Home Cestování a dovolená Co si prohlédnout na dovolené v Lisabonu a okolí

Co si prohlédnout na dovolené v Lisabonu a okolí

0
Co si prohlédnout na dovolené v Lisabonu a okolí
Co si prohlédnout na dovolené v Lisabonu a okolí

Lisabon je plný historických památek a krásných míst. Mezi ně patří Jerónimoský klášter, který byl postaven v 16. století, a slavná Mostecká věž vybudovaná v 15. století. Návštěvníci mohou také vyrazit na návštěvu národního parku Sintra-Cascais a prozkoumat jeho divoké přírodní krásy. Kromě toho, že jsou turisté vítáni v Lisabonu, mohou se také vydat do okolí a navštívit města jako Obidos, Évora a Sintra a prohlédnout si jejich památky a architekturu.

Lisabon je skvělou destinací pro dovolenou plnou památek a poznávání. Navštívit můžete historický Jerónimoský klášter z 16. století nebo slavnou Mosteckou věž z 15. století. Nezapomeňte také na návštěvu národního parku Sintra-Cascais, kde můžete obdivovat divoké přírodní krásy. A nezůstávejte pouze v Lisabonu – v okolí se nachází mnoho míst jako Obidos, Évora a Sintra, která stojí za návštěvu.

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/dovolena“ background=“#ef2d2f“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE[/su_button]

Nejlepší památky a turistické atrakce v Lisabonu

Lisabon je jedním z nejkrásnějších míst na světě, s mnoha historickými památkami, nádhernými výhledy a bohatou historií. Nejznámější památkou je Torre de Belém, starobylá věž postavená v 16. století. Dalšími oblíbenými památkami jsou katedrála svatého Víta, Most 25. května a Jeronýmův klášter.

Kromě historických památek můžete v Lisabonu navštívit i moderní turistické atrakce jako Oceanárium, Panteón Nacional a Kabaret Fado. Lisabon také nabízí mnoho nádherných vyhlídek, které stojí za to vidět. Mezi nejpopulárnější patří Miradouro de Santa Luísa, Miradouro da Graça a Miradouro de São Pedro de Alcântara.

Co si prohlédnout na dovolené v Lisabonu a okolí

Tipy na výlety do okolí Lisabonu

Portugalsko je plné krásných míst, která stojí za to navštívit. Na dovolenou do Lisabonu a jeho okolí to může být skvělá volba. Mezi nejkrásnější místa, která byste mohli navštívit, patří Sintra, Cascais, Óbidos, Fatima a Évora. V Sintře můžete obdivovat královský palác a luxusní parky, v Óbidosu se můžete projít starobylým městem, v Cascais můžete obdivovat nádhernou přírodu a místní kuchyni, v Fátimě se projít po místních poutních místech a v Évorě se můžete projít po místních tržištích a uměleckých galeriích. Pro každého, kdo miluje dobrodružství, je Portugalsko plné možností, které stojí za to vyzkoušet.

[su_button url=“https://dokonala-zena.cz/dovolena“ background=“#ef2d2f“ color=“#ffffff“ size=“13″ icon=“icon: arrow-right“]TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE[/su_button]

Co si prohlédnout na dovolené v Lisabonu a okolí?

Lisabon je plný zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Mezi nejznámější patří Praça do Comércio, starobylá čtvrť Alfama, Belém Tower, Jeronimos Monastery či chrám Santa Engracia. V okolí Lisabonu se můžete vydat na prohlídku Sintry, Estorilu, Cascais, Cabo da Roca, Obidosu, Fatimy nebo Evory.

Co si prohlédnout na dovolené v Lisabonu a okolí?

  • Lisabon – staré město Alfama, historické centrum Belém, zábavní park Parque das Nações
  • Sintra – paláce, zahrady a sídla ve starobylém městě
  • Cascais – letovisko a historický palác
  • Óbidos – městečko s mohutnou věží a barokními domy
  • Sesimbra – nádherné pláže a útesy
  • Evora – univerzitní město se řadou kostelů a historických památek
  • Algarve – romantické zátoky, pláže, kláštery a hradby

Co si prohlédnout na dovolené v Lisabonu a okolí

– Tento článek je určen pro všechny, kteří se chystají na dovolenou do Lisabonu a okolí.
– Pomůže vám zorientovat se ve všech zajímavých místech, která stojí za vidění.
– Představíme vám přehled zajímavých míst, která byste měli navštívit.

 

Kategorie: Dovolená

Previous article Řasy žen: Jaké jsou nejnovější trendy v líčení❤️
Next article Jídelníček po dvacítce pro plnění energie a vitalitu
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here