Dovolená v Severním Kypru: Co navštívit
Dovolená v Severním Kypru: Co navštívit

Santorini je jedním z nejpopulárnějších cílů pro turisty v Řecku. Kromě obvyklé turistické trasy však existuje mnoho míst, která mohou hosté vidět, aniž by se zapojili do davy. Například město Oia je známé pro svůj unikátní výhled na záliv a nejlepší výhled na západ slunce. Perissa Beach je písečná pláž s tyrkysovým mořem a některými z nejlepších restaurací na ostrově. Vinařské údolí, jeden z nejstarších vinařských oblastí na ostrově, je obklopen starověkými ruinami a přináší kombinaci bohaté historie a vinařství. Akrotiri nabízí návštěvníkům unikátní pohled na starověké ruiny, které byly vykopány v 60. letech minulého století. Místní trh Ammoudi je oblíbeným místem pro návštěvníky, kteří mohou koupit čerstvé ryby a zeleninu.

Santorini skrývá mnoho skvělých míst, která jsou mimo běžnou turistickou trasu. Mezi tyto oblasti patří Oia, Perissa Beach, vinařské údolí, Akrotiri a Ammoudi trh. Tyto oblasti nabízejí návštěvníkům unikátní pohled na historii a přírodu ostrova, a přinášejí nové zážitky pro ty, kteří se vyhýbají obvyklým turistickým trasám.

TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE

Návštěva místních vesnic a komunit na Santorinu

Santorini je řecký ostrov, který se nachází ve Středozemním moři, jehož největším lákadlem je krásná scenérie a úžasný výhled. Ostrov je obklopen skalnatými útesy a zátokami s tyrkysovou vodou. Kromě pohledů na ostrovní krajinu jsou pro turisty dostupné i místní vesnice a komunity, kde je možné poznat místní obyvatele a zažít jejich tradice. Místní obyvatelé stojí o vzájemné poznání a rádi se s turisty podělí o svou kulturu a historii. Kromě kulinářských specialit, které jsou vyrobeny z místních produktů, se také můžete těšit na tradiční řecké tance, příběhy a folklór. Návštěva místních komunit a vesnic na Santorini je úžasnou příležitostí zažít autentickou řeckou kulturu a její bohatství. Santorini

Santorini mimo turistické trasy: Tipy na méně známá místa

Přírodní krásy a méně známé pláže na Santorini

Santorini je řecký ostrov, který se nachází ve Středozemním moři a je oblíbenou destinací pro dovolenou. Ostrova je obklopena úžasnou přírodou s výhledy na krásné bílé domy, které se skládají do strmých svahů. Pro milovníky pláží nabízí Santorini více než jen ty tradiční: poznejte méně známé pláže Red Beach a White Beach, které poskytují úžasné výhledy na Egejské moře. Red Beach je obklopen skalními útesy a je známá pro svou červenou písečnou pláž. White Beach se skládá z jemného bílého písku, který se nachází mezi skalami. Oba tyto místa se nachází na jihu ostrova a jejich krásu je možné obdivovat z mořských plavidel. Santorini je skutečným rájem pro milovníky přírody.

TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE

Kde je na Santorini méně turisticky navštěvovaná místa?

Na Santorini jsou mnohá méně známá místa, která stojí za to navštívit, abyste mohli prožít autentickou řeckou atmosféru. Mezi ně patří místa jako Perivolos, Theros Beach Bar, Monolithos Beach, Pyrgos, Exo Gialos, Ammoudi, Vlichada a mnoho dalších.

Méně známá místa na Santoriniho

  • Ammoudi – zde se nachází místní rybí trh, kde můžete ochutnat čerstvou rybu z místních obyvatel a ochutnat lokální vína.
  • Skaros Rock – obdivovat toto neuvěřitelné útesy je jednou z nejlepších aktivit.
  • Perissa Beach – naleznete zde nádhernou křišťálovou vodu a velkou pláž.
  • Megalochori – tato vesnice se nachází v samém středu ostrůvku a je ideálním místem pro relaxaci.
  • Profit Ilias Church – pohled z této krásné kostelní věže na ostrovy je neuvěřitelný.

Santorini mimo turistické trasy: Tipy na méně známá místa

Tento článek je určen pro lidi, kteří se chystají navštívit Santorini. Pomůže jim odhalit ty nejlepší místa, která jsou mimo turistické trasy.

Budou zde také doporučeny následující:
• Tipy na méně známá místa s překrásnými výhledy
• Nejvíce ukryté pláže
• Skvělé restaurace s místními specialitami
• Nezapomenutelné trasy pro pěší turistiku
• Nádherné vesnické cesty
• Místa, která nesmíte minout

 

Kategorie: Dovolená

Předchozí článekDovolená v Emirátech: Zajímavosti a historie měst
Další článekPrůvodce ostrovem Santorini pro první návštěvníky
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno