Home Cestování a dovolená Jak plánovat rodinnou dovolenou v Bulharsku: tipy a triky🏖️

Jak plánovat rodinnou dovolenou v Bulharsku: tipy a triky🏖️

0
Jak plánovat rodinnou dovolenou v Bulharsku: tipy a triky🏖️
Jak plánovat rodinnou dovolenou v Bulharsku: tipy a triky

Jak plánovat rodinnou dovolenou v Bulharsku: tipy a triky

Vyberte správné místo

Před plánováním rodinné dovolené v Bulharsku si zvažte, jaké místo nejvíce vyhovuje vašim potřebám. Pokud hledáte krásné pláže a turistické atrakce pro děti, vybírejte z pobřežních letovisek jako jsou například Slunečné pobřeží a Zlaté písky. Naopak pokud hledáte klidnější dovolenou a rádi objevujete přírodu, vyrazte do vnitrozemí.

Plánujte dopředu

Abyste si z vaší rodinné dovolené odvezli co nejvíce zážitků a vzpomínek, je dobré si ji naplánovat dopředu. Pokud plánujete letní dovolenou, rezervujte ubytování a letenky alespoň několik měsíců předem, abyste si zajistili výhodné ceny a nezbytnou kapacitu.

Nezapomeňte na potřeby dětí

Pokud jedete na dovolenou s malými dětmi, nezapomeňte si přibalit vše, co budou potřebovat. Připravte si peřinu, hračky, pleny a případně i množství jejich oblíbeného jídla. V Bulharsku je možné sehnat stejně jako v Čechách všechno, co potřebujete, ale mít své vlastní uložiště s věcmi, které máte doma, vám může ušetřit spoustu stresu.

Prozkoumejte místo

Pokud jste na dovolené poprvé, rozhodně si prozkoumejte okolní oblast. Zjistíte zajímavá místa pro děti i dospělé, jako jsou parky, zábavní centra, vodní parky a muzea. Díky tomu si na dovolené užijete všechny krásy Bulharska a nevynecháte vše, co stojí za vidění.

Odkaz na relevantní US webovou stránkuDovolená Bulharsko

Jak plánovat rodinnou dovolenou v Bulharsku: tipy a triky

Kdy je nejlepší čas na dovolenou v Bulharsku?

Nejlepší čas na dovolenou v Bulharsku je od května do září. V období července a srpna jsou však pláže a turistická místa přeplněná. Pokud chcete uniknout davům turistů, zvažte cestu v květnu, červnu nebo v září.

Jak vybrat vhodné ubytování pro rodinu?

V Bulharsku je mnoho možností ubytování pro rodiny s dětmi. Zvažte především dvě varianty: výběr hotelu s all-inclusive službou nebo pronájem apartmánu. Rozhodněte se podle vašich potřeb a finančních možností.

Jak získat nejlepší ceny za letenky?

Plánujte letenky s dostatečným předstihem a vyhledávejte srovnávače letenek. Pokud je to možné, vybírejte odlet ze sekundárních letišť, jako je např. Brno nebo Ostrava.

Co navštívit v Bulharsku s rodinou?

Bulharsko nabízí mnoho zajímavých míst pro rodinnou dovolenou. Pokud jste na jihu, navštivte např. Nesebar, Sozopol nebo Burgas. Na severu se pak můžete vydat do Varny, Albenska nebo na Národní park Rila.

Jaké jsou nejlepší pláže v Bulharsku pro rodiny s dětmi?

Nejlepší pláže pro rodiny s dětmi jsou v Sunny Beach, Zlaté Písky nebo v Ravdě. Tyto pláže nabízejí nejen krásný písek a čistou vodu, ale i mnoho možností k aktivnímu odpočinku pro děti.

Jakou měnu používat v Bulharsku?

V Bulharsku se používá bulharský lev (BGN). V turistických centrech a na letištích můžete platit i eurem, ale většinou platíte v levách.

Jaké jsou zákony v Bulharsku?

Zákony v Bulharsku jsou podobné jako v ČR. Vyhýbejte se např. konzumaci alkoholu na veřejnosti a respektujte zvyklosti a tradice bulharského lidu.

Co si vzít s sebou na dovolenou do Bulharska?

Nezapomeňte si vzít ochranný krém na pleť a sluneční brýle. Pokud jedete s dětmi, vezměte si s sebou i plavací vesty nebo různé hry a aktivity pro děti. Nezapomeňte také na průkazky pojištění a platné doklady totožnosti.

Dovolená v Bulharsku

Dovolená v Bulharsku v AKCI

Dovolená Bulharsko – zajímavá místa a památky

Dovolená Bulharsko – zajímavá místa a památky

Bulharsko je oblíbenou turistickou destinací díky svému krásnému pobřeží Černého moře a nádherným horám. Stejně tak si turisté užívají bulharskou kuchyni a návštěvu místních trhů a obchodů.

Pobřeží Černého moře

Jedním z nejpopulárnějších míst na pobřeží je slavné letovisko Zlaté pláže, kde najdete nejenom krásné pláže, ale také mnoho barů, klubů a restaurací.

Dalším zajímavým místem je letovisko Sluneční břeh, které je také velmi oblíbené díky svému pestrému nočnímu životu. Kromě toho zde najdete mnoho zábavných parků, bazénů a jiných atrakcí.

Nádherné hory

Pokud se vydáte do bulharských hor, určitě si nenechte ujít návštěvu přírodní rezervace Rila se slavným klášterem Rila. Tento klášter, který je zapsán na seznamu UNESCO, se nachází v malebném údolí a je obklopen hlubokými lesy.

Další zajímavou lokalitou jsou například hory Pirin, které jsou ideální pro turistiku a horskou cyklistiku.


Dovolená Bulharsko

Dovolená v Bulharsku v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here