Co vidět na Seychelách: nejzajímavější památky a turistické atrakce

Pláže na Seychelách

Baie Lazare

Baie Lazare je jednou z nejkrásnějších pláží na Seychelách s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou. Je oblíbenou mezi turisty i místními a nabízí mnoho aktivit, jako např. potápění a šnorchlování.

Anse Source d’Argent

Tato pláž se nachází na ostrově La Digue a je známá svými unikátními skalními útvary a krásnými scenériemi, které ji činí jednou z nejvíce fotografovaných pláží na světě.

UNESCO světové dědictví

Vallée de Mai na Praslinu

Vallée de Mai je chráněné území na ostrově Praslin, které je domovem endemickým druhům flóry, jako jsou kokosové palmy a papouščí květ. Údolí je také známé pro jeho přírodní krásy a naučné stezky.

Národní parky a rezervace

Národní park Morne Seychellois na Mahé

Tento národní park se nachází na ostrově Mahé a je největším parkem na Seychelách. Nabízí návštěvníkům úžasné přírodní scenérie, jako jsou vodopády, horské vrcholy a tropické lesy, a žije zde také mnoho endemických druhů zvířat a rostlin.

Rezervace Aldabra Atoll

Tato rezervace se nachází na souostroví Aldabra Atoll, které je největším koralovým atollem na světě. Je známá pro své želvy obří, které zde žijí a jsou jedním z největších druhů želv na světě.

Pro více informací o Seychelách navštivte oficiální stránky turistické kanceláře Seychel.Dovolená Seychely

Co vidět na Seychelách: nejzajímavější památky a turistické atrakce

Národní park Vallée de Mai

Národní park Vallée de Mai se nachází na ostrově Praslin a je známý svou unikátní flórou a faunou. Zde můžete spatřit endemické druhy, jako jsou kokosové ořechy, palemové druhy a mnoho dalších. Jde o jedinečnou přírodní rezervaci, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pláže Anse Lazio a Anse Source d’Argent

Seychelské pláže patří k nejkrásnějším na světě a vynikají svým bílým pískem a průzračnou vodou. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější patří pláže Anse Lazio na Praslinu a Anse Source d’Argent na La Diggu. Na obou plážích najdete komfortní vybavení a možnost vodních sportů.

Ostrov La Digga

Ostrov La Digue nabízí úchvatnou přírodu, která láká všechny milovníky turistiky. Nejlepší způsob, jak tuto krásu poznat, je půjčení kola. Na ostrově se nachází řada zajímavých míst, jako je národní park Veuve Reserve, který je známý svými endemickými druhy ptáků. Také tu najdete malebné pláže a útesy, které nabízejí krásný výhled na oceán.

Victoria

Victoria je hlavním městem Seychel a jeho návštěva je skvělou příležitostí, jak poznat kulturu a historii ostrovů. Mezi nejzajímavější atrakce patří katedrála Immaculate Conception, tržnice Sir Selwyn Clarke a řada historických budov. Město nabízí také skvělé možnosti nakupování a gastronomické zážitky.

Dovolená Seychely

Seychely v AKCI
Dovolená Seychely – nejlepší pláže a atrakce

Dovolená Seychely – nejlepší místo pro relaxaci

Dovolená Seychely je snem každého, kdo hledá relaxaci na nádherných plážích v tropickém ráji. Toto ostrovní souostroví v Indickém oceánu nabízí nepřeberné množství palmových pláží s bílým pískem a průzračnou vodou.

Nejoblíbenější pláže na Seychelách

První pláže, které jsou nutné navštívit jsou Anse Source d’Argent, Baie Lazare, Beau Vallon a Petite Anse. Anse Source d’Argent je jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Tento rozmanitý ráj ve stínu palmy je ideální pro relaxaci a nádherné procházky.

Další oblíbenou pláží je Baie Lazare, přímořské městečko s pláží, která je ideální pro surfování a vodní sporty. Beau Vallon je nejvíce oblíbená pláž na ostrově Mahé, má dokonalé podmínky pro šnorchlování a koupání a během večerních hodin se stává místem konání mnoha kulturních a zábavných akcí.

Petite Anse má tiché vody a je obklopena navíc vysokými horami, které poskytují nádhernou scenérii. Je vhodná pro ty, kteří hledají klid a odpočinek.

Atrakce pro turisty na Seychelách

Kromě krásných pláží, je na Seychelách mnoho dalších zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Mezi nejvýznamnější patří přírodní rezervace Vallee de Mai, kde můžete pozorovat vzácné druhy rostlin a zvířat, jako například obrovské kokosové palmy, chameleonů a netopýrů.

Jinou populární atrakci je Aldabra Atoll, ostrov, který je domovem ohrožených želv a jiných morsky žijících živočichů.

Závěr

Dovolená seychely je skvělé místo pro relaxaci a užívání si tropického ráje v dokonalém klidu. Nebudete litovat návštěvy tohoto krásného místa, kde uvidíte nezapomenutelné scenérie a nádherné pláže.

Pro více informací o Seychelách navštivte wikipedii.


Dovolená Seychely

Seychely v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekJak si užít Santorini levně – 10 tipů pro úspornou dovolenou na ostrově🏖️
Další článekRevitalash sérum na řasy: Jak získat krásné a zdravé řasy❤️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno