Home Cestování a dovolená Krásy Mauricia – Co vidět, kam se podívat a co zažít☀️

Krásy Mauricia – Co vidět, kam se podívat a co zažít☀️

0
Krásy Mauricia – Co vidět, kam se podívat a co zažít☀️





Krásy Mauricia – Co vidět, kam se podívat a co zažít

Krásy Mauricia

Mauricius je exotický ostrov v Indickém oceánu, který láká turisty svými bílými plážemi, tyrkysovými lagunami a tropickými lesy. Jaké krásy však na ostrově můžete ještě objevit? V tom vám náš průvodce poradí.

Mauricijské pláže

Pláže na Mauriciu patří k těm nejkrásnějším na světě. Mezi nejpopulárnější patří Grand Baie, kde najdete mnoho možností pro vodní sporty, a Flic en Flac, oblíbená zejména mezi rodinami s dětmi. Pro romantickou atmosféru doporučujeme pláže La Cuvette a Trou aux Biches, které jsou ideální pro západy slunce.

Přírodní atrakce

Na Mauriciu si můžete vychutnat kouzlo přírody. Navštivte vodopády Chamarel, kde se voda sesypává z výšky 100 metrů, nebo botanickou zahradu Pamplemousses, kde rostou vzácné druhy rostlin a květin. Pro zájemce o živočichy doporučujeme park Casela, kde můžete vidět vzácné druhy ptáků, opic a želv.

Kulturní zážitky

Navštivte mauricijské hlavní město Port Louis, kde se nachází mnoho historických památek, jako je například Fort Adelaide z 19. století. Pro milovníky hudby doporučujeme koncert v Tamarinu, kde se každý víkend konají živé hudební vystoupení.

Gastronomické speciality

Mauricius je i rájem pro gurmány. Nejtypičtější jídla jsou curry, na které si zde každý najde svůj nejoblíbenější recept. Doporučujeme navštívit některou z trhů, kde se prodávají čerstvé ryby a mořské plody, nebo ochutnat famózní ananas, kterému se na Mauriciu říká „king of fruits“.

Zajímavosti o Mauriciu

 • Na ostrově se mluví několika jazyky, včetně francouzštiny, angličtiny, kreolštiny a hindštiny.
 • Mauricius je oblíbeným místem pro natáčení reklam, filmů a seriálů. Mezi nejznámější patří seriál Survivor nebo film The Legend of Tarzan.

Doufáme, že vám tento průvodce pomohl v plánování vaší návštěvy na Mauriciu. Pokud máte nějaké další tipy, neváhejte je sdělit v komentářích.

mauritiustourism.cz


Dovolená Mauricius

Dovolená na Mauriciu v AKCI

Kráse Mauricia – Co vidět, kam se podívat a co zažít

1. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na Mauriciu?

Na Mauriciu je mnoho krásných míst k návštěvě. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří:

 • Národní park Black River Gorges
 • Vulkán Trou aux Cerfs
 • Botanická zahrada Sir Seewoosagur Ramgoolam
 • Pláž Flic en Flac
 • Město Port Louis
 • Ostrov Île aux Cerfs

2. Kde se nachází nejkrásnější pláže na Mauriciu?

Mauricius je známý svými bílými písečnými plážemi a křišťálově čistou vodou. Nejkrásnější pláže jsou:

 • Pláž Belle Mare
 • Pláž Le Morne
 • Pláž Trou aux Biches
 • Pláž Grand Baie
 • Pláž Pereybere

3. Co zažít na Mauriciu?

Na Mauriciu je mnoho aktivit, které si můžete užít:

 • Potápění a šnorchlování
 • Surfing a windsurfing
 • Rafting
 • Golfový zážitek
 • Procházky po národním parku
 • Prohlídky historických památek a muzeí

Dovolená Mauricius

Dovolená na Mauriciu v AKCI





Seznamování s krásami Mauricia

Historie

Mauricius je ostrov ve východní Africe, který byl objeven portugalskými mořeplavci v roce 1505 a postupně byl kolonizován Nizozemci, Francouzi a Angličany. Ve 20. století získalostrov nezávislost na Velké Británii a nyní se řadí mezi rozvinuté turistické destinace světa.

Příroda

Park přírody Black River Gorges

Tento park se rozprostírá na ploše přes 68 km2 a je domovem pro vzácné druhy rostlin a zvířat. Navštívit můžete například vodopády Chamarel a Alexandra, stejně jako vyhlídku na skalní stěně.

Ostrov Ile aux Cerfs

Tento ostrov je oblíbeným turistickým cílem díky svým bílým písečným plážím a průzračnému turkoisovému moři. Můžete si zde užívat plachtění, potápění a další vodní aktivity.

Kultura

Temple Grand Bassin

Tento hinduistický chrám je nejvýznamnějším takovým chrámem mimo Indii a přitahuje každoročně tisíce věřících ke svátku Maha Shivaratri. Vstup je zdarma a turisté jsou vítáni, aby zde pozorovali náboženské obřady.

Muzejní komplex Aapravasi Ghat

Tento komplex byl v minulosti centrem pro přistěhovalce z Indie a v roce 2006 byl zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO. Komplex zahrnuje několik budov, které přiblíží historii přistěhovalectví na Mauricius.

Gastronomie

Cari

Toto tradiční mauricijské jídlo se skládá z dušeného masa, ryb nebo zeleniny v kořeněné rajčatové omáčce a podává se s rýží nebo chlebem. Cari se dá ochutnat v mnoha restauracích po celém ostrově.

Rum

Mauricius je známý svými rumy a návštěvníci by neměli opustit ostrov bez ochutnání některého z typů. Mezi nejlepší patří například rum od značky Chamarel.

Více informací o Mahalonobisově vzdálenosti a dalších statistických metodách najdete na Wikipedii.



Dovolená na Mauriciu v AKCI

Previous article Oázy Egypta: Tajemná krása v poušti
Next article Dovolená s dětmi na Kapverdách: co nabízí tato destinace rodinám?
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here