summerfield-336672_1920

Pomoc při vypadávání vlasů

face-825619_1920

Říká se, že vlasy jsou odrazem naší duše. Proto je potřeba jim věnovat každodenní péči. Častým problémem, který trápí řadu žen i mužů, je nadměrné vypadávání vlasů.

Příčiny jsou různé. Nejčastěji je to stres a velké fyzické, či psychické vypětí. Na vině může být změna hormonů, těhotenství nebo užívání některých léků. Vlasy nepříznivě ovlivňují i drastické diety – tedy rapidní váhový úbytek a také nedostatek vitamínů. Mnohdy za jejich úbytek mohou dědičné choroby.
Padání vlasů je běžný jev. Uvádí se, že zdravý člověk denně ztratí zhruba 50 – 80 vlasů. Pokud máte pocit, že Vám vlasy padají více, nepanikařte! V klidu se zamyslete, jaká může být příčina. Na trhu je záplava přípravků, které Vám mohou pomoci.

  1. Vitamíny – pro vlasy jsou důležité především vitamín C, B, A, D a H. K dostání jsou jednotlivě, nebo ve směsi určené přímo pro posílení vlasů a doplnění chybějících látek.
  2. Přípravky na podporu růstu vlasů – v současné době si můžete vybrat z obrovské nabídky nejrůznějších šamponů, gelů a sprejů. K dostání jsou vlasová séra, kúry a vody. Ceny přípravků jsou velmi různorodé. Od 40 Kč až po několik tisíc. Každému vyhovuje něco jiného. Je tedy zapotřebí vyzkoušet a najít ten nejvhodnější produkt pro Vás.
  3. Pilulky – volně prodejné prášky, které najdete v každé lékárně. Existují nejrůznější kombinace vitamínů, minerálů a pomocných látek jako je kofein a další látky. Koupit si můžete i čistě přírodní výrobky, které mají často vynikající účinky.

Pokud ztrácíte vlasy, věnujte pozornost stravě. Důležitý je přísun vitamínů, minerálů a také bílkovin. Vhodné jsou spíše kratší účesy, které vlasy nezatíží. Šetrný melír může přidat objem a budete se cítit líp. Zkuste na problém přestat myslet a věřte, že se to zlepší! Pokud dlouhodobě žádná varianta nezabírá, navštivte lékaře. Ten Vám udělá podrobné vyšetření a určí diagnózu. Vše se dá řešit, takže se není čeho bát.

About Sarivita Sarivita