kapverdy dovolena
kapverdy dovolena

Nákupy na Kapverdách: co si koupit z místního zboží

Kapverdské ostrovy jsou oblíbenou turistickou destinací, která láká svými krásnými plážemi, přírodou a kulturním dědictvím. Kromě těchto atrakcí si můžete vychutnat i nákupy místních výrobků, které jsou vynikající kvality a transportují vás do exotických míst. Pokud plánujete návštěvu Kapverd, určitě byste si měli zakoupit některé z těchto místních výrobků:

Kávu

Káva je nejvíce exportovaný produkt Kapverdských ostrovů. Kapverdská káva se pěstuje na svazích hor a je velmi chutná. Pokud máte rádi kávu, určitě si ji vezměte jako suvenýr domů.

Grogue

Grogue je místní pálenka, která se vyrábí z cukrové třtiny. Je velmi silná a hodí se spíš na ochutnávku než na pití větších množství. Pokud vaše kabelka nevydrží žádnou kapku alkoholu, můžete si koupit jednu z čajových nebo kosmetických výrobků z místních ingrediencí, které nabízí mnoho obchodů.

Náhrdelníky a ostatní šperky

Mnoho obchodů nabízí nádherné šperky s místní tematikou. Náhrdelníky vyrobené z korálků a léty sušených osikových plodů jsou velmi oblíbené a může být krásným suvenýrem nebo dárkem pro blízké.

Pokud plánujete nákup na Kapverdách, pamatujte na to, že je dobré být připraven na to, že ceny mohou být vyšší než v jiných turistických destinacích.

Koupit kapverdskou kávu na Amazonu

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Nákupy na Kapverdách: Co si koupit z místního zboží

1. Kávu

Kapverdy jsou známé pro svou vynikající kávu. Můžete si zakoupit různé druhy, jako je Arabica nebo Robusta, a to jak samotné zrní, tak i namletou kávu.

2. Koření

Kapverdská kuchyně je plná koření a bylinek, jako jsou česnek, koriandr, paprika a kurkuma. Koření můžete zakoupit na místních trzích nebo ve specializovaných obchodech.

3. Místní alkohol

Kapverdy jsou známé pro své místní alkoholické nápoje, jako je grogue a ponč. Tyto nápoje můžete zakoupit na místě nebo v obchodech s potravinami.

4. Keramiku a řemesla

Kapverdy jsou také známé pro své tradiční řemesla a keramiku. Můžete si zakoupit místní výrobky, jako jsou keramické hrnce, dekorativní předměty a různé šperky.

5. Textil a oděvy

Kapverdy jsou místem, kde si můžete zakoupit ručně vyrobené a barevné šaty, haleny a další módní kousky. Místní textilie jsou často vyrobeny z místních materiálů, jako je bavlna a hedvábí.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Dovolená na Kapverdách – Základní informace

Kapverdské ostrovy – exotická destinace v Atlantiku

Kapverdy jsou souostrovím, které leží v Atlantském oceánu 570 kilometrů západně od pobřeží Afriky. Tvoří ho 9 hlavních ostrovů a řada menších ostrůvků. Kapverdské ostrovy jsou známé svými bílými plážemi, křišťálově čistou vodou a slunečními paprsky po celý rok. Je to ideální destinace pro ty, kteří hledají neotřelou a exotickou dovolenou.

Dovolená na ostrově Sal

Ostrov Sal je jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů Kapverd. Tento ostrov je populární zejména kvůli svým nádherným plážím. Nesmíte vynechat Santa Mariu, což je nejkrásnější pláž na ostrově. Pokud se vám chce trochu více dobrodružství, můžete navštívit pedálování k jeskyním Buracona a pozorovati klifové skákání na pískovci Fontona.

Kapverdy jsou rájem pro milovníky vodních sportů

Díky svému teplému a větrnému podnebí jsou Kapverdy skvělým místem pro milovníky vodních sportů. Především je to ideální místo pro surfaře. Na ostrově Sal se nachází mnoho surferských center, která nabízejí kurz pro začátečníky i pro pokročilé surfery. Pokud se rozhodnete pro kiteboarding, doporučujeme Navagio Bay. Toto místo je velmi příjemné i pro rodiny s dětmi. Kapverdy jsou skvělá destinace pro milovníky windsurfingu i pro potápěče. Na ostrově Sal najde několik potápěčských center a množství různých druhů ryb, ale i starých vraků.

Ohlasy na Kapverdy

Kapverdy jsou stále méně navštěvovanou, exotickou destinací a to zejména ze západní Evropy. Zatím zde nejsou přelidněné pláže ani turistické atrakce ani příliš mnoho hotelových komplexů. Většinou sem jezdí lidé, kteří hledají klid a relaxaci a milují přírodu. Mnozí turisté, kteří navštívili Kapverdy, tvrdí že sem rádi vracejí. Toto místo má své specifické kouzlo, které v sobě ukrývá a které vás dokáže uchvátit.

Pro více informací o Kapverdách navštivte Wikipedii.


Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekJak si užít luxusní dovolenou v Hurghadě
Další článekDesignové hodiny Karlsson – nejen funkční pomůcka, ale i stylový doplněk interiéru🔔
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno