Jak si užít řeckou dovolenou levně

Jak si užít řeckou dovolenou levně

Zvolte levné ubytování

Abyste ušetřili na ubytování, zvolte místo s nižšími náklady na ubytování. Mnoho řeckých ostrovů nabízí spoustu možností pro levné ubytování, ať už se jedná o apartmány, pokoje k pronájmu či kempování.

Cestujte mimo sezónu

Sezóna v Řecku začíná v červenci a končí v srpnu. Pokud možno, zvolte cestu mimo tuto dobu, kdy je ubytování výrazně levnější. Dále se vyhněte víkendům a svátkům, kdy se ceny obvykle zvyšují.

Užívejte si místní kuchyni

Vyhýbejte se turistickým restauracím a zkoušejte místní kuchyni v malých rodinných podnicích a neformálních tavernách. Jednoduché jídlo bývá nejlepší a nejlevnější.

Vydejte se na procházku

Řecké ostrovy obvykle nabízejí krásné pláže a úchvatné krajinu. Vydejte se na procházku a užívejte si přírodních krás, zábava může také být zdarma!

Najděte si nabídky online

Při plánování dovolené využijte internetové stránky, jako jsou např. Lastminute.com nebo Kayak.com. Tyto stránky nabízejí slevy na ubytování, lety, pronájem vozidel a další.

Vřele doporučujeme návštěvu Řeckých ostrovů a samozřejmě následování námi uvedených tipů. Pro další tipy a inspiraci mrkněte například na TripsavvyDovolená Řecko

Jak si užít řeckou dovolenou levně?

Jak najít levné letenky do Řecka?

K nejlevnějším letenkám patří nocní lety, předem objednané občerstvení a letenky s přestupy.

Jak ubytování v Řecku získat za nízké ceny?

Je vhodné zabookovat si ubytování předem, vyhledávat ho na webu a porovnávat ceny. Lze také zvážit alternativní možnosti jako například Airbnb nebo couchsurfing.

Co si vzít s sebou na levnou dovolenou v Řecku?

Doporučuje se s sebou vzít pohodlné oblečení a obuv, plážovou výbavu, sluneční brýle a krém na opalování. Důležité je také vzít si s sebou léky a osobní hygienu.

Jak najít levné potraviny v Řecku?

Lze vyhledávat místní trhy a obchody, kde jsou potraviny levnější než v turistických zónách. Také je vhodné jíst v místních tavernách nebo si vařit v ubytování.

Dovolená v Řecku

Dovolená v Řecku v AKCI

Řecko dovolená levně

Řecko dovolená levně – jak ušetřit na ubytování a stravování

Řecko patří mezi oblíbené destinace pro letní dovolenou, ale často se s ní pojí představa, že bude nákladná. Nicméně existuje několik způsobů, jak si řeckou dovolenou užít bez velkých finančních výdajů.

Při výběru ubytování dejte přednost menším městům a vesnicím

Ubytování v Řecku může být poměrně drahou položkou, zejména v letoviscích. Pokud ale vyrazíte mimo sezónu nebo zvolíte menší město či vesnici v blízkosti turistického centra, můžete ušetřit nemalé peníze.

Lze také zvážit možnost stanování či pronájmu pokoje přímo od místních obyvatel.

Stravujte se levněji mimo turistická centra

V Řecku je zvykem, že čím dál od turistického centra se nacházíte, tím jsou ceny jídla nižší. Využijte tohoto pravidla a najděte si tradiční řeckou tavernu mimo hlavní turistické zóny.

Další tipy na ušetření najdete na tématu
Řecko na Wikipedii


Dovolená u moře Řecko

Dovolená v Řecku v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekJak na dokonalé umělé řasy: tipy a triky❤️
Další článekZájezdy na Mauricius – doporučení a zkušenosti cestovatelů☀️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno