hraskovy-krem

Nedáte dopustit na zelenou? Pak si zamilujete hráškový krém!

Ochutnat olivy a hrášek dohromady? Ano, jistě, ale ve formě polévky. Pojďme si představit chuť, kterou možná ještě neznáte, ale až ji poznáte, tak vás donutí ke spokojenému úsměvu. Hráškový krém si užijete nejen v parném letním dnu, kdy nemáte chuť a čas dělat k obědu nějaký složitý pokrm. Trošku slaniny neuškodí, tak se jí nebojte, vždyť ani ostřílení gurmáni si nemohou vynachválit takovou kombinaci chutí. Dál už zbývá jen trochu lásky, se kterou musí vznikat každé jídlo. Tak, aby opravdu zachutnalo…

Olivový olej je až na prvním místě

Dostane každou kuchyni na ještě lepší úroveň. Dokáže se zkombinovat s grilovanou rybou i vanilkovou zmrzlinou a jeho přínos pro zdraví ocení snad všichni. Jemná chuť je pak dalším lákadlem v dlouhé řadě. Kdo by nechtěl olivový olej extra panenský? Vždyť je špičkou v pestrém světě gastronomie, a kromě jiného potěší i chuťové pohárky, speciálně pak ty skutečně mlsné. Stačí pár kapek a na talíři máte rázem něco úplně jiného. A bonusem je pak výrazný vliv na zažívání, který poznáme už po prvním použití. Prostě se budeme cítit lehčí a veselejší, když to shrneme do jedné krátké věty!

Chiavalon

Hráškový krém a jak na něj? Jde o polévku nejen pro líné letní dny, takže se nebojte jej podávat hostům ani na skutečně opulentní hostině – jako jeden z řady chodů. Co budeme potřebovat? Kromě pořádné porce mraženého hrášku je to třeba cibule, česnek, petrželka a slanina, zeleninový vývar a též smetana pro zahuštění a také proto, abychom měli tu nádheru trošku krémovější. Pepř a sůl podle chuti, ale v neposlední řadě právě olivový olej. Vybírejte pečlivě, protože extra panenská varianta dodá punc dokonalosti a ani se nemusíte v kuchyni tolik snažit. Jistě, přesně tak, stačí jen vědět, kam sáhnout.

Casas de Hualdo 2

Jedinečné recepty pro chvíle letní pohody

Zkuste něco nového, vždyť v kuchyních je pořád proč experimentovat – neustále točit čtyři nebo pět jídel je taková nuda, že by bylo lepší jíst jen jedno jediné, že? Tak se inspirujte s námi, recepty už na vás čekají. Můžete si je mírně upravit, třeba pokud právě nemilujete česnek, ale základ mají vždycky stejný. Olivový olej ve své extra panenské variantě, tedy štěstí přímo až do domu. Teď si ještě vybrat spolustolovníky a nechte si chutnat. Proč by nemohlo jít třeba o hezké překvapení partnerovi, než se vrátí dnes z práce?

About Hanka

Hanka
Ahoj, jsem Hanka. Baví mě fitness, zdravá strava a věčný boj s nadbytečnými kilogramy :) Pokud máte zájem o uveřejnění článku, či cokoliv jiného, klidně napište :) xfit.redakce@gmail.com