Nákupy v Tunisku – zajímavý průvodce

Nákupy v Tunisku

Zajímavý průvodce

Tunisko je krásná země plná zajímavých míst, krásného moře a také skvělých příležitostí pro nákupy. Pokud se chystáte na dovolenou do Tuniska a plánujete si pořídit nějaké suvenýry nebo nakoupit, máme pro vás několik tipů.

V Tunisku se dají koupit nejen typické suvenýry jako jsou turistické trička, magnety nebo keramika, ale také mnoho zajímavých věcí jako jsou kožené zboží, orientální košile, koberce, místní kosmetika, vonné oleje a mnoho dalšího.

Na místních trzích se dají najít skvělé ceny, ale pozor na kvalitu zboží. Většinou se také vyplatí o cenu smlouvat alespoň o 50 %.

Mezi nejpopulárnější místa pro nákupy v Tunisku patří:

Při nákupech v Tunisku je dobré vědět, že platí jako měna tuniský dinár. Tento dinár se dá použít také k nákupům na místních trzích.

Je také důležité být obezřetný při nákupech v Tunisku a dodržovat základní pravidla bezpečnosti, jako například neposkytovat na místě svoje osobní údaje a neukazovat příliš velkou sumu peněz.Dovolená v Tunisu

Dovolená v Tunisu v AKCI

Nákupy v Tunisku – zajímavý průvodce

Kde nakupovat v Tunisku?

V Tunisku můžete nakupovat na trzích, v obchodech se suvenýry a v nákupních centrech. Nejvíce typických suvenýrů z Tuniska jsou keramika, koberce, parfémy, kožené zboží a šperky. Doporučujeme navštívit především trhy, kde si můžete vychutnat autentickou atmosféru a výrobky z Tuniska získají na hodnotě.

Jaké jsou ceny v Tunisku?

Ceny v Tunisku jsou obecně levnější než v západní Evropě. Na trzích se často dá vyjednat s prodejci o cenách. V nákupních centrech jsou ceny pevně dané.

Je bezpečné nakupovat v Tunisku?

Ano, nákupy v Tunisku jsou bezpečné. Doporučujeme však být opatrní při nakupování na trzích a vyjednávat cenu s prodejci pouze na místech určených k nákupu. Pokud vás někdo přepadne, okamžitě kontaktujte místního policistu nebo příslušníka bezpečnostních sil.

Co bych měl/zajímavé věci, které bych měl vědět před nákupem v Tunisku?

Doporučujeme si přinést hotovost v eurech, protože se běžně přijímají a mnoho prodejců akceptuje platby pouze v místní měně, tedy tuniských dinárech. Při cestě na trh se ujistěte, zda máte dostatek hotovosti, protože mnoho prodejců nepřijímá platební karty. Vyjednávání o ceně je běžné, tak neváhejte se s prodejci dohodnout na velmi výhodné ceně.

Dovolená v Tunisu

Dovolená v Tunisu v AKCI
Dovolená Tunisko – Západní pobřeží

Dovolená v Tunisku

Tunisko je oblíbenou destinací pro dovolenou díky svému teplému podnebí a krásným plážím. Pokud hledáte dovolenou v Tunisku, doporučujeme zaměřit se na západní pobřeží.

Pláže na západním pobřeží

Západní pobřeží Tuniska nabízí několik krásných pláží, jako jsou pláže Sousse nebo Monastir. Tyto pláže jsou ideální pro relaxaci a opalování, ale také pro různé vodní sporty, jako je například windsurfing.

Kultura a historie Tuniska

Kromě pláží nabízí Tunisko také bohatou historii a kulturu. Doporučujeme navštívit medinu v Sousse, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Dále nezapomeňte navštívit také amfiteátr v El Djemu, který je největším římským amfiteátrem v Africe.

Pokud vás Tunisko zajímá více, můžete se podívat na Wikipedii, kde najdete další zajímavé informace.


Dovolená v Tunisu v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekAktivní dovolená na Mauriciu – najděte si svou oblíbenou aktivitu☀️
Další článekVydejte se na řeckou dovolenou z Ostravy: tipy na nejlepší pláže a kulturní zážitky🏖️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno