Home Cestování a dovolená Dovolená v Bulharsku bez hromadné turistiky – kde najít klid a pohodu?🏖️

Dovolená v Bulharsku bez hromadné turistiky – kde najít klid a pohodu?🏖️

0
Dovolená v Bulharsku bez hromadné turistiky – kde najít klid a pohodu?🏖️

Dovolená v Bulharsku bez hromadné turistiky – kde najít klid a pohodu?

Dovolená v Bulharsku bez hromadné turistiky – kde najít klid a pohodu?

Bulharsko je zajímavá destinace pro dovolenou, ale mnoho turistů volí hromadnou turistiku a oblasti s velkým množstvím lidí. Pokud hledáte klidné a mírumilovné místo pro dovolenou, zvažte následující destinace:

1. Nesebar

Tento malebný městečko na černomořském pobřeží Bulharska patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace v této zemi. I přesto je zde stále možné najít klidné a romantické pláže, které jsou těžko dostupné pro hromadnou turistiku. Pro ty, kteří milují historii, je Nesebar ideální místem, protože zde můžete najít mnoho historických památek.

2. Sozopol

Toto malebné přímořské město má mnoho kouzla. Nebudete zde najít velké hotely, ale místo toho malé rodinné hotely a pensiony. Můžete se projít uličkami starého města Sozopol a prohlédnout si mnoho obchodů s uměleckými dílnami, které nabízejí originální bulharskou keramiku a šperky. Sozopol také nabízí mnoho skvělých restaurací a bister.

3. Černé moře – Burgas

V Burgasu si můžete vychutnat klidné pláže a průzračnou vodu Černého moře. Město má pestrou historii, kterou si můžete prohlédnout v muzeu Burgas nebo návštěvou historického centra města. V Burgasu najdete také mnoho skvělých restaurací a bister, které nabízejí tradiční bulharské jídlo.

Při hledání klidné a nekomerční destinace v Bulharsku je důležité strávit čas plánováním a výběrem ideálního místa pro vás. Ujistěte se, že vyhledáváte malé hotely a pensiony a zvažujete destinace, které nejsou turisticky přeplněné.

Pokud hledáte více informací o Bulharsku, naleznete je na oficiálních stránkách Velvyslanectví USA v Bulharsku.Dovolená Bulharsko

Dovolená v Bulharsku bez hromadné turistiky – kde najít klid a pohodu?

Kde v Bulharsku hledat klid a pohodu?

Pokud hledáte místa v Bulharsku, kde budete mít klid a pohodu bez davů turistů, máme pro Vás několik tipů:

– Od metropole Sofie se sjeďte na jih do pohoří Rila, kde najdete klidné vesničky se starými kostely a kláštery. Typické jsou také horské chaty se stylovou atmosférou.

– Vydejte se na pobřeží Černého moře a nezůstávejte jen na populárních plážích. Prozkoumejte menší města a vesnice, jako například Nesebar s historickým centrem.

– Mít klid a pohodu můžete i v národních parcích, kde se rozprostírají hory, lesy a jezera. Mezi nejznámější patří národní park Pirin, oblast Kresna a Národní park Rila.

Jak si zarezervovat dovolenou mimo hromadné turistiky?

Pokud chcete strávit dovolenou v Bulharsku mimo hromadné turistiky, nejlepším řešením je rezervace ubytování v menších hotelech, penzionech a apartmánech. Zkuste také kempování, nebo pronajmout si vlastní chatu nebo chalupu. Nezávislou dovolenou mimo turistické střediska si můžete naplánovat také pomocí online portálů s nabídkou ubytování, jako například Booking.com nebo Airbnb.

Nebuďte vázáni pouze na letní sezónu a využijte také levnější ceny ubytování v jarních a podzimních měsících.

Co navštívit na dovolené mimo hromadnou turistiku?

Pokud se rozhodnete pro dovolenou mimo hromadné turistické oblasti, nemusíte se bát, že byste o něco přišli. V Bulharsku najdete mnoho i nezvykle krásných turistických destinací. Některé z nich jsou:

– Monastyr Rila: největší a nejznámější objekt kláštera v Bulharsku, vyhlášený zejména svou unikátní architekturou.

– Koprivštice: malebné městečko, které se pyšní velkým množstvím dochovaných památek.

– Rozhledna Buzludža: monumentální vyhlídková věž, která vás překvapí svou odvážnou architekturou a úžasnými výhledy do krajiny.

– Fortezza Mare: Jeskyně s pravěkými malbami a zvláštními kamennými útvary v okolí městečka Madara.

Dovolená v Bulharsku

Dovolená v Bulharsku v AKCI
Nezapomenutelná dovolená v Bulharsku

Dovolená v Bulharsku

Bulharsko je oblíbenou turistickou destinací v Evropě, kterou navštíví každoročně tisíce turistů hledajících slunce, moře, vynikající kuchyni a historická města.

Pláže a vodní sporty

Bulharsko nabízí mnoho krásných pláží a oblázkových zátok. Nejpopulárnějšími letovisky jsou Zlaté Písky, Sluneční pobřeží a Albena. Tyto letoviska nabízejí vynikající podmínky pro milovníky vodních sportů jako je windsurfing, kitesurfing, plachtění, jachting a vodní lyžování.

Kulturní zážitky

Bulharsko má dlouhou historii a nabízí mnoho kulturních zážitků. V centru Sofie můžete navštívit katedrálu sv. Alexandra Něvského, která je největší pravoslavnou katedrálou na Balkáně. V Plovdivu pak najdete staré město plné historických památek a antickou třetí největší arénu na světě.

Bulharská kuchyně

Bulharská kuchyně je pravdivou ukázkou Balkánské gastronomie. Tradiční bulharské jídlo je banicka, pečený chléb plněný sýrem nebo masem. Další bulharskou specialitou je šopska salát, směs rajčat, okurek, papriky a sýra. Bulharská vína jsou také velmi oblíbená, nejvíce produkované odrůdy jsou Cabernet Sauvignon a Merlot.

Pro více informací o Bulharsku navštivte Bulharsko na Wikipedii


Dovolená Bulharsko

Dovolená v Bulharsku v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Previous article Růstové sérum na řasy: vybíráme to nejlepší❤️
Next article Nejkrásnější pláže na Mauriciu, které musíte vidět☀️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here