Capturedsf

Ubytujte se během Velikonoc v Blansku a objevujte Moravský kras

Nevíte co s volným časem o Velikonocích a nechcete jen tak zůstat doma? Přijeďte oslavit svátky jara do malebného prostředí Moravského krasu.

Kam na Velikonoce?

Ubytování Blanskoje vhodným ubytování pro rodiny s dětmi, menší i větší skupinky či jednotlivce. Město Blansko je považováno za vstupní bránu do Moravského krasu a tak ten, kdo se ubytuje právě zde, ten získá nejen klid pro svou relaxaci, ale také vynikající výchozí bod pro plánování nejrůznějších výletů do okolí. Moravský kras si přímo zamilujete pro jeho krásnou přírodu. Tento region je charakteristický známou krasovou oblastí, která je plná jeskynní, propastí i skal. Za návštěvu stojí rozhodně všechny veřejnosti zpřístupněné jeskyně, nezapomenutelný zážitek si děti odnesou především z Punkevní jeskyně, kam se dostanete až na dno propasti Macocha a na člunech poplujete po podzemní říčce Punkvě. Dech beroucí podívanou však slibují také krápníkové útvary v Kateřinské jeskyni či v jeskyni Balcarka. Ve Sloupsko-šošůvské jeskyni se dovíte zajímavé informace o tamějším archeologickém nalezišti.

Kam na výlet v Moravském krasu?

Během ubytování Blansko a okolí doporučujeme také výlet do Josefovského údolí, které bývá také často nazýváno Křtinský žleb. Jde o deset kilometrů dlouhý krasový kaňon táhnoucí se mezi městem Adamov a Křtinami. V Josefovském údolí můžete navštívit památkový areál státní technické rezervace Stará huť s muzeem železářství. Muzeum se nachází v místech bývalé lichtenštejnské Františčiny huti z 18. století. Po výletě najdete místo pro pohodlný odpočinek v některém z osmdesáti pokojů s vlastním sociálním zařízením. Kdyby Vám vyhládlo, můžete zavítat do hotelové restaurace. Těšit se můžete nejen na hezké výlety, ale také příjemné ceny v ubytování Blansko.

About Hanka

Hanka
Ahoj, jsem Hanka. Baví mě fitness, zdravá strava a věčný boj s nadbytečnými kilogramy :) Pokud máte zájem o uveřejnění článku, či cokoliv jiného, klidně napište :) xfit.redakce@gmail.com