kapverdy dovolena
kapverdy dovolena

Plánujete cestu na Kapverdy? Zjistěte, co si vzít s sebou

Plánujete cestu na Kapverdy? Zjistěte, co si vzít s sebou

Pokud se chystáte na dovolenou na Kapverdách, určitě vás zajímá, co si vzít s sebou. Zde jsou některé tipy a rady, které vám pomohou se připravit na tuto krásnou cestu.

1. Oblečení

Kapverdy mají tropické klima s vysokou vlhkostí. Doporučuje se tedy vzít s sebou pohodlné a lehké oblečení vyrobené z prodyšných materiálů. Tyto materiály umožní vaší kůži dýchat a sníží riziko kožních nemocí. Měli byste mít také s sebou plavky, opalovací krém, klobouk nebo kšiltovku a sluneční brýle.

2. Zdravotnické potřeby

Nezapomeňte si s sebou vzít léky, které berete pravidelně, stejně jako léky proti bolesti a průjmu. Doporučuje se také mít u sebe antiseptikum a repelent proti hmyzu. Pokud potřebujete speciální léky, informujte se předem, zda jsou dostupné na Kapverdách.

3. Technologie a elektronika

Vyberte si, co si chcete vzít s sebou, ale nezapomeňte, že na Kapverdách máte omezenou možnost dobíjení telefonů a tabletů. Doporučuje se tedy, abyste si vzali s sebou dostatek power bank a nabíječek. Také byste měli mít s sebou GPS nebo mapy, abyste se v cizím prostředí neztratili.

4. Finanční prostředky

Na Kapverdách je oficiální měnou escudo, ale americký dolar je tam běžně akceptován. Doporučuje se tedy, abyste si vzali s sebou dolarové bankovky, ale měli byste mít také nějaké escudo pro případ nouze. Můžete také použít platební karty, ale ne všude se přijímají.

5. Ostatní potřeby

Měli byste mít s sebou i další nezbytnosti, jako jsou cestovní doklady, pas, letenky, rezervace ubytování apod. Pamatujte si také, že na Kapverdách se řídí pravostranným provozem, takže si pořiďte dopravu, kterou můžete řídit.

Přejeme vám šťastnou cestu na Kapverdy!

Zkontrolujte, zda jsou před odjezdem do Kapverd doporučeny vakcíny


Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

FAQs – Plánujete cestu na Kapverdy? Zjistěte, co si vzít s sebou

Co je důležité si vzít s sebou na Kapverdy?

Při plánování cesty na Kapverdy nezapomeňte vzít s sebou dostatečnou zásobu slunečních krémů a ochranných brýlí, protože slunce zde může být velmi intenzivní. Dále je dobré vzít si s sebou komfortní a lehké oblečení, případně i náhradní oblečení na případné deště či vlhkost. Pokud plánujete aktivní dovolenou, nezapomeňte na sportovní obuv a právě tak i plavky pro koupání. Také se vyplatí vzít si s sebou repelent proti hmyzu, zejména proti komárům.

Je třeba si vzít s sebou měnu na Kapverdy?

Ano, na Kapverdách je oficiální měnou Cape Verdean escudo (CVE). Většinou lze platit i eurem, ale pro platby mimo turisticky frekventované oblasti je lepší mít místní měnu. Můžete si ji vyměnit předem v bance či směnárně nebo na místě v některé z měnících úřadů.

Jsou Kapverdy bezpečné pro cestování?

Ano, Kapverdy jsou relativně bezpečnou zemí pro cestování. V turisticky uměřených oblastech, jako jsou pláže či hotelové resorty, je bezpečnost vysoká. V méně turisticky atraktivních částech měst a obcí je doporučeno být obezřetný a základní bezpečnostní pravidla dodržovat.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Dovolená Kapverdy – nejlepší místo pro dovolenou

Dovolená Kapverdy – nezapomenutelný zážitek

Kapverdy jsou souostroví vulkanických ostrovů v Atlantském oceánu, nacházející se asi 570 kilometrů od západního pobřeží Afriky. Tento ráj na zemi nabízí nádherné pláže, úchvatnou přírodu a mnoho dalšího. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou na slunci a u moře.

Kapverdy – nejlepší místo pro dovolenou

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé vydávají na Kapverdy, je skvělé počasí. Teploty se zde pohybují kolem 25-30°C po celý rok, což znamená, že je možné sem cestovat v zimě, kdy je v Evropě chladno a šedivě.

Kapverdy mají také několik zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Můžete si prohlédnout krásné pláže a útesy, které připomínají Maltu, ale naleznete zde i spoustu dalších zajímavých aktivit, jako je potápění nebo surfování.

Navštivte Kapverdy a užijte si nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, krásné přírody a neuvěřitelných zážitků.

Odkaz na relevantní stránku v Wikipedii

Chcete vědět více o Kapverdách? Navštivte Wikipedii a objevte více informací o této krásné destinaci.


Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekJak dlouho vydrží Lash lifting? Porovnání trvanlivosti s jinými metodami prodlužování řas❤️
Další článekJak si užít kulturní zážitky na dovolené v Bulharsku🏖️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno