Oblíbená DIETA v AKCI

Jedna věc, ze které je velmi těžké se ve vztahu vrátit, je podvádění. Je jedno, jestli jste manželé 20 let nebo spolu jen pár měsíců, nevěra bolí. Objevování partner měl poměr může otřást vaším světem a být emocionálně zničujícím zážitkem pro vás a vaši rodinu. Koneckonců, je to zrada důvěry, která může vyvolat spoustu dalších obav o váš domácí život, vaši budoucnost a vaše zdraví.

Když poprvé zjistíte, že váš partner je nevěrný, je zcela pochopitelné, že vás přepadnou emoce. Po odhalení nevěry můžete zažít řadu pocitů a některé z nich (nebo všechny najednou) mohou být šok, nedůvěra, smutek a hněv. Pokud váš partner podvádí, je těžké pochopit, proč by to dělal, co jste promeškali, jak jste na to nepřišli dříve, pokud vám to v první řadě nebylo podezřelé. Dejte si čas na zarmoucení stavu vztahu, než k tomu dojde. Ale jakmile si ten čas uděláte, je důležité, co se rozhodnete udělat dál.

Související příběh

Je podvádění opravdu konec vztahu?

Spojili jsme se s odborníky na duševní zdraví a vztahy, abychom dali dohromady ty nejlepší tipy na zdravé a produktivní věci, které můžete dělat hned poté, co váš partner podvede. Pokračujte v rolování pro další.

Nadechněte se a dovolte si plakat nebo křičet.

Udělejte si prosím čas, abyste to všechno vypustili, než abyste to všechno zadržovali a nechali svůj hněv a zášť hnisat. Až příliš často si lidé nedávají prostor a čas, aby prostě byli v emocích a cítili je, Piper S. Grant, licencovaný klinický psycholog, sexuální terapeut a odborník na vztahy, říká SheKnows. „Takže pokud potřebujete křičet, křičte – raději do polštáře než na svého partnera.“ Jestli potřebuješ brečet, tak se dej do toho ošklivého pláče.“ Je to bolestivé, ale je to nezbytná součást začátku se z toho vyléčit.

Oslovte důvěryhodné přátele.

Během této doby potřebujete svůj kruh kolem sebe. Obraťte se na přítele, o kterém víte, že vám může být oporou a bez odsuzování. „Není neobvyklé, že vám přátelé chtějí skočit na pomoc a rychle vám poradit, co musíte udělat. To může být ještě více matoucí a ve skutečnosti může být obtížné zjistit, co je pro vás nejlepší,“ říká Grant.

Související příběh

Je podvádění opravdu konec vztahu?

Pokuste se pochopit, proč nebo jak k nevěře došlo.

Ujistěte se, že posloucháte a nevytvářejte si domněnky. „I když možná nebudete chtít slyšet o konkrétních podrobnostech, budete chtít pochopit, proč váš partner udělal to, co udělal. Bethany Ricciardiodborník na sex a vztahy s Příliš bázlivýříká SheKnows.

Nezapomeňte posoudit stav vaší situace.

V tomto scénáři byste měli být na prvním místě vy. Kde jsi to zjistil? Jsi v bezpečí? Cítíte se pohodlně na stejném místě jako váš partner? Pokud ne, najděte si na noc bezpečné místo a postarejte se nejprve o sebe, navrhuje Ricciardi. „Věci mohou být při práci s nevěrou pěkně nestabilní a vy se chcete ujistit, že jste ve stabilním prostředí, abyste se mohli nadále starat o svůj každodenní život.“

Nechte se otestovat.

Pokud jste spolu s partnerem byli dlouho a byli tekutinou vázanou (nebo mimo použití bariérové ​​metody antikoncepce), což je často případ lidí, kteří jsou v dlouhodobých monogamních situacích nebo lidí, kteří byli otevření početí, chcete mít čas na kontrolu svého zdraví. Domluvte si schůzku se svým lékařem a nechte se otestovat na pohlavně přenosné choroby a dokonce i na těhotenství, abyste měli čas sestavit si pohotovostní plán – je lepší být v bezpečí, než litovat!

Pochopte, že je není tvoje chyba.

Bylo to jejich rozhodnutí podvádět, když to udělali, a nemůžete to vzít na sebe. „Bez ohledu na to, jaká byla situace, váš partner k vám měl závazek a vy za to nemůžete cítit odpovědnost,“ Lori Bizzoco, odbornice na vztahy a zakladatelka Amorův pulsříká SheKnows.

Vyhodnoťte své možnosti.

Může být těžké učinit konečné rozhodnutí, ale začněte pokládat základy, kterým směrem se tento vztah ubírá, pokud vůbec, v tuto chvíli. „Ať už zůstanete spolu, nebo se rozhodnete jít dál, v této fázi se musíte zaměřit na své zvládání. Pracujte na tom, abyste odpustili nebo zapomněli,“ říká Ricciardi.

Dejte si alespoň 24 hodin, než učiníte nějaké velké rozhodnutí.

Žádná velká rozhodnutí není třeba dělat okamžitě, takže si na nějaké velké rozhodnutí dejte alespoň 24 hodin, navrhuje Grant. „Hned poté, co zjistíme, že partner podvádí, můžeme mít pocit, že musíme jít rovnou do režimu nápravy nebo dělat velká rozhodnutí založená na odhalení sexuální nevěry. Spíše než reaktivní buďte úmyslní a přemýšliví.“

Přehodnoťte vztah.

Měli byste udělat krok zpět a rozhodnout se, zda je podvádění vašeho partnera něco, co lze odpustit. „Pokud je to něco, co jim můžete odpustit, pak si budete muset promluvit o tom, jak se co nejlépe posunout vpřed.“ Pokud ne, budete se muset posunout tím nejlepším způsobem dál,“ říká Bizzoco.

Vyhněte se sociálním sítím, pokud můžete.

„Nechcete reagovat online a psát o tom, jak moc nenávidíte svého partnera, jen abyste mu později odpustili jeho činy,“ říká Ricciardi. A přesný opak může být stejně špatný. „Nezveřejňujte falešné šťastné fotografie, abyste svého partnera přiměli žárlit nebo zamaskovali, že jste v pořádku, i když ve skutečnosti nejste. Nechte si své podnikání pro sebe a dopřejte si čas vše zpracovat a zůstat offline.“

Nesnažte se partnera vracet nebo jednat pomstychtivě.

„Teď vás to opravdu bolí a chcete, aby váš partner bolel totéž, ale nerozšiřujte bolest,“ říká Ricciardi. Nechcete dělat nic, co nemůžete zvrátit, a na konci dne se nebudete cítit lépe, když se k nim vrátíte.

Přijměte to, co se stalo.

„V mnoha případech lidé popírají, že je jejich další významný partner podvádí. Odsunutí problému stranou nezmění to, co se stalo, takže postavit se problému čelem ke svému partnerovi je nejlepší způsob, jak to vyřešit,“ říká Bizzoco.

Nezapomeňte se o sebe postarat.

Někdy mohou být tyto emoce ohromující a lidé se mohou přistihnout, že nejedí nebo neholdují spoustě nezdravého jídla. „Když procházíte něčím tak emocionálním, je nezbytné, abyste se o sebe fyzicky postarali, protože vám to jen pomůže ve schopnosti zpracovat všechny emoce,“ říká Grant.

Nic neudělá tento proces bezbolestným, ale doufejme, že dodržováním těchto odborných rad se můžete dopracovat k uzdravení v průběhu času a způsobem, který je zdravý pro vás i vašeho partnera.

Verze tohoto příběhu byla zveřejněna v srpnu 2018.

Než půjdete, možná budete chtít vyzkoušet tyto aplikace pro duševní zdraví.

Oblíbená DIETA v AKCIČasté dotazy

Co dělat, když zjistíte, že je váš partner podváděn

Pokud jste zjistili, že váš partner vás podvádí, je důležité se nejprve uklidnit a promyslet, jakým způsobem budete situaci řešit. Zde je pár kroků, které můžete podniknout:

1. Komunikujte s partnerem

Zkuste se s partnerem promluvit o situaci a zjistit, proč se k podvádění uchýlil. Otevřená komunikace může vést k porozumění a řešení problému.

2. Uvažujte o terapii

Pokud se cítíte, že situaci nezvládáte sami, můžete zvážit individuální terapii pro sebe nebo partnerskou terapii pro oba.

3. Zvážte své možnosti

Musíte se rozhodnout, zda chcete vztah zachránit nebo ukončit. Není to snadné rozhodnutí, ale je důležité myslet na své vlastní pohodu.


Oblíbená DIETA v AKCI

– Jednou z nejtěžších věcí ve vztahu je podvádění
– Objevení podvodu může otřást světem a být emocionálně devastující zážitek
– Po odhalení můžete zažít pocit šoku, nedůvěry, smutku a hněvu
– Je důležité dát si čas na zarmoucení stavu vztahu před dalším krokem
– Spojení s odborníky na duševní zdraví a vztahy může pomoci najít zdravé způsoby zvládání
– Důvěryhodní přátelé mohou být oporou bez odsuzování
– Pochopení důvodu nevěry a zhodnocení vlastní situace je důležité
– Udělejte si čas na kontrolu svého zdraví
– Nepřebírejte odpovědnost za činy partnera
– Dejte si čas k rozhodnutí o dalším kroku ve vztahu
– Vyhněte se sociálním sítím a nesnažte se partnera vracet nebo potrestat
– Přijměte, co se stalo, a pečujte o sebe
– Dodržováním odborného doporučení se můžete lépe zvládnout proces uzdravení

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vztahy

Předchozí článekTipy, jak přirozeně snížit denní příjem cukru
Další článek5 důvodů, proč si pořídit hodinky Prim Preciosa✅
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno