Sezamová semínka

Sezamová semínka

Sezamová semínka jsou zásobárnou důležitých látek pro lidské tělo

 

Sezamová semínka  - Známá malá sezamová semínka jsou skutečnou zásobárnou velice důležitých látek. Lidský organismus pravidelný přísun sezamových semínek jistě náležitě ocení. Najdete v nich zdroj rostlinných olejů, bílkovin, sacharidů i vlákniny.

Co obsahuje sezamové semínko:

-          antioxidanty
-          kvalitní bílkoviny
-          základní esenciální mastné kyseliny
-          vitamíny skupiny B – thiamin, riboflavin a niacin
-          vápník – sezamová semínka ho obsahují více než kravské mléko
-          železo, draslík, fosfor, zinek
-          vitamín E, betakaroten
-          bohatý zdroj fytosterolů snižujících LDL cholesterol a posilujících imunitní systém

 

Pozitivní účinky sezamového semínka

Sezamová semínka jsou bohatá na železo, proto se doporučuje jejich konzumování ženám a nemocným lidem s chudokrevností. Sezamové mléko pijte v době, kdy trpíte bolestivou menstruací. Sezam pomáhá ženám u v době menopauzy, kdy se tlumí pocení a návaly. Oceníte ho i k podpoře tvorby mateřského mléka nebo pro zvýšení kvality a množství spermií. Sezamové semínko pomůže i při zácpě, protože pomáhá při zvlhčování střevní sliznice. Dále pomůže ve zkvalitnění stavu vlasů, očí, nehtů, kůže, kostí i zubů. Předčasně šedivíte? Dejte si sezamové semínko, které pomůže i při depresích. K dalším účinkům patří podpora imunity organismu, prospěšnost pro cévy a srdce nebo při zánětech močového a gynekologického původu.

Zdravý jídelníček se sezamovými semínky

Především vegani a vegetariáni nemají problém zařazovat pravidelně do svých jídelníčků sezamová semínka. Upřednostňujte konzumaci neloupaných semínek, abyste se nepřipravili o mnohé užitečné látky. Sezamová semínka můžete podle chuti přidávat do pekárenských výrobků, do vařené rýže nebo do zeleninových a ovocných salátů. Zamíchat je lze do jogurtů, do pesta, marinád či salátových zálivek. Rozemletá semínka se dají míchat s medem. Sezamové mléko si připravíte z 50 g neloupaného sezamu a půl litru vody. To vše necháte odstát aspoň hodinu, rozmixujete a pijete.

About shaylen shaylen