Dovolená v Severním Kypru: Co navštívit
Dovolená v Severním Kypru: Co navštívit

Egyptská poušť je obrovský území Sahara v Africe, které se táhne od Egypta až po Libyi. Je to jedno z nejsušších a nejužších míst na celém světě, kde je málo vody a kde je teplo po celý rok. Pro mnoho lidí je tato oblast domovem, ale je také domovem mnoha divokých zvířat a ptáků.

Oázy jsou jediným zdrojem vody v Egyptské poušti a jsou obklopeny oázami, palmami a ovocnými stromy. Oázy poskytují útočiště pro životy lidí i zvířat, kteří se v poušti mohou nacházet. Jsou to také důležité obchodní cesty, protože obchodníci často zastavují v oázách, aby si odpočinuli a nabrali potraviny.

Egyptská poušť je obrovské území na severu Afriky, které se táhne od Egypta až po Libyi. Je to jedno z nejsušších a nejteplejších míst na světě, kde je málo vody a je v ní teplo po celý rok. Místní obyvatelé si tu nají svůj domov a také se tu nachází mnoho divokých zvířat a ptáků. Oázy jsou jediným zdrojem vody v Egyptské poušti a jsou obklopeny palmskými háji a ovocnými stromy. Tyto oázy poskytují útočiště nejen lidem, ale i zvířatům žijícím v poušti, a jsou také důležité obchodní cesty, protože obchodníci často zastavují v oázách, aby si odpočinuli a nabrali potraviny.

TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE

Nejkrásnější pouštní krajiny v Egyptě

Egypt je země s nezaměnitelnou pouštní krajinou se svými nezapomenutelnými památkami. Většinou se skládá z písečných dun, které se rozprostírají po celé zemi. Některé z nejkrásnějších pouštních krajin v Egyptě jsou Sinaí, Western Desert, Eastern Desert, White Desert a Siwa Oasis.

Sinaí je nejslavnější a nejnavštěvovanější poušť v Egyptě. Jeho největší atrakcí jsou pohoří Sinai a jeho vrcholky, které dosahují výšky až 7 500 metrů. Tato oblast je také domovem mnoha druhů ptáků, želv a šelem.

Western Desert je krásná oblast s mnoha geologickými útvary, jako jsou duny, kopce a krátery. Oblast obsahuje i kulturní památky starověkých Egypťanů, jako jsou mohyly, příkopy a zříceniny.

Eastern Desert je tvořen písečnými dunami, kopci a několika oázami. Tato oblast je domovem unikátních druhů zvířat, jako jsou žirafy, lvi, gazela a sloni.

White Desert se nachází v severním Egyptě a je to jeden z nejkrásnějších a nejvíce fotografovaných míst v zemi. Oblast je plná bílých písečných dun, které se mění v závislosti na počasí.

Siwa Oasis je oblast s mnoha palmami a jezírky, která se nachází na severozápadě Egypta. Tento siťovitý systém oáz je největší a nejlépe zachovaný v zemi.

Egypt skýtá mnoho pouštních krajin, které jsou plné nezapomenutelných přírodních a kulturních památek. Egypt je skvělé místo pro objevování pouště a poznávání jeho krás.

Egyptská poušť a oázy

Nejlepší oázy v Egyptě

Egypt je obklopený pouští a slouží jako domov mnoha oáz. Nejznámější oázy jsou Siwa, Bahariya, Farafra, Dakhla, Kharga a Siwa. Tyto oázy jsou skvělým místem pro turisty, kteří hledají dobrodružství, protože nabízejí množství příležitostí pro prozkoumání pouště a jezero. Siwa je nejoblíbenější oáza a má nádhernou krajinu, kde se nacházejí i starověké hrobky. Bahariya je známá pro své krásné lomy, jeskyně a unikátní krajiny. Farafra je nejmenší oáza, ale přesto nabízí vynikající turistickou atrakci – modrou oázu. Dakhla je obklopená jezery a lesy a nachází se uprostřed pouště. Kharga je také známá pro svůj zábavný a zajímavý život. Siwa je nejstarší oáza a je plná slonoviny a starého egyptského umění. Více informací o oázách v Egyptě najdete na Wikipedii.

TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE

Co je Egyptská poušť?

Egyptská poušť je rozsáhlý písečný pohoří v Egyptě. Tvoří více než 95% Egypta a jeho hlavní součástí.

Jaké jsou nejvýznamnější části Egyptské pouště?

Nejvýznamnější části Egyptské pouště jsou Western Desert, Eastern Desert, Libyan Desert, Nubian Desert a Sinai Peninsula.

Co jsou to Oázy?

Oázy jsou místa v poušti, kde se nacházejí zdroje vody, jako jsou prameny, potoky nebo jezera. Jsou pro místní obyvatele velmi důležité, protože jim poskytují potravu a vodu.

Jaké jsou nejvýznamnější oázy v Egyptě?

Nejvýznamnější oázy v Egyptě jsou Farafra, Bahariya, Dakhla, Kharga, Siwa a Siwa-el-Gedida.

Egyptská Poušť a Oázy

  • Egyptská poušť zabírá více než polovinu Egypta.
  • Její složení je velmi heterogenní; včetně písčitých dun, kamenitých údolí, kaňonů a vyprahlých vádí.
  • Zahrnuje také Saharu, největší poušť na světě.
  • V poušti jsou i některé oázy, kde se nacházejí zdroje vody a rostou rostliny.
  • Nejvýznamnější oázy jsou Bahariya, Farafra, Dakhla a Kharga.
  • Jednou z nejkrásnějších oáz je Siwa, která je obklopená pískovcovými skalami a palmami.

Egyptská poušť a oázy

• Tento článek je určen pro ty, kteří plánují cestovat do Egypta a chtějí se dozvědět více o egyptských pouštích a oázách.
• Pomůže vám porozumět rozmanitosti a kráse tohoto oblasti, a také vám poskytne informace o tom, co můžete vidět a kam můžete jet.
• Také vám poradí, jak se připravit na svou cestu do Egypta a jak se vyhnout nebezpečím.

 

Kategorie: Dovolená

Předchozí článekDieta Whole30
Další článekNejlepší způsoby nošení stříbrných přívěsků
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno