Home Tipy pro ženy Co dělat, když má vaše partnerka hysterický záchvat? Návody pro muže

Co dělat, když má vaše partnerka hysterický záchvat? Návody pro muže

0
Co dělat, když má vaše partnerka hysterický záchvat? Návody pro muže

Co dělat, když má vaše partnerka hysterický záchvat? Návody pro muže

Pokud má vaše partnerka hysterický záchvat, je důležité zachovat klid a následovat následující návody:

1. Zůstaňte klidní – Uklidněte se sami a zůstaňte klidní. Pokud se budete stresovat, vaše partnerka se bude cítit ještě hůře.

2. Komunikujte – Pokud je to možné, snažte se mluvit s vaší partnerkou a přesvědčit ji, aby zklidnila své emoce. Snažte se jí vysvětlit, že jste tu pro ni a že spolu můžete najít řešení jakéhokoliv problému.

3. Uklidněte ji – Pokud vaše partnerka stále hysterizuje, zkuste ji uklidnit. Můžete jí nabídnout sklenici vody nebo ji objímat a ukazovat jí, že stále na ni myslíte.

4. Dejte jí prostor – Pokud se vaše partnerka cítí nejistě nebo je v panice, dejte jí prostor, aby se mohla soustředit a uklidnit.

5. Buďte trpěliví – Hysterický záchvat může být pro vaši partnerku velmi náročný, zvláště pokud to pro ni není nic nového. Buďte trpěliví a pomáhejte jí se zklidnit.

Pokud se vaše partnerka často potýká s hysterickými záchvaty, může být užitečné se poradit s lékařem nebo psychologem, aby se vyřešil základní problém.

love

Co dělat, když má vaše partnerka hysterický záchvat?

Jak rozpoznat hysterický záchvat a proč vůbec vzniká?

Hysterický záchvat je projev velmi intenzivní emocionální reakce a může se projevit různými způsoby. Obvykle se jedná o projev naprostého zoufalství, pláče, hysterického křiku, bezuzdného řečnění s neschopností tichého vyjádření se. Problémem však často bývá, že tyto příznaky nejsou způsobené žádnou rozumnou příčinou a ze strany partnerky jsou proto vysílány nepřiměřené reakce.

Důvody, proč k hysterickému záchvatu dochází, mohou být různé. Často jde o projev neschopnosti správně vyjádřit vlastní pocity, neboť osoba může mít problémy s empatií, neví, jak si poradit s určitými situacemi, atd. Důležité je si uvědomit, že nejde o projev zla a nezodpovědnosti ze strany partnerky.

Jak reagovat na hysterický záchvat?

Existuje několik způsobů, jak reagovat na hysterický záchvat. Některé z nich jsou účinnější než jiné. Vždy záleží na konkrétní situaci a na vztahu s partnerkou. Zde jsou některé možné postupy:

1. Neztrácet nervy – To, co vás může na prvotní pohled napadnout, se snažte odložit stranou. Pokuste se zůstat v klidu a rozumně jednat.

2. Dostat partnerku ze stresující situace – Pokud je důvod k hysterickému záchvatu zjevný a můžete situaci změnit, pokuste se partnerku z této situace vyvést. Zajisté to pomůže.

3. Otevřít komunikaci – S psychicky nestabilními osobami je důležitá především kvalitní komunikace. Co se týče hysterického záchvatu, snažte se partnerku „ošetřit“ řečí. Přimluvte se, naslouchejte, a zeptali se na to, co cítí a proč právě takhle reaguje.

4. Nabídnout pomoc – Nabídka pomoci neznamená nutně uklidnění partnerky. Můžete jí nabídnout pomoc s některými praktickými úkony nebo ji jen držet za ruku. Někdejší projev empatie jistě partnerce pomůže.

Co dělat po hysterickém záchvatu?

Ať už jste zvládli postupovat tak, jak jsme popisovali v předchozích kapitolách, po celé události dělejte několik kroků:

1. Zbystřete – Po hysterickém záchvatu se může stát, že je třeba dále řešit situaci se svou partnerkou. Pokud by došlo k opakování, je dobré mít plán na opakující se situace.

2. Poslouchejte – Zamyslete se nad tím, co byla příčina pro takovou reakci ze strany partnerky a jak tuto situaci v budoucnu předejít.

3. Buďte připraveni – K hloubavějšímu rozhovoru by mohlo dojít i v pozdějších chvílích, kdy se partnerka uklidní. Buďte připraveni dát jí potřebný prostor a naslouchat jejím pocitům.

4. Vyvarujte se schvalujícího jednání – Pokud se člověk nezbaví dojmu, že partnerka musela mít důvod k této hysterii, jde často o snahu „okopírovat“ partnerky emoce. Vyvarujte se tak zbytečně komplikované situace.

Závěrem

Hysterický záchvat partnerky může být velmi stresující a nepříjemný. I takové situace jsou ovšem řešitelné kvalitním přístupem a zdravým selským rozumem. Je velmi důležité chápat psychologické zázemí hysterie jako odpověď na určité situace a situaci tak řešit kvalitní a pečlivou komunikací.

prava laska

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/ketomix“ background=“#fa0127″ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Oblíbená DIETA v AKCI[/su_button]

Co dělat, když má vaše partnerka hysterický záchvat?

Co je hysterický záchvat?

Hysterický záchvat je projevem silné emocionální reakce na určitou situaci. Člověk, který prožívá hysterický záchvat, vyjadřuje své pocity nekontrolovaným pláčem, křikem nebo dokonce fyzickým násilím.

Co může způsobit hysterický záchvat u partnerky?

Hysterický záchvat může být způsoben různými faktory, včetně stresu, úzkosti, deprese nebo hormonálních změn při menstruaci. Partnerka může být citlivá na konkrétní okolnosti, jako jsou rodinné vztahy, práce nebo zdravotní problémy.

Co mohu udělat, abych pomohl své partnerce během hysterického záchvatu?

Několik návodů pro muže:

 • Zůstaňte klidní a uklidněte svou partnerku. Mluvte s ní poklidně a ujistěte ji, že jste tu pro ni.
 • Snažte se pochopit, co ji trápí, a buďte empatický.
 • Nabídněte jí vodu nebo kapesník.
 • Dejte jí prostor, pokud to bude potřeba. Někdy je nejlepší jen stát vedle ní a ticho ji podporovat.
 • Pokud trvá hysterický záchvat déle než několik minut, zvažte vyhledání profesionální pomoci.

vztah

Hysterická žena – Co to vlastně znamená?

Definice hysterie


Hysterie, někdy označována jako „hysterické chování“, obvykle odkazuje na silné emoce, které mohou vést k nekontrolovatelnému chování. Hlavním rysem hysterie je neschopnost kontrolovat své emoce a deje, které v důsledku mohou být velmi dramatické.

Příznaky hysterie


Když mluvíme o ženách a hystérii, můžeme se setkat s příznaky, jako jsou silné napětí, projevy vzteku, pláč, hysterické záchvaty, ale i celkové ochablostí. Hysterie se vyskytuje převážně u žen a může být spojena s hormonálními změnami nebo s většími psychickými problémy.

Možnosti léčby


Pokud se setkáme s někým, kdo trpí hysterií, můžeme mu pomoci tím, že mu nabídneme podporu, poskytneme mu informace o tom, jak se uvolnit a ulevit napětí a poradíme mu s dalším postupem. Kromě toho se může uvažovat o návštěvě psychologa, který může být schopen poskytnout specifickou terapii, přizpůsobenou jednotlivým pacientům.

Více informací o hysterii na wikipedii

laska

Co dělat, když má vaše partnerka hysterický záchvat? Návody pro muže

 • Zůstaňte klidní a uklidněte ji
 • Nabídněte jí podporu a pochopení
 • Poslouchejte ji aktivně a snažte se ji pochopit
 • Nepoužívejte kritiku nebo soudy
 • Neomezujte její projev emocí
 • Chraňte ji před nebezpečím a ublížením
 • Po hysterickém záchvatu se snažte společně vyhledat řešení

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/ketomix“ background=“#fa0127″ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Oblíbená DIETA v AKCI[/su_button]

ženy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here