Předcházejte onemocněním z nedostatku pohybu včas!

Bolesti pohybového aparátu se objevují stále častěji, protože většinu lidí pohltil sedavý styl života. Tělo je však prvotně určeno k pohybu. Pokud se mu nedostává dostatek pohybu, zvyšuje se riziko mnohých závažných zdravotních problémů.

Nedostatek pohybu a s ním spojené potíže
Nedostatek pohybových aktivit vede k bolestem a jiným potížím s pohybovým aparátem. Zaměřit byste se měli především na prevenci těchto problémů. Předcházení je vždy rozhodně lepším řešením než se posléze potýkat s již vzniklými zdravotními problémy. Nedostatek pohybu se nazývá hypokinéza. Nepříjemné následky se projevují jako civilizační choroby – obezita, vysoký krevní tlak, ischemické choroby srdeční.

Chybějící pohyb nahraďte sportem
Změnit životní styl nemusí dát takovou práci. Můžete začít pozvolna. Začleňte do svého života více pohybu během každodenních činností – jízdu výtahem vyměňte za výstup po schodech, při cestě autobusem do práce vystupte o stanici dřív, během pracovní doby se snažte co nejčastěji protahovat, projděte se po kanceláři. Najděte si pohyb, který si zamilujete. Začněte například běžnou chůzí – vypravte se do parku nebo do lesa, zajděte na výlet.

Tipy na sportovní aktivity, které vás budou bavit:

Skákání na trampolíně
Trampolína je dnes dostupná pro každého. Užijí si na ní osoby různého věku – od dětí po jedince v pokročilejším věku. Skoky vám rozproudí krev, pomohou prokrvit mozek, vyplavíte toxiny z těla a mnoho jiného. Během skákání na trampolíně se nepřetěžují klouby.

Zumba
Zumba je oblíbeným tanečním fitness programem, kdy se střídají pomalé a rychlejší rytmy. Zumba je vhodná pro každý věk. Intervalový trénink spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců

Plavání
Plavání zapojí všechny svalové partie. Jde o příjemnou, během léta velmi osvěžující, činnost. Dnes není problém si zajít do bazénu kdykoliv během roku. V létě můžete mít bazén i ve vlastní zahradě. Plavání nezatěžuje klouby, posiluje kardiovaskulární systém a imunitu.

About shaylen shaylen