Doporučená místa k návštěvě při dovolené v Tunisku

Doporučená místa k návštěvě při dovolené v Tunisku

Hammamet

Hammamet je jedním z nejkrásnějších letovisek v Tunisku. Můžete se tady kochat úchvatnými plážemi, historickými památkami a tradičními trhy. Doporučujeme si projít historické centrum a následně ochutnat místní speciality v restauracích nebo na tržištích.

Sidi Bou Said

Sidi Bou Said je malé městečko, které se nachází na kopci nad pobřežím. Je to pravděpodobně nejhezčí místo v Tunisku. Kromě toho, že toto město nabízí úchvatné výhledy, můžete se zde projít zahradami a návštěvě jednu z nejznámějších mešit v Tunisku – Abou Hassan Thabti.

Tunis

Tunis je hlavní město Tuniska a nabízí velké množství krásných historických budov a muzeí. Mezi nejznámější patří Bardo Museum, kde se nachází velké množství antických vykopávek. Kromě toho je v blízkosti města i antické město Kartágo, které stojí za návštěvu.

Link na relevantní webovou stránku – US Travel Information for TunisiaDovolená v Tunisu

Dovolená v Tunisu v AKCI

Doporučená místa k návštěvě při dovolené v Tunisku

1. Sidi Bou Said

Toto městečko leží přímo u pobřeží a je známé svými bílými domky s modrými dveřmi a okny. Můžete si zde projít úzkými uličkami a užít si nádherný výhled na moře.

2. Kairouan

Prohlédněte si nejstarší město v Tunisku, které je plné historických památek. Navštivte mešitu Sidi Oqba a vychutnejte si atmosféru tichých ulic a trhů.

3. Djerba

Navštivte největší ostrov Tuniska, který je známý svými písečnými plážemi, palmami a krásnými hotely.

4. Staré město v Túnez

Toto město vám nabídne největší množství historických památek. Navštivte archeologický park, Velkou mešitu a římské amfiteátry.

5. Sousse

Toto město leží přímo u moře a nabízí mnoho možností pro zábavu a relaxaci. Projděte se po nábřeží a užijte si nádherný výhled na pláž a modré moře.

Dovolená v Tunisu

Dovolená v Tunisu v AKCI
Dovolená Tunisko – Co vás na této destinaci nejvíce překvapí?

Dovolená Tunisko: Co vás na této destinaci nejvíce překvapí?

Pokud hledáte destinaci pro vaši další dovolenou, Tunisko by mohlo být tou pravou volbou. Země slunečních pláží, pestrobarevných trhů a fascinující kultury se stává stále populárnější mezi evropskými turisty. Co můžete očekávat během vašeho pobytu v Tunisku?

Pestrobarevné trhy

Tunisko je známé svými trhy, kde můžete najít všechno – od koření až po ručně vyrobené suvenýry. Na trzích vás přivítají hlasité barvy a vůně připomínající Východ. Pokud jste na dovolené v Tunisku, neváhejte navštívit trhy, například trh v Soussu nebo v hlavním městě Tunis.

Slunečné pláže

Jedním z hlavních důvodů, proč si turisté vybírají Tunisko, jsou slunečné pláže. Díky tomu, že Tunisko má přístup k moři, můžete na výběr z mnoha různých pláží. Mezi nejpopulárnější patří pláž Hammamet nebo Port el Kantaoui. Pokud hledáte místo, kde si užijete klidnou atmosféru, můžete zkusit navštívit menší pláže, které nejsou tak turisticky vyhledávané.

Pokud se chystáte na dovolenou v Tunisku, nezapomeňte vyzkoušet místní speciality, jako jsou třeba harissa či tajin. A pokud se chcete dozvědět více o této zajímavé zemi, navštivte prosím Wikipedii.


Dovolená v Tunisu v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekDo mauricijského deštného pralesa – Zážitek na celý život☀️
Další článekHurghada 2023: Co očekávat?
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno