Home Cestování a dovolená Co ochutnat a kde najít tradiční seychelskou kuchyni ☀️

Co ochutnat a kde najít tradiční seychelskou kuchyni ☀️

0
Co ochutnat a kde najít tradiční seychelskou kuchyni ☀️

Co ochutnat a kde najít tradiční seychelskou kuchyni

Tradiční seychelská kuchyně

Seychelská kuchyně je unikátní směsicí africké, asijské a evropské kuchyně díky zemi neuvěřitelné historii a geografické poloze. Seychely jsou tvořeny řadou ostrovů v Indickém oceánu a továrnou se odráží v tradičních jídlech na ostrovech.

Co ochutnat

  • Curry – Syrový zázvor, cesnak, cibule, chilli, kmín, muškátový oříšek a další koření se smíchají s kokosovým mlékem a vaří se s různým masem nebo rybomi dochucuje se citronovou šťávou a solí.
  • Rougaille – Tradiční omáčka z rajčat, papriky a cibule, kterou se podává k různým jídlům.
  • Chatini – Salsa ze zelené nebo červené papriky a cibule, dochucena octem, česnekem a chilli.
  • Pouti – Rýžové koláčky plněné rybou, masem nebo zeleninou, podávané s omáčkou z rajčat a chilli.

Kde najít tradiční seychelskou kuchyni

Najít tradiční seychelskou kuchyni můžete v mnoha restauracích a stáncích s rychlým občerstvením na Seychelských ostrovech. Pokud se nacházíte v USA, doporučujeme zkusit exotickou kuchyni Seychel ve státě New York, kde můžete najít restauraci jako Seychelles, specializovanou na seychelskou kuchyni.Dovolená Seychely

Co ochutnat v tradiční seychelské kuchyni?

V tradiční seychelské kuchyni můžete ochutnat mnoho chutných pokrmů. Mezi nejznámější patří:

  • Carri Poule – kuřecí kari s rýží
  • Cari Bernique – ústřicové kari
  • Cari Zourite – chobotničí kari
  • Cari Langouste – kari s humrem
  • Cari Coco – kokosové kari s rybou
  • Salade Tibou – zeleninový salát s rybou

Kromě toho můžete ochutnat také tradiční pokrmy z ovoce a zeleniny, jako je například chutný ovocný koktejl z mango, ananasu a papáji nebo zapečené banány.

Kde najít tradiční seychelskou kuchyni?

V Seychelách se nachází mnoho restaurací, které nabízejí tradiční seychelskou kuchyni. Pokud chcete ochutnat tradiční jídla v autentickém prostředí, doporučujeme navštívit místní trhy, kde můžete ochutnat mnoho místních specialit. Mezi nejznámější trhy patří Victoria Market na Mahé nebo Sir Selwyn Selwyn-Clarke Market na Praslinu.

Dovolená Seychely

Seychely v AKCI
Dovolená Seychely – Vyjímečný zážitek na ostrovech v Indickém oceánu

Dovolená Seychely – Vyjímečný zážitek na ostrovech v Indickém oceánu

Plánujete letní dovolenou a hledáte místo, které vám nabídne opravdu nezapomenutelný zážitek? Co takhle vyrazit na Seychelské ostrovy? Tento ráj na zemi nabízí krásné pláže, průzračné moře a zajímavou flóru a faunu.

Co naučit se před cestou na Seychelské ostrovy?

Aby byla vaše dovolená na Seychelách co nejlepší, je dobré se předem trochu připravit. Měli byste vědět, že Seychelské ostrovy jsou velmi populární turistickou destinací, proto je vhodné si ubytování zarezervovat co nejdříve. Dále mějte na paměti, že na Seychelách platí jejich měna rupie a v některých menších obchodech a restauracích nemusí být přijímány kreditní karty. Pokud si chcete pronajmout auto, mějte na paměti, že se zde jezdí vlevo.

Co navštívit na Seychelách?

Na Seychelských ostrovech můžete navštívit mnoho zajímavých míst. Jedním z nejpopulárnějších je park Vallée de Mai, kde roste endemický druh kokosové palmy kokosovník ořechoplodý. Tento druh palm můžete vidět pouze na Seychelách a na několika málo dalších místech na světě.

Dále se vydejte na ostrov La Digue, kde najdete nádherné pláže a rybářská vesnice. Navštivte také ostrov Praslin, kde můžete vidět karetu velkou, největší želvu na světě.

Závěr

Na Seychelských ostrovech se můžete těšit na krásné pláže, úchvatnou přírodu a zajímavé atrakce. Pokud se budete chtít vyhnout velkým davům turistů, zvažte návštěvu mimo hlavní turistickou sezónu. V každém případě se na Seychelách určitě nebudete nudit!

Pro více informací navštivte Wikipedii


Dovolená Seychely

Seychely v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Previous article Zdobení se pro Kapverdy: Co obleč.
Next article Jak rozlišit různé druhy krásných řas?❤️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here