retofy 2

Briliantové šperky a snubní prsteny

Krásy není nikdy dost a v oblasti šperků toto rčení platí víc než kde jinde. Lidé se různými způsoby krášlí od nepaměti, historicky se nedá určit, kdy byl vyrobený první šperk. Dá se ale říct, že mezi první ozdoby patří různé doplňky oblečení a také různé šperky, jako jsou náušnice, řetízky a prsteny. Postupem času se tato oblast vyvíjela velice dynamicky, vznikly specializované šperkařské firmy a celá odvětví. V dnešním článku vám chceme přiblížit jeden specifický šperk z kategorie prstenů – jsou jím snubní prsteny.

 

Snubní prsteny

Snubní prsteny zaujímají velice specifické místo v oblasti šperků a prstenů. Už jejich význam je specifický a tomu odpovídá také jejich design. Ten je také částečně definován tím, že snubní prsteny se většinou vyrábějí v páru. V tomto páru můžou bát I drobné odlišnosti a ti nejen ve velikosti prstenu.

V zásadě můžeme snubní prsteny rozdělit na snubní prsteny hladké a ty, které jsou osázené některými drahými kameny. Nejčastěji to jso brilianty nebo zirkony. Výjimečně se snubní prsteny osazují některými z polodrahokamů.

 

Jak vybrat ten pravý snubní prsten

Dnes již všichni výrobci a prodejci vystavují své snubní prsteny na internetu. Nejrychlejší možnost, jak se zorientovat v široké nabídce snubních prstenů je právě první výběr na stránkách výrobců nebo prodejců. V konečné fázi je dobré navštívit některou z kamenných prodejen a prsteny si osobně prohlédnout a vyzkoušet. Pokud velikost snubního prstenu ideálně nesedí, lze ji individelně upravit.

Přejeme radostný výběr vašich snubních prstenů.

About Hanka

Hanka
Ahoj, jsem Hanka. Baví mě fitness, zdravá strava a věčný boj s nadbytečnými kilogramy :) Pokud máte zájem o uveřejnění článku, či cokoliv jiného, klidně napište :) xfit.redakce@gmail.com