Jak si užít zájezd na Mauricius naplno – tipy pro cestování na ostrov


Jak si užít zájezd na Mauricius naplno

Základní informace o Mauriciusu

Mauricius je ostrov v Indickém oceánu, který leží asi 900 km východně od Madagaskaru. Je to malý ráj na Zemi, který nabízí s plážemi s bílým pískem, průzračně modrou vodou a pestrým podmořským životem.

Zkušenosti cestovatelů na Mauriciusu

Podle mnohých cestovatelů je Mauricius jedním z nejkrásnějších ostrovů na světě. Loni jsem měl možnost navštívit Mauricius a musím říct, že jsem nebyl zklamaný. Měl jsem tam nejlepší dovolenou v životě.

Tipy pro cestování na Mauricius

  • Navštivte Grand Baie. Toto městečko je nejlidnatější na Mauriciusu a nabízí spoustu aktivit, jako jsou výlety na katamaránu, potápění nebo jízdu na skútru.
  • Neváhejte si pronajmout auto. Po ostrově se dá cestovat i místní dopravou, ale s autem budete nezávislí a budete se moci podívat i na ta nejodlehlejší místa.
  • Při návštěvě pláží nezapomeňte na koupací brýle a potápěčskou masku. Pod hladinou se skrývá nádherný podmořský svět.
  • Chcete-li ochutnat místní kuchyni, určitě si dejte rybí kari. Je to nejznámější místní jídlo.
  • Navštivte chráněnou oblast Black River Gorges National Park. Tento park nabízí kouzelné výhledy a unikátní rostlinstvo a živočišstvo.

Odkazy na další informace

Pro více informací o Mauriciusu navštivte web TripAdvisor.Dovolená Mauricius

Dovolená na Mauriciu v AKCI

Jak si užít zájezd na Mauricius naplno – tipy pro cestování na ostrov

Jak se dostat na Mauricius?

Existuje několik možností, jak se na ostrov dostat. Nejčastěji se používá letecká doprava a doporučuje se si letenky zakoupit s předstihem, aby byla cena co nejnižší. Pokud preferujete mořskou dopravu, můžete využít lodní dopravu ze Seychel nebo Madagaskaru.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Mauricia?

Nejlepší období k návštěvě ostrova je mezi květnem a prosincem. V tuto dobu je podnebí příjemné, neprší tolik a voda v oceánu je čistá.

Co si vzít s sebou na ostrov?

Kromě klasických věcí jako jsou plavky, sluneční brýle, krém na opalování a lékárnička, byste měli zvážit, zda si s sebou nevezmete i vhodné oblečení na procházky v přírodě. Při navštěvování chráněných oblastí je důležité obléci se do dlouhých kalhot a obuvi s dobrým grippem.

Co stojí za návštěvu na Mauriciu?

Ostrov nabízí spoustu aktivit a zajímavostí. Určitě byste neměli vynechat návštěvu přírodních parků, jako jsou Black River Gorges nebo La Vanille Nature Park. Oblíbené jsou také vodopády Tamarin Falls a Seven Coloured Earth. Pokud máte rádi vodní aktivity, můžete si užít potápění, plavání s delfíny či surfování.

Dovolená Mauricius

Dovolená na Mauriciu v AKCI

Zájezd na Mauricius

Zájezd na Mauricius: Co vás tam čeká?

Zájezd na Mauricius je neuvěřitelný zážitek natolik, že navštívíte tento ostrov u afrického pobřeží a zapomenete na všechno ostatní. Přinášíme vám exkluzivní informace o tom, kde si můžete užít ostrov a jeho krásy.

Pláže na Mauriciu

Mauricius je vyhlášený pro své bílé pláže a tyrkysově modré moře. Populární pláže jsou Trou-aux-Biches, Flic-en-Flac a Blue Bay. Nezapomeňte si vzít dolů slunečník, plážový ručník, opalovací krém a nějaké dobré knihy!

Jak se dostat na Mauricius

Nejlepší způsob, jak se dostat na Mauricius, je letecky. Existují pravidelné lety z různých částí světa do Port Louis, hlavního města Mauricia. Většina cestovních kanceláří nabízí zájezdy s celkovou organizací včetně letenky a ubytování.

Co dělat na Mauriciu

Mauricius nabízí mnoho aktivit pro turisty, jako jsou vodní sporty, prohlídky ostrova, potápění a mnoho dalšího. Ostrov také nabízí jedinečnou gastronomii a můžete ochutnat několik druhů ryb, mořských plodů a dalších specialit.

Pro krásu přírody můžete navštívit národní park Black River Gorges, kde najdete největší zbytek mauricijského deštného lesa. Pokud chcete navštívit město, doporučujeme navštívit historickou část Port Louis s návštěvou muzea a trhu.

Před plánování cesty na Mauricius, ověřte si aktuální informace o vízech, očkováních a situaci v cílové zemi, abyste se mohli bezstarostně těšit na vaši cestu.


Dovolená na Mauriciu v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekSeychelské ostrovy: Co si určitě nenechat ujít ☀️
Další článekTipy pro přežití v horkých letních dnech v Tunisku🌞
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno