young woman applying cream to her face

Problém jménem dehydratace pleti: Jak ho vyřešit?

Toužíte-li po perfektní pokožce, budete se o to muset zasloužit. Alfou a omegou je důkladná hydratace. Pravděpodobně jste již něco takového zaslechla či četla, ale řídíte se tím? V tomto článku se dozvíte všechny potřebné informace a praktické tipy, jak výrazně zlepšit stav vaší pleti.

Proč je hydratace tak důležitá?

O tom, že má hydratace pleti velký význam pro naše zdraví, téměř nikdo nepochybuje, ale ne každý se touto problematikou zabývá podrobněji. Vy snad víte, proč byste měla pokožku hydratovat? Prioritou je zajištění ochranné funkce, která může být oslabena vnějšími vlivy. Častým důvodem oslabení je nedostatek slunečního záření a naopak přebytek větrného deštivého a chladného počasí. Tato kombinace naší pokožce nijak zvlášť neprospívá, což se projevuje vysušováním a někdy i tvorbou vyrážek.

Jedním ze základních opatření, jak udržet pokožku dostatečně hydratovanou, je do dodržování pitného režimu. Platí to především v létě, kdy je žádoucí přijímat mnohem více tekutin než během normálního počasí.

Athletic woman jogging in countryside

Ale ani dodržování pitného režimu nemusí pokožce zajistit vše, co potřebuje. Pleti škodí i nadměrné slunění, voda s vysokým obsahem chlóru a v neposlední řadě také delší pobyt v klimatizované místnosti. Faktorů, které se mohou podepsat na dehydrataci kůže, je skutečně velmi mnoho.

Pro pokožku je stresující také zimní období, pro které jsou typické extrémní výkyvy teplot ve vnitřních a venkovních prostorách a negativní vliv topení klasickými radiátory.

Jak poznáte, že je pleť dehydratovaná?

Dehydrataci poznáte poměrně snadno. Dehydrovaná pokožka rudne, vysušuje se a tvoří se na ní drobné šupinky. Dlouhodobě dehydratovaná kůže se pak jeví jako mnohem starší, než ve skutečnosti je. Bez vlhkosti ztrácí pružnost a praská.

Používejte kvalitní kosmetické přípravky

Dehydrataci pleti lze naštěstí poměrně snadno řešit pomoci k tomu určené kosmetiky. Poohlédněte se proto po produktech s hydratačními účinky. Velmi dobrému jménu se těší například produktová řada Hydrabio od Biodermy. Díky patentované složce Aquagenium stimuluje buněčnou kapacitu kůže a opětovně aktivuje přirozené hydratační procesy.

dokonala-zena.cz_bioderma-cz_com_02

Preferujete-li čistě přírodní řešení, mohla by se vám zamlouvat pleťová maska z avokáda. Kromě toho, že kůži důkladně hydratuje, slouží také jako prevence proti vráskám. Urychluje regeneraci a zbavuje pleť nečistot.

Příznivé účinky jsou připisovány také aloe vera, bambuckému máslu a extra panenskému olivovému oleji. Samozřejmě můžete kombinovat kosmetiku s přírodními produkty a dosáhnout tak ještě lepšího efektu. Hydratace zkrátka není nikdy dost!

About Hanka

Hanka
Ahoj, jsem Hanka. Baví mě fitness, zdravá strava a věčný boj s nadbytečnými kilogramy :) Pokud máte zájem o uveřejnění článku, či cokoliv jiného, klidně napište :) xfit.redakce@gmail.com