kapverdy dovolena
kapverdy dovolena

Praktiky a zvyklosti Kapverd

Kapverdské ostrovy jsou skvělým místem pro poznávání nových kultur a tradic. Zde je pár důležitých praktik a zvyklostí, které byste měli znát před návštěvou Kapverd.

Cestování

Nejdůležitější věcí, na kterou byste měli být připraveni, je cestování po Kapverdských ostrovech. Mnoho ostrovů není příliš velkých a může být obtížné najít dopravu. Je také důležité počítat se změnami počasí, které mohou ovlivnit vaše plány.

Počasí

V závislosti na ročním období se může počasí velmi lišit. V období sucha jsou teploty mnohem vyšší a je velmi důležité chránit se před sluncem a hydratovat se. Během období dešťů se mohou objevit silné bouřky, což může ovlivnit dopravu a plány. Doporučujeme tedy sledovat místní předpovědi počasí.

Kuchyně

Kapverdská kuchyně je bohatá na ryby, mořské plody a zeleninu. Mnoho jídel se servíruje v lehkých omáčkách a je podáváno s rýží a fazolemi. Také jsou zde oblíbené kukuřičné placky, které se nazývají „cachupa“. Vyzkoušejte také místní specialitu „grogue“, což je domácí rum.

Kultura a zvyklosti

Kapverdci jsou známí pro svou přátelskost a pohostinnost. Je důležité si uvědomit, že delší rozhovor je považován za důležitý a jednodenní plán může trvat i několik dní. Také se očekává, že budete respektovat místní kulturu a zvyklosti, např. se pozdravíte s „tchau“ (ahoj) a „obrigado“ (děkuji).

Relevantní odkazy

Pro informace o cestování a turistických atrakcích na Kapverdských ostrovech doporučujeme návštěvu stránky www.visitcapeverde.com.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Praktiky a zvyklosti na Kapverdách

Kulturní rozmanitost

Kapverdy jsou tvořeny deseti různými ostrovy, což vytváří zajímavou směs různých kultur a zvyklostí. Na každém ostrově se mohou objevit mírné rozdíly v jídle, hudbě a obecně v životním stylu.

Pohostinnost

Na Kapverdách je pohostinnost velmi důležitá, a proto se vždy snažte být vstřícní a zdvořilí k místním obyvatelům. Pokud vás někdo pozve na návštěvu, měli byste to vnímat jako čest a pečlivě si vybrat svůj dar.

Jídlo

Tradiční kuchyně na Kapverdách je velmi chutná a zdravá. Oblíbené jsou ryby, například tuňák, který se často podává s rýží a fazolemi. Mezi místní speciality patří i cachupa, což je směs kukuřice a fazolí vařená s masem.

Tanec a hudba

Na Kapverdách jsou tance a hudba velmi důležité. Většina místních skládá vlastní písně, takže na ostrovech můžete slyšet mnoho různých druhů hudby. Oblíbené taneční styly jsou funaná a coladera.

Gesto ukazující prsty

Na Kapverdách není neobvyklé ukazovat si prsty na rukou, aby se sdělily počty. Nicméně, ukazovat si palcem a ukazováčkem jako symbol OK nemusí být vždy přijatelné, protože se to na Kapverdách někdy považuje za urážku.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Dovolená Kapverdy – Nezapomenutelný zážitek na plážích s vlnami

Dovolená Kapverdy – Nezapomenutelný zážitek na plážích s vlnami

Pláže: Nejkrásnější místa Kapverd

Kapverdské ostrovy jsou nejlepší destinací pro ty, kdo hledají nezapomenutelný zážitek na plážích s vlnami.

Jeden z nejkrásnějších míst na Kapverdách je nedávno objevená pláž São Francisco, která leží na ostrově Santiago. Tato pláž je ideální pro milovníky surfování.

Další krásnou pláž na Kapverdách je Santa Maria na Salu. Tato pláž nabízí dokonalou rovnováhu mezi odpočinkem a adrenalinem. S čistou vodou a neuvěřitelnou vlnou je ideální pro milovníky vodních sportů.

Ostrov Boa Vista má také několik krásných pláží, včetně pláže Praia de Chaves, která se rozkládá na více než osmi kilometrech a nabízí nádherný výhled na oceán.

Pokud hledáte klidnou a romantickou pláž, můžete navštívit pláž Praia do Estoril na ostrově São Vicente. Je to ideální místo pro kouzelné západy slunce nebo pro piknik s přáteli a rodinou.

Dovolená na Kapverdách: Kde se ubytovat?

Kapverdské ostrovy nabízejí mnoho různých možností ubytování pro každého. Můžete si vybrat mezi hotelem, apartmány, vilami a dalšími.

Jeden z nejlepších hotelů na Kapverdách je Hilton Cabo Verde Sal Resort, který se nachází na Salu. Tento luxusní hotel nabízí exkluzivní pláž, bazén s vodopádem, lázně a fitness centrum.

Pokud hledáte něco více soukromého, doporučujeme si pronajmout vilu nebo apartmán. Tyto možnosti jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí být spolu celou dovolenou.


Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekTunisko – destinace pro dobrodružnou dovolenou🌞
Další článekDesignové hodiny: zkrášlete si interiér🔔
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno