Jak se připravit na dovolenou v Tunisku s kočárkem

Co připravit

Pokud cestujete s kočárkem, nezapomeňte si vzít:

 • univerzální adaptér pro zásuvku (napětí v Tunisku je jiné než v USA)
 • ochranu proti komárům a jiným hmyzu
 • slunečník na kočárek
 • dostatek dětského oblečení
 • doporučujeme také vak pro špinavé pleny a mokré ubrusy

Doprava

Při příletu na letiště v Tunisku si vezměte svůj kočárek a výhodou může být zapůjčení auta s kočárkem přímo na letišti, pokud plánujete průzkum okolí. Pokud vám nevadí nosit dítě v šátku nebo nosítku, můžete taxi služby jako atraktivní alternativy využít. Nicméně však je vždy dobré si být vědomi místních podmínek – některá města mohou mít například horší komunikaci a chodníky, které nejsou udržovány tak dobře jako ve Spojených státech.

Stravování

V Tunisku můžete najít mnoho restaurací a stánků, kde se nabízí pokrmy místní kuchyně. Pokud vaše dítě není zvyklé na místní koření a chuťové směsi, měli byste se ujistit, že máte dostatek kojeneckého mléka nebo dětské stravy a případně si v restauraci požádat o speciální přípravu jídla bez koření a chilli papriček.

Lékařská péče

Při plánování dovolené v Tunisku s kočárkem je důležité být připraven na nečekané situace. Měli byste zjistit, kde je nejbližší zdravotní středisko a mít s sebou dostatek dětských léků včetně teploměru. Před cestou také návštěvu pediatra, aby vám mohl poradit, co si vzít sebou a jak si poradit s rizikem slunečního úpalu či průjmu.

Informace o Tunisku

Pokud hledáte další informace o Tunisku a plánování dovolené s kočárkem, můžete navštívit stránky amerického ministerstva zahraničí, které nabízí užitečné informace o bezpečnosti, zdravotní péči a dopravě.Dovolená v Tunisu

Dovolená v Tunisu v AKCI

Příprava na dovolenou v Tunisku s kočárkem

Jak zvolit vhodné ubytování

Vyhledejte si ubytování s přístupem pro kočárky a informujte se zda mají v hotelu/komplexu vybavení pro děti (kočárek, dětskou postýlku, hřiště apod.). Zjistěte si také, zda jsou v okolí blízké obchody, restaurace a zda jsou pro kočárky průchodné chodníky.

Co s sebou na dovolenou vzít

Kromě základních věcí jako jsou oblečení, plavky a hygienické potřeby, si nezapomeňte přibalit i nezbytné věci pro kočárek. Pokud nechcete vozit svůj domácí kočárek, zvažte si vypůjčení na místě. Myslete na kočárkovou deku, podložku, slunečník a různé tašky s jídlem nebo pitím. Využijte i drobné hračky, které děti zabaví při delších cestách.

Cestování s kočárkem

Při přesunu do Tuniska s kočárkem je důležité vědět, že většina letišť i letadel disponuje kočárkovými vozíky, které si můžete půjčit. Během pobytu v Tunisku si pořiďte vhodnou mapu místních dopravních prostředků, jako jsou vlaky, autobusy nebo taxislužby. Zvažte možnosti i pro případný pronájem auta.

Co dělat během dovolené s kočárkem

Při plánování výletů přemýšlejte nad atrakcemi, které jsou pro kočárky vhodné. Pokud výlet nadchází výšlap, je důležité si zjistit, zda existují náhradní cesty pro kočárky. Tunisko je plné krásných pláží, které jsou přístupné i pro kočárky. Nezapomeňte tedy ani na den relaxace na pláži.

Dovolená v Tunisu

Dovolená v Tunisu v AKCI
Dovolená Tunisko – Kde strávit letní dovolenou v Tunisku?


Dovolená Tunisko – Kde strávit letní dovolenou v Tunisku?

Tunisko je krásná země ležící v severní Africe, na pobřeží Středozemního moře. Tento exotický koutek světa láká každoročně tisíce turistů z celého světa, kteří sem přijíždějí za krásnými plážemi, fascinujícím historickým dědictvím a skvělým jídlem.

Nejlepší místa pro dovolenou v Tunisku

Pokud plánujete letní dovolenou v Tunisku, jistě oceníte tipy na ta nejkrásnější místa, která byste rozhodně neměli vynechat:

 • Hammamet – malebné přímořské městečko s nádhernou pláží a historickým medinou
 • Sousse – významné přístavní město se starověkými památkami a pestrou nabídkou zábavy
 • Djerba – ostrov v Laguně Gabès s písečnými plážemi a romantickými uličkami města Houmt Souk
 • Tozeur – město obklopené palmovými háji a pouštěmi, ideální pro milovníky adrenalinových sportů a exotické přírody

Tipy na kulturní dědictví Tuniska

Kromě nádherných pláží a přírodních krás nabízí Tunisko také bohaté kulturní dědictví z období Féniců, Římanů a Arabů. Pokud máte rádi historii a architekturu, určitě si nenechte ujít následující místa:

 1. amfiteátr v El Djem – srovnatelný s římským Koloseem a jedním z největších dochovaných amfiteátrů na světě
 2. ruiny v Kartágu – jedno z nejvýznamnějších center antického středomoří, kde můžete navštívit římské lázně, divadlo a chrámy
 3. medina v Tunisu – starobylá čtvrť s úzkými uličkami, bazary a památkami z období arabské vlády

Jak cestovat do Tuniska

Do Tuniska můžete cestovat letecky z většiny evropských měst, včetně Prahy. Dopravní síť v Tunisku je dobře rozvinutá, a tak můžete využít místní autobusové linky, vlaky či taxíky. Na památky a turistická místa se nejlépe dopravíte s průvodcem, který vám poskytne potřebné informace a zároveň vám odpoví na všechny otázky týkající se vaší dovolené v Tunisku.

Tak neváhejte a vydejte se za dovolenou do Tuniska, země slunce, historie a pohostinnosti!


Dovolená v Tunisu v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekZájezdy na Mauricius v all inclusive – užijte si bezstarostnou dovolenou☀️
Další článekKrása z očí dovede: K čemu je dobré sérum na řasy a obočí?❤️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno