Home Cestování a dovolená Výlety na Kapverdách: co navštívit během pobytu

Výlety na Kapverdách: co navštívit během pobytu

0
Výlety na Kapverdách: co navštívit během pobytu
kapverdy dovolena
Výlety na Kapverdách: co navštívit během pobytu

Naše zkušenosti z cestování na Kapverdách

Pobyt na Kapverdách je skvělou příležitostí objevit různorodost této africké země. Tento souostroví tvoří deset ostrovů v Atlantském oceánu, na západ od Afriky. Máme zde překrásné pláže, úchvatné vulkanické scenérie, tradiční africkou kulturu a mnoho dalšího.

1. Navštivte ulici Cidade Velha

Cidade Velha, někdy také označováno jako Ribeira Grande, je historické město na Kapverdách. Zdejší katedrála byla dokonce zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se zde také mnoho dalších budov s historickým významem, jako například Forte Real de São Filipe a Forte de São João Baptista.

2. Prozkoumejte El Chomadero

El Chomadero je horská oblast na ostrově Santiago. Pro turisty je to skvělá příležitost, jak si vychutnat nádherné panoramata. Navíc můžete objevovat přírodní krásy, které zde naleznete. Vydejte se na procházku z obce São Domingos až k vrcholu Pico da Antónia, nejvyššímu vrcholu Kapverd.

3. Užijte si pláž a turistické atrakce na Salu

Ostrov Sal nabízí překrásné pláže, zejména Santa Maria Beach, která se stala oblíbeným turistickým cílem. Zde můžete vyzkoušet surfování nebo windsurfing. Pokud máte rádi památky, určitě byste neměli vynechat dvě nejstarší solné doly ostrova, Pedra de Lume a Salinas de Santa Maria.

Naplanujte si svou cestu na Kapverdy co nejdříve, protože tyto ostrovy mají co nabídnout. Je to jedinečná příležitost k objevování nových kultur a krásných krajinných scenérií.

Najděte si více informací na capeverde.com


Dovolená Kapverdy

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]

Výlety na Kapverdách: co navštívit během pobytu

Pokud se chystáte na dovolenou na Kapverdách, určitě byste měli zvážit návštěvu následujících míst:

  • Sal – stejnojmenný ostrov je nejrozvinutějším turistickým cílem na Kapverdách. Najdete zde krásné pláže, ideální podmínky pro kitesurfing a windsurfing, ale i historické památky jako třeba Starý Městský Městec.
  • Boa Vista – druhý největší ostrov na Kapverdách nabízí především krásné pláže s jemným pískem a azurovou vodou. Pokud máte rádi přírodu, navštivte chráněnou oblast Várzea – zde můžete pozorovat mnoho druhů ptáků a zvířat, jako jsou třeba karety či mořské želvy.
  • Maio – pokud hledáte klidný pobyt v tropickém ráji, je Maio nejlepší volbou. Najdete zde nádherné pláže, ale i typické kapverdské vesnice a barevné domy.
  • Santiago – největší ostrov na Kapverdách nabízí mnoho historických památek, jako je například Cidade Velha – první evropská kolonie v Africe a UNESCOvská památka. Najdete zde také mnoho kulturních akcí a festivalů.

Pokud máte rádi sportovní aktivity, můžete si naplánovat i různé vodní sporty, potápění, rybaření či turistiku. Kapverdy jsou ideálním místem pro relaxaci i dobrodružství.

Dovolená Kapverdy

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]
Výlety na Kapverdách: co navštívit během pobytu

Kapverdy – zapomenutý ráj uprostřed Atlantiku

Kapverdy jsou středoafrický souostroví ležící v Atlantském oceánu asi 500 kilometrů od pobřeží Senegalu. Toto tiché a opuštěné místo se stalo oblíbeným turistickým cílem díky svému úchvatnému přírodnímu scenérii a neuvěřitelným plážím. Pokud plánujete svou následující dovolenou na Kapverdách, zde jsou tipy na nejoblíbenější místa, které byste neměli vynechat.

Sal – nejpopulárnější turistická oblast Kapverd

Sal je nejznámější turistické město a určitě byste si ho neměli nechat ujít. Vyzkoušejte si potápění v oblíbených lokalitách jako Kteps nebo Ponta Preta, nebo si pronajměte motorový člun a projděte se po překrásných plážích Santa Maria. Užijte si krásné západy slunce nad oceánem a poté si dopřejte místní speciality jako Grilled Tuna Steak nebo modrý humr.

Fogo – ostrov s největším sopečným kráterem

Fogo je další ostrov, který stojí za návštěvu. Je známý díky největšímu sopečnému kráteru na Kapverdách, Pico do Fogo. Tento sopečný kráter se nachází v nadmořské výšce 2 829 metrů a nabízí nádherné panoramatické výhledy na okolní krajinu. Pokud máte chuť na adrenalin, můžete se i vystoupat na samotný vrchol kráteru, kde si užijete nezapomenutelný pohled na sopku Fogo v průběhu erupce.

Santiago – kulturní centrum Kapverd

Santiago je největší ostrov Kapverd a také centrum zdejší kultury. Navštivte hlavní město Praia a procházejte se gotickou architekturou, vyzkoušejte si místní kuchyni nebo si již užijte nějakou z kulturních akcí a slavností, které se zde konají každoročně.

Boa Vista – ostrov s nejdelšími plážemi

Boa Vista je další ostrov, který stojí za návštěvu. Je téměř zcela pokrytý písky, tedy důvod, proč ostrov má název „krásná pohlednice“. Nejdelší pláže zde najdete v oblasti Praia de Chaves a jistě si je užijete při plachtění, windsurfingu či jen opalování.

Závěr

Kapverdy nabízí téměř nekonečné možnosti zábavy a relaxace v nádherné přírodě. Navštivte tuto exotickou destinaci a nechte se unést do světa krásných pláží, malebných vesnic, úchvatných sopkek a místní kultury.

Kapverdy.cz: Nejlepší destinace Kapverd

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]

Kategorie – Dovolená a cestování

Previous article Abu Simbel – největší archeologická atrakce v Egyptě
Next article Tipy pro nákupy na dovolené v Tunisku
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here