kapverdy dovolena
kapverdy dovolena

Kapverdské ostrovy: Země zcela rozdílná od Evropy

Kapverdské ostrovy jsou souostrovím, které se nachází v Atlantiku přibližně 570 km od západního pobřeží Afriky. Toto místo je často označováno jako „Afrika, která pochází z Portugalska“, protože Kapverdské ostrovy byly kdysi portugalskou kolonií.

Klima a příroda na Kapverdských ostrovech

Kapverdské ostrovy se nacházejí v oblasti, která je velmi suchá a málo zelená. Přesto se zde najde mnoho krásných a unikátních rostlin a zvířat, které neexistují nikde jinde na světě. Na ostrovech se také nachází mnoho krásných pláží a přírodních scenérií, které určitě stojí za návštěvu.

Kapverdská kultura a tradice

Na Kapverdských ostrovech žije mnoho různých kultur a jejich tradiční zvyky jsou stále velmi uchovány. Zde se můžete setkat s místními obyvateli, kteří vám ukážou jejich kuchyni a společenské akce, jako jsou tance a zpěv. Místní kultura je velmi pestrá a je založena na africkém a portugalském kulturním odkazu.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou na místě, které je zcela odlišné od Evropy, Kapverdské ostrovy jsou tou správnou volbou. Zde najdete krásné pláže, unikátní přírodu a mnoho kulturních zážitků. Navštivte tento kus světa a uvidíte, jak se může zcela rozdílná země stát vaší oblíbenou zemí.

Lonely Planet – Cape Verde
Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kapverdské ostrovy: Země zcela rozdílná od Evropy

Co jsou Kapverdské ostrovy?

Kapverdské ostrovy jsou ostrovní stát nacházející se v Atlantském oceánu západně od Afriky. Tvoří ho 10 neobydlených a 9 obydlených ostrovů, které se dělí na různé skupiny podle jejich polohy.

Proč jsou Kapverdy zcela rozdílné od Evropy?

Kapverdy jsou zcela rozdílné od Evropy zejména svou kulturou, geografickou polohou a klimatem. Nacházejí se ve velice vzdálené části světa a mají naprosto jinou historii i tradice. K dispozici jsou zde také odlišné typy rostlin a zvířat a některé z nich mohou být nalezeny pouze na těchto ostrovech. Klimatické podmínky zde také vykazují podstatně větší rozmanitost než v Evropě.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Zájezd na Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy – malý ráj uprostřed Atlantiku

Kapverdské ostrovy se nacházejí v Atlantském oceánu asi 570 km od afrického pobřeží. Sestávají z 10 ostrovů, z nichž 9 je obydleno. Jsou známé svými krásnými plážemi s bílým pískem, tyrkysovým mořem a bohatým podmořským životem. Díky své strategické poloze byly Kapverdské ostrovy v minulosti důležitým přístavem pro obchod s otroky a lodní dopravu. Dnes jsou Kapverdy oblíbeným turistickým cílem díky svým překrásným krajům a bohaté kultuře.

Kapverdské ostrovy – ideální pro dovolenou

Kapverdy jsou ideální pro dovolenou nejen díky svému tropickému podnebí, ale také díky množství aktivit, které zde můžete podniknout. Nabízí se zde například potápění, surfování, plachtění nebo rybaření. Mimo to jsou Kapverdy také skvělým místem pro procházky po krásné přírodě s nádhernými výhledy na moře. Pokud máte rádi kulturní památky, není problém. Kapverdy mají bohatou historii a mnoho kulturních památek, které se určitě vyplatí navštívit.

Nabídka zájezdů na Kapverdské ostrovy

Pokud se chcete vydat na dovolenou na Kapverdské ostrovy, nemusíte se obávat hledání vhodného zájezdu. Na internetu najdete mnoho nabídek zájezdů na Kapverdské ostrovy. Vyberte si tuto destinaci a nechte se unést krásou těchto ostrovů.

Chcete se dozvědět více o Kapverdských ostrovech? Navštivte stránku na Wikipedii.


Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekOstrava – ideální místo pro adrenalinové sporty a zážitky.✅
Další článekKlasické účesy pro zralé dámy: Inspirace a tipy
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno