Home Cestování a dovolená Kapverdské kuchyně: co ochutnat na dovolené

Kapverdské kuchyně: co ochutnat na dovolené

0
Kapverdské kuchyně: co ochutnat na dovolené
kapverdy dovolena
Kapverdská kuchyně: co ochutnat na dovolené


Kapverdská kuchyně

Oblíbená jídla

Kapverdská kuchyně je plná chutí a vůní, které odrážejí odlehlé místo, kde se Kapverdy nacházejí. Mezi nejpopulárnější jídla patří:

  • Cachupa – tradiční kapverdské jídlo z kukuřice, fazolí, slaniny a různých koření
  • Lagosta grelhada – grilovaný humr, často podávaný s rýží
  • Feijoada – stále oblíbená směs fazolí a masa, která se objevuje v různých podobách po celé Brazílii a Kapverdách

Kromě těchto jídel si také pochutnáte na čerstvé rybě a mořských plodech, tropickém ovoci a sytých polévkách.

Nápoje

Kapverdská kuchyně nabízí také velký výběr nápojů, které vám pomohou zchladit se v horkých dnech nebo se odvázat při večírcích. Nechybí tu:

  • Ponche – místní lihovina z cukrové třtiny a ovoce, která se obvykle podává s ledem a citronem
  • Grogue – silný alkoholický nápoj, který se vyrábí z třtinového cukru a je oblíbeným a levným pitím pro místní obyvatelstvo
  • Manchete – silná, sladká káva, kterou si oblíbili už během koloniálního období

Po večerce můžete vyzkoušet místní rum a pivo, které jsou v celoevropském měřítku poměrně levné.

Při plánování dovolené na Kapverdách by vás mohla zajímat tato nabídka:

Zkušený a spolehlivý cestovní kancelář s nabídkou zájezdů na Kapverdy CK FischerDovolená Kapverdy

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]

Kapverdská kuchyně je plná lahodných jídel, které stojí za ochutnání. Pokud se chystáte na dovolenou na Kapverdách, určitě vyzkoušejte následující speciality:

1. Cachupa – jedno z nejznámějších jídel na Kapverdách, podobné našemu guláši. Obsahuje fazole, kukuřici a různé druhy masa, typicky vepřové nebo kuřecí.

2. Grogue – místní alkoholický nápoj, který se vyrábí z cukrové třtiny. Můžete si ho vypít samotný nebo ho smíchat s nějakým ovocným džusem.

3. Feijoada – brazilské jídlo, které se díky kolonizaci dostalo i na Kapverdy. Jedná se o hrníček fazolí s různými druhy masa a koření.

4. Espetada – grilované maso na dlouhém špejli. Obvykle se jedná o hovězí nebo kuřecí maso, ale existuje i verze s rybami.

5. Pasteis – Kapverdské palačinky plněné sýrem, šunkou a dalšími ingrediencemi. Perfektní na lehkou svačinu nebo snídani.

6. Kuskus – tradiční severoafrický pokrm, který se dostal i na Kapverdy. Jedná se o drobné kuličky z krupice, které se podávají s masovou omáčkou.

Těšte se na chutnou a zajímavou kuchyni Kapverd a nezapomeňte si užít pravou místní kuchyni při vaší dovolené!

Dovolená Kapverdy

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]

Kapverdské kuchyně: co ochutnat na dovolené

Úvod

Kapverdské ostrovy jsou krásným místem pro dovolenou. Kromě krásného pobřeží a moře si zde můžete užít i skvělé kulinářské zážitky. Kapverdská kuchyně je plná exotických chutí a vůní.

Ochutnejte Kapverdské speciality

Pokud se chcete podívat, co nabízí kapverdská kuchyně, nebudete zklamaní. Mezi hlavní speciality patří také Cachupa, Tojůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů pa, Polvo guisado a Caldo de peixe.

Cachupa

Je to slavné kapverdské jídlo, které se skládá z kukuřičné kase, fazolí a kořenové zeleniny a tradičních kapverdských surovin. Je to národní jídlo a můžete ho ochutnat v mnoha restauracích.

Tojůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů pa

Jedná se o rybí specialitu, která se připravuje hlavně z mořských druhů ryb. Tojůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů pa se obvykle podává s rýží a zeleninou. Určitě se neváhejte podívat na některý z kapverdských trhů a ochutnat čerstvé ryby.

Polvo guisado

Jedná se o tradiční kapverdské jídlo, které se vyrábí z krájeného okrušku a zeleninové směsi s rýží nebo kaší. Pro zvýraznění chuť nelze zapomenout na koření.

Caldo de peixe

Arkádyolí své rodiny, nebo vás samotného, máte-li rádi rybí vývary. Kapverdští kuchaři připravují vynikající hovězí vývary s kořenovou zeleninou a rybou. Zaručujeme úžasnou chuť a kvalitu použitých složek.

Závěr

Kapverdské ostrovy nabízejí nejen krásné přírodní scenérie a rozmanité pláže, ale také jedinečný zážitek pro vaše chuťové pohárky. Určitě neváhejte ochutnat některá ze specialit kapverdské kuchyně během vaší dovolené.

Zdroj: kapverdy.cz

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/kapverdy“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená KAPVERDY v AKCI[/su_button]

Kategorie – Dovolená a cestování

Previous article Archeologická naleziště Egypta: Poklady minulosti
Next article Navštěvujte nejkrásnější pláže na ostrově Mauricius☀️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here