Oblíbená DIETA v AKCI

Pamatujete si na ten téměř kličkovitý pocit, kdy poprvé strávíte noc s novým partnerem? Kdybychom jen dokázali potlačit tu emoci mazlení po sexu, udělali bychom to.

Ale co přesně se děje s naším mozkem po sexu? Je možné být do někoho emocionálně nesympatický a pak po sexu s ním cítit silný pocit připoutanosti? Mohou nastat chvíle, kdy v žáru okamžiku zaměňujeme pocity chtíče nebo lásky. Bez ohledu na to, když jsme fyzicky s jinou osobou, v mozku se děje něco, co může způsobit tento posun

Související příběh

75 vibrátorů, které bychom doporučili všem našim přátelům

Požádali jsme několik odborníků, aby zjistili skutečné důvody, proč se můžete cítit více připoutaní, přitahovaní nebo „zamilovaní“ s někým poté, co jste měli sexuální styk.

Vinu za to mohou hormony.

Když jsme s někým intimní, oxytocin, známý také jako „hormon lásky“, se do těla uvolňuje „během pohlavního styku a jiných forem intimity,“ říká doktor Sal Raichbach, psycholog a licencovaný klinický sociální pracovník. Ví, dodává, že oxytocin je spojen s „pozitivním sociálním fungováním a je spojen s pouty, důvěrou a loajalitou“.

Studie také ukázali, že oxytocin vrcholí během orgasmu, takže pokud se jedná o intenzivní sexuální sezení, při kterém překročíte cílovou čáru, můžete cítit ještě silnější pouto s osobou, se kterou jste sdíleli sex.

Je jen přirozené, že si tyto dobré pocity spojujeme s osobou, se kterou jsme je sdíleli, a chceme jich víc. To může být důvod, proč začneme myslet na někoho více poté, co s ním sdílíme vášnivý čas, i když to bylo rychlé – chceme ten pocit víc.

Související příběh

75 vibrátorů, které bychom doporučili všem našim přátelům

Pocity připoutanosti nepocházejí pouze ze sexu.

Dobrou zprávou je, že k produkci oxytocinu není nutný pohlavní styk s penisem ve vagíně.

„Oxytocin se uvolňuje při různých činnostech, od vidění našeho psa po masáž nebo poskytování masáží, hraní týmových sportů, porod nebo vidění modré barvy,“ Dr. Lauren Brim, sexuální pedagog a autor knihy Nová pravidla sexuvypráví Ví.

Brim dále vysvětluje, že silné pouto mezi dvěma lidmi nebo pocity připoutanosti k jedné osobě mohou nastat i během jiných druhů intimity, „proto můžeme mít pocit, že jsme se zamilovali do někoho, koho jsme dosud milovali. s jednou mluvili,“ říká. Objetí nebo dotyk může ovlivnit některé ze stejných typů pocitů.

Intimita je tam, kde je.

Je také důležité si uvědomit, že sex za jakýchkoli podmínek automaticky neuvolní oxytocin a nezpůsobí, že se budete cítit spojeni se svým partnerem. Brim například poukazuje na to, že oběti sexuálního napadení nemají pocity připoutanosti ke svým násilníkům, ani pravidelný sex v nešťastném manželství nemůže „napravit“ vztah nebo vás přimět znovu se zamilovat.

Zatímco sex může prohloubit existující pouto mezi dvěma lidmi, to, co v nás vyvolává pocit připoutanosti, je „intimita zážitku a vrozená chemie partnerů,“ říká. Věci jako pohled do očí druhého nebo sdílení osobních příběhů s druhým mohou vytvořit stejný typ pouta.

„Jako společenští tvorové jsme navrženi tak, abychom se spojili prostřednictvím různých činností, ale sex často vytváří pocit, že my by měl vytvořit si s člověkem vztah, protože to společnost označila za součást našeho společenského sexuálního scénáře,“ dodává Brim.

Brim také poznamenává, že lidé reagují na sex tak, jak jsme byli zvyklí reagovat. Například „když se nám vypráví příběh, že muži byli po sexu ‚potřební‘ a ženy byly ‚sexuálně promiskuitní‘, pak by to byla realita,“ což může být velmi dobře důvodem, proč se někteří lidé hlásí k narativu, že jsou více připoutaní nebo si k někomu vytvořili hlubší city poté, co měli pohlavní styk.

Možná až budete příště přemýšlet, jestli jste zamilovaní nebo dokonce k někomu něco cítíte poté, co jste s ním byli intimní, zeptejte se sami sebe, jestli se vám prostě líbil ten zážitek a pocity, které jste měli, když jste měli sex (včetně toho, když jste se líbali a dotýkali se). ) nebo pokud si myslíte, že jste zažili druh intimity na jiné úrovni a prožíváte hlubší pocity z jiných důvodů.

Stejně jako většina věcí v životě neexistuje žádný okamžitý vzorec, jak k někomu něco cítit – ať už máte sex nebo bez něj. Ale mít na paměti věci, jako je účinek hormonů, může pomoci vysvětlit, proč se z vás najednou po intimní schůzce opravdu stane.

Verze tohoto příběhu byla zveřejněna v červnu 2018.

Než vyrazíte, podívejte se na náš seznam 69 (pěkných) sexuálních pozic, které můžete vyzkoušet:

Ashley Britton/SheKnows

Oblíbená DIETA v AKCI
Časté otázky – Co dělá sex s mozkem?

Časté otázky – Co dělá sex s mozkem?

1. Jaký je vliv sexu na mozek?

Sex má pozitivní vliv na mozek tím, že stimuluje uvolňování endorfinů a oxytocinu, které napomáhají ke zlepšení nálady a snížení stresu.

2. Má sex dlouhodobé účinky na mozek?

Ano, pravidelný sex může podporovat lepší kognitivní funkce a paměť díky zvýšenému prokrvení mozku a uvolňování neurotransmiterů.

3. Existuje spojitost mezi sexem a duševním zdravím?

Studie naznačují, že sex může mít pozitivní vliv na duševní zdraví a pomoci při prevenci depresí a úzkostných poruch.


Oblíbená DIETA v AKCI

„`html

Pamatujete si na ten téměř kličkovitý pocit, kdy poprvé strávíte noc s novým partnerem? …

Ale co přesně se děje s naším mozkem po sexu? …

„`

Pokud se vám náš článek líbil, budu rád, když si přečtěte nějaký další článek a případně nám napíšete i vaší zkušenost s výrobou nebo výběrem bazénu.

Kategorie – vztahy

Předchozí článekZpůsoby použití kafru pro zdravé a lesklé vlasy
Další článekNejnovější trendy ve velkých dámských hodinkách: co je v módě✅
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno