Dovolená v Egyptě
Dovolená v Egyptě

Výhled na Káhiru – Cairo Tower

Cairo Tower

Cairo Tower je jednou z nejvyšších budov v Egyptě a nachází se v Káhiře. Věž byla postavena v roce 1961 a slouží jako národní symbol. Uvnitř věže se nachází rozhledna, která nabízí úžasný výhled na město a okolní krajinu.

Vynikající výhled

Na rozhledně v Cairo Tower se můžete těšit na fascinující výhled na celou Káhiru. Budete mít možnost vidět řeku Nil, velkou pyramidu v Gíze, Sakkárskou stepní pyramidu a mnoho dalších historických památek.

Z rozhledny v Cairo Tower také uvidíte moderní stranu Káhiry, včetně moderních bytových domů, obchodních center a obchodů. Výhled je nejlépe viditelný za slunečného dne, ale i v noci se může stát, že vás panorama města okouzlí.

Jak se tam dostat

Cairo Tower se nachází v centru Káhiry a je snadno dostupná všemi druhy dopravy. Můžete použít místní metro nebo pokud máte rádi dobrodružství, tak si můžete pronajmout rikšu. Vstupenky na rozhlednu jsou k dispozici přímo v budově a cena je velmi přijatelná.

Pokud se rozhodnete navštívit Káhiru, rozhodně nevynechejte návštěvu Cairo Tower. Nabízí úchvatný výhled na město, který pamatujete navždy.

Lonely PlanetDovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Co je Cairo Tower?

Cairo Tower je nejvyšší věž v Káhiře, Egyptě. Byla postavena v roce 1961 a dosahuje výšky 187 metrů. Věž byla navržena jako komunikační věž, která dnes slouží jako vyhlídková věž.

Jaká je výhoda návštěvy Cairo Tower?

Z Cairo Tower se otevírá nádherný výhled na celé město Káhiry. Věž je umístěna na nejvyšším kopci v metropoli a umožňuje návštěvníkům vidět mnoho známých památek, včetně Nilu, Káhirského mešity a Egyptského muzea.

Kolik stojí vstupné do Cairo Tower?

Vstupné do Cairo Tower se liší v závislosti na věku návštěvníka a času návštěvy. Ceny se pohybují od 30 egyptských liber za děti do 70 egyptských liber za dospělé v období mimo noční provoz.

Jaký je nejlepší čas na návštěvu Cairo Tower?

Nejlepší čas na návštěvu Cairo Tower je brzy ráno nebo pozdě večer, kdy jsou teploty nižší a město je osvětleno. V těchto časech je výhled z Cairo Tower ještě krásnější a atmosféra je klidnější.

Kolik času potřebuji na návštěvu Cairo Tower?

Návštěva Cairo Tower vám může zabrat od půl hodiny do jedné hodiny. Záleží na tom, jak dlouho si chcete vychutnávat výhled a fotit okolní scenérie.

Je Cairo Tower bezbariérová?

Cairo Tower není plně bezbariérová, ale je k dispozici výtah a rampa pro vozíčkáře.

Mohu v Cairo Tower najít restaurace?

V Cairo Tower se nachází restaurace, kde si návštěvníci mohou vychutnat tradiční egyptská jídla, mezinárodní kuchyně a nápoje. Restaurace podává jídla v průběhu celého dne.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v AKCI

Výhled ze střechy Káhiry

Káhirská věž je jedním z nejvíce ikonických symbolů města Káhira. Je to nejvyšší stavba v Egyptě, vysoká přes 180 metrů, a nabízí nádherný panoramatický výhled na celé město.

Návštěva Káhirské věže

Káhirská věž je otevřená každý den od rána do večera. Vstupné stojí 200 egyptských liber. Z vrcholu věže můžete vidět celou metropoli i pyramidy v Gíze, které se nacházejí asi 24 kilometrů daleko. Návštěva věže je jednou z nejvíce doporučených věcí, kterou můžete v Káhiře udělat.

Historie Káhirské věže

Věž byla postavena v roce 1961 a dokončena v roce 1962. Původně byla stavba navržena jako vysílač, ale později se stala jednou z nejvíc navštěvovaných turistických atrakcí v Egyptě.

Co vidět na vrcholu věže

Vrchol věže je vybavený restaurací, kavárnou a obchodem se suvenýry. Návštěvníci také mohou využít dalekohledy k prohlídce města a okolí.

Pro více informací o návštěvě Káhirské věže navštivte oficiální stránku http://www.cairotower.net/.

Dovolená v Egyptě v AKCI

Kategorie – Dovolená a cestování

Předchozí článekJak se pohybovat na Seychelách: Tipy a rady pro pohodlnou dovolenou ☀️
Další článekLuxusní dovolená na Mauriciu – prožijte nezapomenutelný zážitek☀️
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno