dokonala-zena.cz_ergo_cz_uvodni

Odpovědnost zaměstnance – chraňte se před chybami, které vás mohou přijít draho

Obzvláště v některých zaměstnáních je riziko, že uděláte chybu, výrazně vyšší. Ať už však pracujete kdekoliv, pojištění odpovědnosti zaměstnance se rozhodně vyplatí. Ochrání vás totiž v situaci, kdy je třeba finančně nahradit škodu vzniklou na majetku či případně zdraví majitele nebo třetí osoby.

Pojištění odpovědnosti

Odpovědnost zaměstnance za škodu se týká každého, kdo je v pracovně-právním vztahu. Při práci se přitom vystavujete riziku, že vaší chybou vznikne škoda, kterou je třeba uhradit. Právě pro takové případy je ideální pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu zaměstnavateli. Výše požadované náhrady škody přitom nesmí přesáhnout 4,5násobek vašeho průměrného měsíčního výdělku. Proto by výše pojistného plnění měla dosahovat tohoto 4,5násobku, abyste se vyhnuli velkým výdajům.

Rozsah pojištění

Pojištění se vztahuje v podstatě na každou škodu na majetku či újmu na zdraví, kterou v práci způsobíte. Ať už nechtěně poškodíte služební vozidlo, objednáte špatný materiál či třeba uděláte chybu v účetnictví. Je však třeba myslet na to, že pojištění se nevztahuje na věci užívané protiprávně, škody související s používáním zbraní či pokud škoda vznikne následkem požití alkoholu. Za běžné situace však pojištění nabízí široký rozsah a chrání vás tak v mnoha situacích.

dokonala-zena.cz_ergo_cz_01

Výhody produktu

Pojištění odpovědnosti zaměstnance společnosti ERGO nabízí řadu výhod. Kromě širokého rozsahu pojistné ochrany získáte také celosvětovou územní platnost. Samozřejmostí je také nízká výše spoluúčasti na škodě s možností volby. Pokud patříte mezi řidiče z povolání, pak vás potěší speciální tarif pro řidiče, díky kterému budete spolehlivě chráněni. Pojištění nabízí konkurenčně výhodnou cenu, navíc můžete získat slevu, pokud se rozhodnete sjednat i další produkty.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance je investicí, která se vám v budoucnu může pořádně vyplatit. Rozhodně proto neváhejte, pokud toto pojištění ještě nemáte sjednané.

About Hanka

Hanka
Ahoj, jsem Hanka. Baví mě fitness, zdravá strava a věčný boj s nadbytečnými kilogramy :) Pokud máte zájem o uveřejnění článku, či cokoliv jiného, klidně napište :) xfit.redakce@gmail.com