Jak se připravit na cestu do Turecka
Jak se připravit na cestu do Turecka

Dominikánská republika je známá pro svou chutnou, rozmanitou a cenově dostupnou ulice jídlo. Nejlepším místem, kde ho najít, je náměstí La Zurza v Santo Domingu, kde se každý den shromažďuje přibližně 70 stánků s jídlem. Návštěvníci mohou ochutnat vše od tradičních domorodých jídel, jako je sancocho a locrio, po mezinárodní jídla typická pro Dominikánskou republiku, jako je tostones a quipes. Také mohou ochutnat sladkosti, jako je dulce de leche a patacones.

Dominikánská republika je zemí s bohatou kuchyní a nejlepším místem, kde ji najít, je náměstí La Zurza v Santo Domingu. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční domorodá jídla, mezinárodní jídla typická pro Dominikánskou republiku a sladkosti.

TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE

Obľúbené pouličné jedlá v Dominikánskej republike

V Dominikánskej republike sú cestovatelia oboznámení s množstvom lahodných pouličných jedál. Najobľúbenejšie sú mangús, chicharrón, sancocho, mofongo, la bandera dominicana a batata vianda. Mangús je obľúbené ovocie, ktoré sa konzumuje s chilli, limetkou, soľou a cukrom. Chicharrón je vyprážaný slaný chrumkavý kúsok bravčovej kože, často servírovaný s limetkovou šťavou a chilli. Sancocho je typická polievka, vyrobená zo 7 druhov mäsa, korenia a zeleniny. Mofongo je typické mäsové jedlo, pripravené s chrumkavými banánmi alebo tukem. La bandera dominicana je kombinácia zo 3 jedál: ryža, fazuľové fazole a kuracie alebo bravčové mäso. Batata vianda je vyprážané mäso s batatami a zeleninou.

Kde najít nejlepší street food v Dominikánské republice

Nejlepší místa pro ochutnávku street foodu v Dominikánské republice

Dominikánská republika je bohatá na různé druhy street foodu, které jsou oblíbené u místních i turistů. Nejlepší místa pro ochutnávku street foodu jsou Santo Domingo, Puerto Plata, Samana a La Romana. Všechny tyto města mají mnoho obchodů, tržišť a restaurací s tradičními street foody včetně plátků masa, dušeného zelí, zeleninových salátů, sladkostí a mnoho dalších. Navíc, většina těchto míst nabízí i různé typy místního alkoholu, jako je ron, cerveza, ponche a víno.

TIP: Dovolená za nejlepší cenu – ZDE

Kde najít nejlepší street food v Dominikánské republice?

Dominikánská republika je domovem mnoha druhů street foodu. Nejlepší místa pro ochutnávku street foodu jsou v Santo Domingu, který je hlavním městem a kde se nachází mnoho různých druhů street foodu. Dále můžete najít street food na ulicích Puerto Plata, Santiago a La Vega. V Santo Domingu si můžete vychutnat klasické domácí jídlo jako jsou empanady, chicharron a plátky ananásu. V Puerto Plata si můžete vychutnat klasické místní speciality jako jsou bacalaítos a pastelitos. Santiago je známý pro svoji street food specialitu plněnou kukuřicí, kterou nazývají mofongo. La Vega je známá pro své tradiční jídlo habichuelas con dulce, které je sladké a slané.

Nejlepší Street Food v Dominikánské Republice

  • Dominikánská republika je domovem mnoha chutných a vybraných street foodů.
  • Nejlepší místa pro ochutnání street foodů jsou městské trhy, kde se nacházejí stánky s občerstvením.
  • Kromě toho, abyste mohli ochutnat různé druhy street foodů, můžete také najít rychlé občerstvení v restauracích a kavárnách.
  • Mezi nejoblíbenější street foody v Dominikánské republice patří tzv. „Chicharron“ – smažené vepřové maso, které se podává se sladkými bramborami.
  • Dalšími populárními street foody jsou mangú (vařená bramborová kaše) a yaniqueques (smažené kukuřičné placky).

Kde najít nejlepší street food v Dominikánské republice

Tento článek je určen pro všechny cestovatele, kteří se chtějí dozvědět o nejlepších street-foodových destinacích v Dominikánské republice. Pomůže jim poznat nejlepší místa k jídlu a poskytne jim informace o nejlepších street-foodových specialitách v této oblasti.

Nejlepší street food v Dominikánské republice lze najít na následujících místech:

• Santo Domingo – toto je hlavní město Dominikánské republiky a nabízí spoustu street foodových možností. Od tradičních domorodých jídel po kreolskou kuchyni až po moderní kuchyni.

• Puerto Plata – toto přímořské město je známé svou úžasnou street foodovou scénou. Nabízí širokou škálu možností od tradičních jídel až po moderní jídla.

• Boca Chica – toto přímořské město je plné života a nabízí úžasné street foodové možnosti. Je to ideální místo pro milovníky ryb a mořských plodů.

• La Romana – toto krásné město je plné street foodových možností. Je to místo, kde se můžete dozvědět o tradičních jídlech a specialitách z regionu.

• Punta Cana – toto je jedno z nejznámějších míst Dominikánské republiky a nabízí širokou škálu street foodových možností. Od tradičních jídel až po moderní jídla.

 

Kategorie: Dovolená

Předchozí článekRomantická dovolená na ostrově
Další článekRomantická dovolená na pláži
Ahoj, jmenuji se Hanka a jsem blogerka, která se specializuje na témata pro moderní ženy. Snažím se inspirovat a motivovat ženy, aby žily svůj život naplno a nezávisle. Na mém blogu se zaměřuji na různá témata, jako jsou móda, krása, zdraví, vztahy, kariéra a cestování. Mám velkou vášeň pro psaní a ráda sdílím své myšlenky a zkušenosti s ostatními. Snažím se psát z osobní zkušenosti a zahrnuji do svých článků i příběhy a rady od jiných žen. Věřím, že sdílení našich příběhů může pomoci a motivovat druhé ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno