Home Cestování a dovolená Egypt ařtecká politická krize – historie této krize

Egypt ařtecká politická krize – historie této krize

0
Egypt ařtecká politická krize – historie této krize
Dovolená v Egyptě





Egypt: Archecká politická krize

Egypt: Archecká politická krize

V posledních letech Egypt prochází dlouhodobou politickou krizí. Tato krize se datuje až do roku 2011, kdy došlo k egyptské revoluci. Demonstrace probíhaly v celé zemi a výsledkem bylo sesazení dlouholetého prezidenta Hosniho Mubaraka.

Následky egyptské revoluce

Revoluce s sebou přinesla naděje na lepší budoucnost a demokratickou vládu. Bohužel tyto naděje byly zklamány a výsledkem bylo vládnutí Muslimského bratrstva, které skončilo vojenským převratem v roce 2013.

Aktuální situace v Egyptě

V současnosti vládne v Egyptě prezident Abdel Fattah el-Sisi, který se dostal k moci v roce 2014. Jeho vláda je často kritizována za porušování lidských práv a svobody projevu. Propuštění novinářů, studentů a politických vězňů jsou běžné praktiky a vláda je kritizována i za násilné potlačování protestů.

Podle zprávy Amnesty International z roku 2020, je v Egyptě více než 60 tisíc politických vězňů.

Vliv USA na egyptskou politiku

Spojené státy americké mají v Egyptě důležitý vliv a patří mezi jeho hlavní spojence. Země přijímá ročně miliardy dolarů v americké pomoci a vojenské asistenci.

V souvislosti s egyptskou krizí se americká vláda často vyjadřovala k porušování lidských práv v zemi jednak slovně, ale také například i tím, že omezila finanční pomoc pro egyptskou vládu.

Více informací o vztazích USA-Egypt


Dovolená v Egyptě

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/egypt“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Egyptě v AKCI[/su_button]

Egyptská politická krize – historie této krize

Jak to začalo?

Politická krize v Egyptě začala v roce 2011, kdy se lidé začali bouřit proti dlouholetému prezidentovi Hosnímu Mubarakovi. Demonstrace vedly k jeho pádu a k přechodu k demokratické vládě, avšak situace se stále zhoršovala.

Co se dělo dál?

V roce 2013 byl z moci odstraněn demokraticky zvolený prezident Muslimského bratrstva Mohamed Mursí a nahrazen armádou. Od té doby se v Egyptě sukcesivně střídají vlády a prezidenti, ale země stále trpí politickou nestabilitou a násilím.

Jak to ovlivňuje turisty?

Přestože se turisty snaží egyptská vláda chránit a zlepšit bezpečnost, politická situace může mít dopad na turistický průmysl. Změny ve vládě, politické nepokoje a teroristické útoky mohou být nebezpečné a odradit turisty od cestování do Egypta.

Dovolená v Egyptě

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/egypt“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Egyptě v AKCI[/su_button]





Zájezdy do Egypta

Zájezdy do Egypta

Egypt je země s bohatou historií a krásnými památkami, které lákají turisty z celého světa. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, můžete se těšit na neuvěřitelné zážitky a poznání nových kultur.

Památky v Egyptě

Nejznámější památkou v Egyptě je Káhira, hlavní město země. Zde můžete navštívit pyramidy a sfingu v Gíze nebo egyptské muzeum, kde jsou vystaveny nejvzácnější památky egyptského umění. Další zájemcům mohou posloužit starodávná města Luxor a Alexandria.

Rekreační pobyt v Egyptě

Pro ty, kteří hledají relax, nabízí Egypt krásné pláže a úžasné snorklování. Průzračné vody Rudého moře jsou ideálním místem k potápění a pozorování podmořských záznamů. Mezi nejpopulárnější rekreační destinace patří Hurghada a Šarm el-Šejch.

Historie Egypta

Egypt byl centrem mnoha významných civilizací, jako byly starověké říše a faraónské dynastie. Země je také důležitá pro islámskou kulturu, neboť zde vzniklo mnoho významných muslimských intelektuálů a učenců. O historii Egypta se můžete dozvědět více na wikipedii.


[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/egypt“ background=“#2def4c“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]Dovolená v Egyptě v AKCI[/su_button]

Egyptská arabská politická krize

  • Historie krize

    • Od roku 2011 egyptská politická krize začala pojednávat o arabském jaru a sporných volbách.
    • Po celkových volbách v roce 2012 byl Muhammad Mursí zvolen prezidentem, což vyvolalo kontroversi ohledně jeho islámské Strany svobody a spravedlnosti (FJP).
    • V roce 2013 byl Mursí sesazen vojenským pučem vedeným generálem Abd al-Fatahem as-Sísím, který následně převzal prezidentskou moc.
    • Od té doby země prochází obdobím politické nestability a násilí mezi stoupenci FJP a Sísího vládou.
  • Krize v současné době

    • V roce 2021 probíhají demokratické volby, během nichž se kandidáti snaží získat přízeň lidí a zlepšit situaci v zemi.
    • Napětí mezi stoupenci FJP a Sísího vládou stále trvá a dochází k častým protestům a násilnostem.
    • Zahraničními subjekty je země stále považována za nestabilní a nebezpečnou oblast kvůli teroristickým útokům a politickému napětí.

Kategorie – Dovolená a cestování

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here