kapverdy dovolena
kapverdy dovolena

Kapverdské ostrovy: Vinařství a ochutnávky vína

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy jsou souostroví v Atlantském oceánu. Jsou známé svým exotickým klimatem, krásnými plážemi a bohatou kulturou. Ale co třeba vína z Kapverdských ostrovů?

Vinařství

Na Kapverdských ostrovech se pěstují různé odrůdy hroznů, včetně bílých odrůd Antão Vaz a Verdelho, a červených odrůd Aragonez a Castelão. Vinařství je poměrně malé, ale stále se rozrůstá. Většina vinic se nachází na ostrově Fogo, kde jsou podmínky pro pěstování hroznů ideální.

Ochutnávky vína

Na Kapverdských ostrovech jsou k dispozici různé ochutnávky vína. Můžete navštívit vinice a ochutnat tamní vína, či se připojit na organizovanou ochutnávku v různých restauracích. Kapverdská vína jsou známá pro své unikátní chutě a jsou ideální doplněk k místní kuchyni.

Relevantní odkazy

Pro více informací o Kapverdských ostrovech a vínech se podívejte na tento odkaz na stránce Wine-Searcher.Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Vinařství na Kapverdských ostrovech

Co všechno se pěstuje?

Vinařství na Kapverdách se zaměřuje především na pěstování hroznů odrůdy Síria, které se používají k výrobě vína a destilátů.

Kde se lze setkat s vinařstvím?

Hlavními vinařskými oblastmi na Kapverdách jsou ostrovy Fogo a Santiago. Zde se nacházejí vinice, které produkují kvalitní vína.

Ochutnávky vína na Kapverdách

Na Kapverdách se konají víno-turistické programy, které zahrnují procházky po vinicích, výklad o historii a tradici vinařství na ostrovech a samozřejmě ochutnávky vína. Nejvíce se můžete těšit na kořenitá vína s vysokým obsahem alkoholu.

Kolik stojí ochutnávka vína?

Ceny ochutnávek vína na Kapverdách se pohybují od 8 do 15 eur za osobu, v závislosti na výrobci a počtu ochutnávaných ví.

Je nutná rezervace pro ochutnávku vína?

Pro větší skupiny a plánované víno-turistické programy je nutná rezervace v předstihu. Pro menší skupiny i jednotlivce lze přijít bez rezervace přímo na vinice.

Dovolená Kapverdy

Dovolená KAPVERDY v AKCI

Dovolená Kapverdy – Objevte krásy Kapverdských ostrovů

Dovolená Kapverdy – Objevte krásy Kapverdských ostrovů

Kapverdské ostrovy jsou skvělým místem pro dovolenou s adrenalinovými zážitky, ale také úplným klidem a relaxací. Tento souostroví sestávající z 10 ostrovů leží asi 570 km západně od Afriky v Atlantském oceánu. Kapverdy se řadí mezi ty nejlepší destinace pro dovolenou spojenou s vodními sporty, jako je kitesurfing, windsurfing, potápění nebo rybaření.

Nejlepší doba pro návštěvu Kapverdských ostrovů

Nejlepší období k návštěvě Kapverdských ostrovů jsou podzim a zima. Mezi říjnem a dubnem se průměrné teploty pohybují kolem 25 stupňů a voda má příjemných 23 stupňů Celsia.

Co navštívit na Kapverdách

K prozkoumání Kapverdských ostrovů ve vlastním tempu vám doporučujeme si pronajmout auto nebo si půjčit skútr. Mezi nejkrásnější místa, která byste neměli vynechat, patří El choro, který je nejvyšším bodem Santo Antão, vodopády na ostrově São Nicolau, nebo městečko Mindelo na ostrově São Vicente.

Z oceánských aktivit jsou nejpopulárnější rybaření, potápění a vodní sporty jako kitesurfing a windsurfing. Pokud máte rádi klidnou plavbu, můžete si pronajmout jachtu a projet se kolem ostrovů.

Rezervace ubytování na Kapverdách

Najdete zde mnoho různých ubytovacích zařízení, od levných penzionů po luxusní hotely. Doporučujeme si zarezervovat ubytování dopředu, protože v sezóně bývá velký zájem. Mezi nejlepší destinace patří ostrov Sal, kde najdete mnoho pláží s jemným bílým pískem a tyrkysovou vodou.

Takže pokud hledáte dovolenou plnou slunce, vody a zážitků, neváhejte a vyražte objevovat Kapverdské ostrovy!

Zdroj: Wikipedie


Dovolená KAPVERDY v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekJak odstranit nalepené řasy bez bolesti: Tipy a triky❤️
Další článekKulturní zážitky a zajímavosti na Mauriciu☀️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno