Dovolená v Egyptě
Dovolená v Egyptě

Oázy Egypta: Tajemná krása v poušti

Egypt je země s neuvěřitelnou historií a bohatou kulturou. Jeho rozlehlé pouště však skrývají nejen nepřátelské podmínky pro život, ale i tajemné a krásné oázy, které se staly útočištěm pro mnoho druhů rostlin a živočichů.

Siwahská oáza

Tato oáza se nachází v severozápadní části Egypta a je obklopená vysokými písečnými dunami. Je to jedno z nejizolovanějších míst v zemi a přístup k ní je možný pouze po nezpevněných cestách. Oáza je bohatá na palmy a olivovníky a je domovem řady původních druhů zvířat, jako jsou hadi, ještěrky a především divoké velbloudy. Siwahská oáza je těžko dostupná, ale stojí za to ji navštívit pro její klid a krásné scenérie.

Západní poušť

Tato oblast je známá svými nedotčenými krajinnými scenériemi, které jsou plné tajemna. Západní poušť je domovem k prastarým sopkám, nekropolím a mnoha skrytým oázám. Mezi nejznámější patří oáza Farafra, Bahariya a Dakhla. Farafra je nejmenší, ale díky krokodýlím pískovcovým skalám a termálním pramenům se stala velmi oblíbenou u turistů. Bahariyanská oáza má rozsáhlé palmy a olivovníky a je místem, kde byla objevena řada archeologických nálezů, jako například dinozauří kosti. Dakhla oáza je bohatá na řemeslnou výrobu a její historické vesnice jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud se chcete vydat na výlet do těchto oáz, je nejlepší si najmout průvodce, protože oblasti jsou velmi izolované a nebezpečné bez správného vedení.

Pro více informací o Egyptě a jeho krásách, navštivte oficiální stránky Egyptského cestovního ruchu.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Oázy Egypta: Tajemná krása v poušti

Co jsou Oázy Egypta?

Oázy Egypta jsou rozptýlené zelené oblasti v poušti, které jsou výsledkem podzemních tektonických erozí a podzemních řek. Oázy poskytují útočiště pro mnoho druhů zvířat a rostlin, včetně velbloudů, ještěrů a palmy datlové.

Kde se Oázy nacházejí?

Oázy se nacházejí hlavně v pouštní oblasti zvané Velká Libyjská poušť, která se rozkládá v západním Egyptě. Mezi nejznámější oázy patří Bahariya, Farafra, Dachla, Kharga a Siwa.

Jaké jsou hlavní turistické atrakce Oáz Egypta?

Mezi hlavní turistické atrakce patří návštěva Wádí al-Hítan, která je známá svými fosilními zbytky velryb a dalších prehistorických druhů. Také stojí za návštěvu starověké hrobky v El Bagawat, kde se nacházejí nádherné fresky a bibliotéka s rukopisy starověkých textů. Dalšími populárními aktivitami jsou jízda na velbloudovi a návštěva tradičních oásových vesnic.

Jak se dostat do Oázy Egypta?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Oázy Egypta, je autem nebo organizovaným zájezdem. Z Káhiry trvá cesta do nejvzdálenějších oáz Kharga asi 12 hodin automobilu, ale je možné také letět do největší oázy Siwa.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Oázy Egypta?

Nejlepší čas na návštěvu Oázy Egypta je od listopadu do března, kdy jsou teploty příjemné a ne tak horké jako v létě. I v této době však mohou být teploty přes den velmi vysoké, proto se doporučuje nosit chrániče na hlavu a pití dostatek vody.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Tajemná krása v poušti: Oázy Egypta

Oázy Egypta – Tajemná krása v poušti

Oázy Egypta - Tajeň krása v poušti

Egypt je země plná kontrastů. Mimo jiné je to také země pouští, ve kterých se nacházejí malebné oázy. Tyto oázy nabízejí pozoruhodné zážitky, unikátní pohledy na místní kulturu a přírodu, a také nezapomenutelné momenty. V tomto článku se budeme věnovat několika nejkrásnějším oázám Egypta.

Farakka oáza

Tato oáza se nachází u severovýchodní hranice Egypta. Farakka nabízí unikátní příležitosti k turistice, jako jsou archeologická naleziště, malé vesnice a pestrobarevné zahrady. Dobře si zde odpočinete a prožijete relaxační dovolenou.

Dakhla oáza

Dakhla je jedna z největších oáz v Egyptě. Má mnoho historických památek a přírodních krás, jako jsou písečné duny, hory a vodopády. Turisté si zde mohou užít koupání v horkých pramenech.

Al Fayyum oáza

Tato oáza je známa svou velkou řekou, která ji protéká. Vzhledem ke své poloze je často nazývána jako „oáza Nilu“. Al Fayyum nabízí mnoho aktivit, jako jsou vodní sporty a koupání. Turisté si zde mohou prohlédnout také unikátní archeologické památky.

Oázy v Egyptě jsou opravdovou perla, kterou by si měli návštěvníci určitě nechat ujít. Tato místa nabízejí nejen nádhernou přírodu, ale také historické a kulturní zážitky. Pokud máte možnost, neváhejte a vydejte se na cestu do tajemné krásy pouště v Egyptě.

Zdroje:


Dovolená v Egyptě v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekTunisko – ideální země pro sportovní dovolenou
Další článekKrásy Mauricia – Co vidět, kam se podívat a co zažít☀️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno