasti.

6. Neuposlechněte nelegálních nabídek, jako je například kouření hašiše nebo navštěvování prostituce. Takové věci jsou v Egyptu protizákonné a mohou mít závažné následky.

7. Respektujte zásady náboženství a neporušujte místní tradice. Například během ramadánu byste měli respektovat postící místní obyvatele a zdržet se jídla a pití na veřejnosti.

8. Ujistěte se, že máte všechny potřebné doklady a pasy. Ochrana vašeho cestovního dokladu a pasu je velmi důležitá, abyste mohli bez problému cestovat v Egyptě.

9. Snažte se být opatrní a nevstupujte do neznámých oblastí, zejména pokud jste sám. Egypt je bezpečná země, ale stejně jako jinde na světě se mohou vyskytnout problémy.

10. Sledujte zprávy a informace o bezpečnosti a místních událostech. Doporučujeme, abyste měli k dispozici aktuální informace o situaci v zemi, abyste se mohli přizpůsobit a udržet se v bezpečí.

Dovolená v Egyptě

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/egypt“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Egyptě v AKCI[/su_button]

Jak se chovat v Egyptě: 10 pravidel

1. Respektujte místní kulturu

V Egyptě se očekává respekt k islámu a arabštině. Když se vzdáváte pozdravu s „As-Salamu Alaykum“, můžete si vysloužit uznání a uctivost od místního obyvatelstva. Rovněž byste měli nosit konzervativní oblečení.

2. Neodhalujte příliš mnoho kůže

Pro muže i ženy platí, že by neměli ukazovat příliš mnoho pokožky – zejména při návštěvě muslimských svatyní.

3. Chovejte se slušně

Chovejte se slušně v první řadě poctivostí a respektem.

4. Nevzdávejte se bartering

Neváhejte vyjednávat, když kupujete zboží na tržišti. Bartering je tu běžný a prodejci se na to dokonce těší.

5. Nepoužívejte propisky s červenými inkoustem

V Egyptě se při psaní užívají modré a černé inkousty. Červená barva se vztahuje k válce a je považována za symbol násilí. Proto byste měli omezit používání červené barvy na minimum.

6. Nepít příliš mnoho alkoholu

Muslimská víra zakazuje konzumaci alkoholu. Přestože v hotelových barech se alkohol podává, měli byste konzumaci alkoholu omezit na minimum.

7. Respektujte nemohoucí a staré osoby

Starší lidé si v Egyptě zaslouží velký respekt. Pokud vidíte starší osobu v místech, kde by se jí mohlo stát něco špatného, snažte se jí pomoci a být pro ni příjemný.

8. Nechoďte s bosýma nohama

V muslimské kultuře se od návštěvníků vyžaduje, aby si stále nosili obuv, dokonce i při návštěvě domu. Většinou se si však obuv sundává před vchodem. Proto nechoďte s bosýma nohama, považuje se to za nevhodné.

9. Nepokoušejte se fotit místní ženy

Je nevhodné fotografovat místní ženy i dívky, pokud není to absolutně nutné kamery ať už osobní či profesionální. Většinou vám dají o tom najevo svými způsoby, například odvracením tváře nebo výrazem nevolnosti.

10. Udržujte sebe i město čisté

Egypt byl vždy silně spjat s čistotou a hygienou. Proto by každý turista měl pečovat o to, aby se veřejné místa nepřetvářela na skládky odpadků. Nepotřebujeme tři slova pro popis toho, jak by to mělo být jednoduché.

Závěr

Zapamatujte si tyto 10 pravidel, když se chystáte navštívit Egypt, abyste se vyhnuli případným nejednoznačnostem a vyhověli místním zvyklostem. Beware of con artists who are after your money!

Pokud se vám líbila tato článek, podělte se o něj na svém profilu na sociálních sítích.

Více informací o Egyptě

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/egypt“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Egyptě v AKCI[/su_button]

Kategorie – Dovolená a cestování

Previous article Šnorchlování v Rudém moři: Co potřebujete vědět
Next article Luxor – královské město v Egyptě
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here