Tipy na letní dovolenou v Řecku pro Brňany

Pokud ještě nevíte kam vyrazit na letní dovolenou, může být Řecko tou správnou volbou. Krásné pláže, kouzelné městečka a historické památky nabízejí dokonalý mix pro nezapomenutelnou dovolenou.

Oblíbené destinace

Mezi nejpopulárnější destinace v Řecku patří ostrov Kréta, kde se můžete kochat krásnými plážemi a historickými památkami, nebo městečko Santorini se svými kouzelnými bílými domy a nádherným výhledem do okolí. Také stojí za návštěvu hlavní město Atény s Akropolí a dalšími památkami.

Aktivity pro dovolenou

Řecko nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou. Vyzkoušet můžete například potápění, vodní sporty nebo procházky v národních parcích. Pro milovníky historie jsou zase skvělou volbou návštěvy starověkých památek, jako jsou Akropolis nebo Olympie.

Ubytování

Pro ty, kteří si chtějí maximálně užít luxusu, jsou nejlepší volbou luxusní hotely na pobřeží. Na druhou stranu lze ale najít i cenově dostupná ubytování, jako jsou apartmány a penziony v menších městečkách.

Jak se dostat do Řecka

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Řecka, je letadlem. Z Brna létají pravidelné lety do Atén a dalších řeckých destinací. Alternativou je cesta lodí, například z italského přístavu Brindisi.

Více informací o cestování do Řecka

Dovolená Řecko

Tipy na letní dovolenou v Řecku pro Brňany

1. Ostrov Korfu

Korfu patří mezi nejnavštěvovanější řecké ostrovy a nabízí krásné pláže, úchvatné scenérie a památky. Nejlepší pláže jsou Glyfada, Paleokastritsa a Sidari. Kromě toho stojí za to navštívit starobylé pevnosti, zámky a archeologická naleziště.

2. Olympijská riviéra

Pro milovníky vodních sportů a aktivní dovolené je Olympijská riviéra ideálním místem pro návštěvu. Můžete si zde užívat vynikající podmínky pro windsurfing, kitesurfing a další vodní aktivity. Zajímavými místy jsou také archeologická naleziště a kláštery.

3. Ostrov Rhodos

Rhodos je nejen krásný ostrov se slavnými plážemi jako Tsambika a Lindos, ale také město s bohatou historií. V centru města můžete vidět hrad, brány a kamenné uličky s obchody a kavárnami. Doporučujeme také navštívit Akropol a archeologické muzeum.

Dovolená v Řecku

Dovolená v Řecku v AKCI

Plánování dovolené v Řecku z Brna

Přemýšlíte o dovolené v Řecku, ale nevíte, jak se na ni připravit? Možná se cítíte přehlcení možnostmi a nevíte, kde začít plánovat. Bez ohledu na to, zda hledáte klidnou dovolenou na pláži, nebo dobrodružný výlet po historických památkách, Řecko má mnoho nabídnout.

Vyberte si oblíbenou destinaci

Řecké ostrovy jsou jedním z nejpopulárnějších cílů pro dovolenou. Každý ostrov je však jiný a má své vlastní kouzlo. Zvažte, co pro vás funguje nejlépe. Santorini a Mykonos jsou většinou spojovány s luxusním životním stylem, zatímco ostrov Rhodos nabízí kromě krásných pláží také mnoho kulturních památek. Mnoho lidí si vybírá také Korfu s kyprým zelením a neopakovatelnou atmosférou.

Zvolte si vhodný čas pro dovolenou

Zvažte, kdy bude pro vás nejlepší čas na dovolenou. Letní sezóna trvá v Řecku od června do září. Nejvhodnější čas pro plážovou dovolenou v Řecku je od července do srpna. Pokud se chystáte na dovolenou v dubnu až květnu a září až říjnu, můžete se těšit na klidnější prostředí, ale také na nižší ceny a příjemné počasí.

Najděte si levné letenky

Letenky z Brna do Řecka se nejlépe hledají několik týdnů před vaším plánovaným odletem. Mnoho letovisek nabízí přímé lety z Brna, což může ušetřit čas i peníze oproti přestupům. Při hledání levných letenek byste také měli zvážit různé aerolinky.

Např. více zde: Řecko – Wikipedie.

Závěr

Řecko je skvělým cílem pro dovolenou z Brna a má mnoho nabídnout. Vyberte si svou oblíbenou destinaci, zvolte si nejvhodnější čas a najděte si levné letenky. Nezapomeňte si také předem zarezervovat ubytování a vybrat si nejlepší způsob dopravy po ostrově. Těšíme se na vaší nezapomenutelnou dovolenou v Řecku!

Dovolená u moře Řecko

Dovolená v Řecku v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekTipy pro péči o prodloužené řasy❤️
Další článekRady a tipy pro cestování na Seychely ☀️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno