Dovolená v Egyptě
Dovolená v Egyptě
Faraonské město Gíza – Tajemné místo v Egyptě

Faraonské město Gíza

Gíza je město v Egyptě, které je známé především díky pyramidám, které se nacházejí na jeho území. Tyto pyramidy byly postaveny v době Starověkého Egypta a patří k nejvýznamnějším památkám celého světa.

Pyramidy v Gíze

Pyramidy v Gíze jsou postaveny z velkých bloků vápence a jejich původní výška dosahovala až 146 metrů. Největší z těchto pyramid náleží faraonovi Chufuovi a je známa jako Velká pyramida. V okolí pyramid se nachází také několik menších stavbet, jako například chrámy a hrobky.

Historie města Gíza

Město Gíza bylo založeno již v době Starověkého Egypta a sloužilo jako pohřebiště faraonů. V průběhu staletí se v okolí pyramid vyvinulo celé město a v současnosti zde žije více než 2 miliony lidí.

Turistické atrakce v Gíze

Kromě pyramid se v Gíze nachází také řada dalších turistických atrakcí. Mezi nejznámější patří například Sfinx, který se nachází blízko Velké pyramidy, muzeum, které zachycuje historii Egypta, nebo tradiční tržnice, na kterých lze nakoupit místní suvenýry.

Relevantní odkaz:

https://www.egypt.travel/destination/giza-plateau


Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Co je Faraonské město Gíza?

Faraonské město Gíza je starověké město nacházející se v egyptské provincii Gíza. Bylo založeno kolem roku 2550 př.n.l. jako hlavní město starověkého Egypta a sloužilo jako královské centrum a místo pro stavbu některých nejvýznamnějších egyptských památek, jako jsou Velká pyramidy a Sfinga.

Jaká je historie Faraonského města Gíza?

Faraonské město Gíza bylo založeno králem Chufu (Cheops) jako hlavní město starověkého Egypta. Město rychle rostlo a stala se největším městem své doby. Bylo domovem některých z nejmocnějších faraónů, jako byl Chufu a jeho syn Chafra, kteří nechali postavit některé z nejvýznamnějších památek Egypta.

Jaké jsou turistické atrakce Faraonského města Gíza?

Hlavní turistickou atrakcí Faraonského města Gíza jsou Velké pyramidy, které jsou největšími pyramidami na světě a tvoří jednu ze sedmi divů světa. Další populární turistickou atrakcí je Sfinga, která je největší sochou na světě a která se nachází hned vedle Velké pyramidy.

Má Faraonské město Gíza nějaké religiózní význam?

Faraonské město Gíza mělo velký religiózní význam jako královské centrum a domov některých z nejmocnějších faraónů Egypta. Některé z nejvýznamnějších egyptských památek, jako jsou Velké pyramidy, byly postaveny jako hrobky pro faraony a byly pečlivě vyzdobeny, aby poskytovaly fintu faraonovi během jeho cesty po světě mrtvých.

Je bezpečné navštívit Faraonské město Gíza?

Navštívení Faraonského města Gíza by mělo být bezpečné, pokud jste obezřetní a dodržujete bezpečnostní pokyny. Dávejte pozor na své cennosti a dejte si pozor na kapesní zloděje. Měli byste také být dobře připraveni na horké počasí a měli byste se vyhýbat navštěvování města v noci.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Faraonské město Gíza – Tajemné místo v Egyptě

Gíza – město faraonů

Gíza je archeologické místo v Egyptě, které se nachází asi 20 km jihozápadně od Káhiry. Je to jedno z nejznámějších míst starověkého Egypta. Na tomto místě se nacházejí tři velké pyramidy, které byly postaveny v době Staré říše. Největší z nich je Cheopsova pyramida, která byla postavena přibližně v letech 2589-2566 př.n.l.

Velká sfinga

V Gíze se nachází i velká sfinga, která je sochou lva s lidskou hlavou. Tato socha je umístěna vedle Cheopsovy pyramidy a je dlouhá 73 metrů a vysoká 20 metrů. Sfinga byla pravděpodobně postavena v době Staré říše a měla symbolizovat faraónovu moc a vůli.

Pyramidy

V Gíze se nachází tři velké pyramidy – Cheopsova, Chefrenova a Mykerinova. Tyto pyramidy byly postaveny jako hrobky faraonů v době Staré říše. Cheopsova pyramida je největší z nich a dosahuje výšky přibližně 147 metrů. Chefrenova pyramida je nižší než Cheopsova, ale má zase vysoký chrám, který je stále zachován. Mykerinova pyramida je nejmenší ze třech a má výšku asi 66 metrů.

Historie

V Gíze se nachází i několik dalších menších pyramid a hrobek, které byly určeny pro královské rodiny a zasloužilé úředníky. V této oblasti se také nachází některé další historické budovy, jako například chrámy, které sloužily k uctívání egyptských bohů. Gíza byla v době Staré říše jedním z nejvýznamnějších míst v Egyptě a symbolizovala moc a bohatství.


Dovolená v Egyptě v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekPlánování dovolené na Seychelách: Co si musíte připravit ☀️
Další článekÚžasný zájezd na Mauricius – objevte krásy ostrova☀️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno