Strava podle krevních skupin

Strava podle krevních skupin

Strava podle krevních skupin

Strava podle krevních skupin – Pokud patříte mezi věčné dietářky, jistě vám neunikl takový hit, jakým se stalo hubnutí dle vaší krevní skupiny. Jde o poměrně racionální způsob snižování váhy. V čem spočívá?
Tento nový druh diety spočívá v poznatku, že způsob trávení je uložen v našich genech. Každý jednotlivec ma specifické složení krve, které jiným způsobem zpracovává potravu. Nejjednodušeji si to můžeme vysvětlit tak, že co je vhodné pro jednu krevní skupinu nemusí být to pravé ořechové pro druhou.
A z čeho by se tedy měl skládat právě váš jídelníček?

 

Strava podle krevních skupin – Skupina 0

Jste-li “nula”, měli byste dbát na jídla s vysokým obsahem bílkovin a to především z masa. Velmi vhodná jsou dále rajčata a listová zelenina jako je kapusta, saláty, brokolice a špenát. Klaďte důraz také na dostatek čerstvého ovoce.
Dalším krokem by mělo být vyřazení, nebo alespoň výrazné omezení pšenice, která u vás přispívá k ukládání tuků. Poté byste měli z talíře odebrat nadbytek čočky a fazolí. Vyhněte se také přílišné konzumaci vajec a výrobků z kravského mléka, které nahraďte například sójovými produkty.
Jelikož máte predispozice k poruchám štítné žlázy, nesmíte zapomenout na dostatek jódu, který se hojně vyskytuje v rybách a mořských plodech.

Strava podle krevních skupin – Skupina A

“Áčka” by naopak měli ze svého jídelníčku zcela vyřadit maso, nebo jej alespoň nahrazovat rybím masem, ale vyhněte se bílým rybám. Na talíř si nandávejte především potraviny rostlinného původu luštěniny a v omezeném množství mléčné výrobky.
Lidé s touto krevní skupinou Pravděpodobně máte predispozice k srdečním chorobám, rakovině, diabetu a k infekčním onemocněním, proto je vhodné omezit tepelnou úpravu vaší stravy.

Strava podle krevních skupin – Skupina B

“Béčáci” jsou jediní, kteří můžou mléčné produkty a vejce mlsat dennodenně. Pravidelně konzumujte také zelenou zeleninu. Nedoporučuje se ovšem konzumace čočky a fazolí, ostatní luštěniny by měli být v pořádku. Taktéž byste se měla vyhnout konzumaci pšenice, žita a také brambor. Radši zapomeňte také na kukuřici, bílé maso, vepřové a maso z darů moře.

Strava podle krevních skupin – Skupina AB

Jakožto “hybridi” skupin A a B máte povoleno a zakázáno to, co vaše mateřské skupiny. Nicméně individuálně můžete mít problém některou z potravin, protože vyhovuje jedné “polovině” vaší krevní skupiny, ale druhé již nikoli.
Nositelé této skupiny se vyznačují vysoké náchylnosti ke vzniku rakoviny žaludku, tak pozor na to.

About Hanka

Hanka
Ahoj, jsem Hanka. Baví mě fitness, zdravá strava a věčný boj s nadbytečnými kilogramy :) Pokud máte zájem o uveřejnění článku, či cokoliv jiného, klidně napište :) xfit.redakce@gmail.com